Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Петъкът подрани
Автор: Prakticar   
Дата:   13-04-10 18:58

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/04/13/886351_boiko_borisov_neka_vi_obiasnia_ikonomikata/

"Нека малко да ви обясня икономиката, защото явно слушате едни експерти, които се изказват всеки ден. Ние инвестираме в индустрия, с тези пари, които влагаме сега, те ще се върнат и мултиплицират." Това заяви премиерът Бойко Борисов на въпроса на "Дневник" дали не е по-добре по време на криза да се замразят проекти като изграждането на т.нар. Български Лувър, за който към момента са заделени 15 млн. лв. от бюджета.

"Министър Рашидов не случайно обясни, че 40 млн. души посещават Флоренция и остават по 100 евро за билетчета. Тези пари в условия на криза са инвестиция, която донася пари", заяви още премиерът.
По повод първата копка Борисов подари на бъдещия музей три картини.
"Днес господин премиерът подари графика на Пикасо. Ако това ви радва, аз съм много щастлив от този факт. Не е купена скъпо, успяхме от близки хора да го вземем, почти без пари, на ръба на дарението, ако мога да кажа", каза министърът на културата Вежди Рашидов, без да конкретизира дали става въпрос за български или чужд колекционер. Той уточни, че покупката е струвала 5 хил. лв. и попита "дали това са пари за оригинал на Пикасо". По-късно от пресцентъра на Министерския съвет обясниха, че картините, които премиерът е подарил на бъдещия музей, са купени с пари от бюджета. Цените на другите две не бяха съобщени официално, като от културното министерство заявиха, че всяка е под 5 хил. лв.

"Да хвърлим първата кофа, да разчистим малко и да започне изграждането на хубав истински музей. Всички знаем, че има криза, но каквато и криза – една 13-та заплата са тези пари, които ще се инвестират, но ще имаме музей завинаги", заяви Рашидов.

От два дни в сградите на бившето МЕИ се разчистват, като парите се осигуряват от бюджета на министерството на културата, обясниха оттам. Предстои да бъде обявен конкурс за идеен проект и друга обществена поръчка. Разчистването по договор трябва да приключи след 50 дни, заявиха още от културното министерство.

"Ако днес седят фигурите на братя Христо и Евлоги Георгиев пред университета, аз ще се радвам на хората, които са изградили българския музей. Знаете тук се опитваха да бъде хотел турски, ту нещо друго да бъде, ту нямаш пари за друго. Аз съм много щастлив, че аз като министър със съдействието на правителството и премиера най-после да направим заслужен музей на България", заяви още министърът на културата. Той заяви, че понятието за културен туризъм ще бъде възстановено.

"Защото вижте, приятели, когато отидете във Флоренция, за какво отиват туристите – 40 млн. на година. Отиват, за да снимат пет обекта, аз съм ги изброил... и тези фотоапарати остават по 100 евро минимум, 40 млн. за 30 дена. Направете сметка Флоренция,колко получава от туризъм", обясни Рашидов и завърши: "Оттук нататък това ще бъде цялостен музей – вече сме в Европа, няма да казваме чуждестранно, а европейско изуство."


Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: alsash   
Дата:   13-04-10 19:02

...браво на Вежди![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: ejko   
Дата:   13-04-10 19:03

Че то тези с 15 милиона, един ремонт на кенефи в министерство не можеха да направят преди, сега ще ми вдигат музей и ще купуват картини...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
В интерес на истината, когато има криза, няма логика да се спират инфраструктурни проекти...
А ако махнем икономическата страна на нещата, то от другото ползата е безспорна...



Публикацията е редактирана (13-04-10 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: slivenski   
Дата:   13-04-10 19:03

- Ваше Величество, колко е часът?

- Рано е да се каже... [smilie21] [smilie21]

Плей гуд футбол... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: ogimag   
Дата:   13-04-10 20:05

То хубаво, ама София не е Флоренция.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: alsash   
Дата:   13-04-10 20:06

значи ли това, че няма с какво да се покажем...[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: Amigo   
Дата:   13-04-10 20:08

ogimag написа:

> То хубаво, ама София не е Флоренция.



ще стане пък![smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik] Флоренция на Балканите+Швейцария+Сингапур и още нещо [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: slivenski   
Дата:   13-04-10 20:10

София не беше ли единствената европейска столица, която не е разположена на голяма река?

И морето не е много близо... [smile]

Но пък има прекрасна планина... Която още май не е съвсем досъсипана... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: Lalinda   
Дата:   13-04-10 21:17

Най-добре ще е българският Лувър да се изгради на морето, а, варненци и бургазлии, или може би пък в... Банско?

В София май няма наплив точно на туристи.


Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: ogimag   
Дата:   13-04-10 21:21

Ще си купим фабрика преди "девети".

Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: netLady   
Дата:   13-04-10 21:38

В тази сграда имаше уникални лаборатории. Сигурно нищо не е останало от тях и едва ли са пренесени в Дървеница. Сградата е проектирана и строена за Държавната политехника. До колкото си спомням се говореше за музей на техниката. . .


Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: asahi   
Дата:   13-04-10 21:52

През София минава мощен туристически поток. Кой не вярва е червен.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: 798099   
Дата:   14-04-10 08:47

netLady, така беше! Водил съм упражнения на студенти там в началото на 80-те и още помня как изглеждаше.

Въпросът е в друго: след като Людмила Живкова направи там Художествена галерия, защо сега сградата е в това състояние и къде са произведенията на изкуството, които бяха изложени там??? Мисля си, че имаше неща, струващи доста над тези 15 милиона...


Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: cicomanco   
Дата:   14-04-10 08:52

Тоя път си е не прах , ами направо кал в очите...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: chill   
Дата:   14-04-10 09:33

По-късно от пресцентъра на Министерския съвет обясниха, че картините, които премиерът е подарил на бъдещия музей, са купени с пари от бюджета.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: netLady   
Дата:   14-04-10 09:35

Вярно 798099, Л.Живкова започна рутенето. А точно в това крило, дето после поместиха галерията беше прочутата с най-добра акустика в България зала 250. Ама като се сетя, тя и съдебната палата беше музей по едно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: asahi   
Дата:   14-04-10 09:40

Резиденцията в Бояна пък не беше музей едно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъкът подрани
Автор: NeDDRaG   
Дата:   14-04-10 11:03

https://photo-forum.net/static/forum/2010-04/shzy5646.JPG
http://www.segabg.com/online/IMG/5611/0004.jpg



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.