Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Софийски кучешки новини
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-10 15:30

Забраняват кучета в парковете от 9 до 18 часа [smilie6]
11 февруари 2010 / News.dir.bg


Районните кметове да определят места за разходка на домашни любимци, разпореди кметът на София Йорданка Фандъкова.

Местата трябва да са съобразени с изискванията на Наредбата за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни в Столичната община, съобщи БТА по информация от Столична община.

Забранено е разхождането на животни на територията на детски градини и училища, здравни заведения, както и на детски площадки. Забранено е разхождането на домашни любимци в градските паркове и градини за времето от 9.00 до 18.00 часа. Тази забрана не се отнася за местата, специално определени за целта със заповед от кмета на района.

Информацията за предложените места за разходка на домашните любимци ще бъде предложена за обсъждане от гражданите, във всяка районна администрация за период от 14 дни, след което ще се издаде заповед от кмета на съответния район, за утвърждаване на алеите за разходка.
Всички граждани могат да дадат своите предложения в указания от районната администрация срок.

След утвърждаването на алеите за разходки, ще започнат регулярни проверки, при които ще се изискват паспорта на домашния любимец за проверка на регистрацията му и документ за платена годишна такса в размер на 24 лева. Натрупаните средства ще бъдат използвани, за да се създадат специални алеи за разходка, регистър на домашните любимци и други.

По неофициални данни в София има около 200 000 домашни кучета, а хората, които са регистрирали домашния си любимец, са много малко.

[smilie6] [smilie6]

А за това кой ще следи, а?! [cool] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/dbpq6068.JPG
http://i235.photobucket.com/albums/ee49/Amor_1001/My/italy_389web.jpg?t=1265894902

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: d256h   
Дата:   11-02-10 15:34

Ъ, а как ще се следи изпълнението на забраната за бездомните кучета?

Просто питам Фъни или ако някой друг знае...

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: Todd   
Дата:   11-02-10 15:36

Забраняват се забраните !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-10 15:37

крайно време е да бъде решен окончателно и бездомният кучешки въпрос [smilie3] [smilie8] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: niagara   
Дата:   11-02-10 16:01

много обичам кучета и котки... но....

оня ден сме излезли с детето в градинката и копаем снега с една лопатка,
дойде мило черно голямо куче уж да си играе, но захапа лопатката и я отнесе да я гризе.

очаквах от стопанката да го повика и да каже Спри или Пусни...
... нищо такова....[smilie9]

то милото от раз схрупа пласмасовата лопатка.... а.... детето ми плачеше....

стопанката ми каза че нищо не е станало, да КУПЯ друга после....[smilie9] ... просто кучето често нахапвало топки и лопатки от децата.[smilie9]


и толкоз.[smilie9]



ако знаех, че тя няма да го викне или да направи нещо, аз щях с шут да му избия лопатката.... но то не е виновно.


.... а защо изчаках стопанката????... сега си бия главата, детето продължава да плаче и да бяга от кучетата,
а аз тепърва трябва да обикалям по магазините, да видя дали има плажни комплекти или да чакаме месец Май като сезонно ги пуснат....


та... трябва да има разделение за градинки за деца и кучета... не само заради лайненцата...

всъщност от стопаните зависи всичко да е наред... но не е[smilie9] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-10 16:02

следващият път с една тояга първо кучето и после стопанката [cool] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: d256h   
Дата:   11-02-10 16:03

и сега ще плачем ли в темата или 'кво..

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: Gruyu   
Дата:   11-02-10 16:17

купуваш му една детска въздушна пушчица и после ще обясниш на стопанката, че твойто момченце много обича да си играйка с тях на конбойци...

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: alsash   
Дата:   11-02-10 16:19

сичката ни Мара фтасала.......

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: SLR   
Дата:   11-02-10 16:19

Нямам нищо против кучета, котки, мармозетки, питони и каквито и да било домашни "любимци", стига да не серът навсякъде[smilie23]

Сега на снега в парка е лайно до лайно.
Вчера щях да бия една лелка, понеже грамадното и куче изтропа 2 кила купчина, точно пред входа.
Или си събирайте боклуците, или си отивайте на село, да ви ака у двора[smilie23]

.....сега сигурно кучкарите ще ревнат че винаги си го събират, айде нема нужда[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-10 16:21

глоби трябва, яки! по закон трябва всеки да прави както съм посочил на снимката, направена от мои приятели в Италия [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: niagara   
Дата:   11-02-10 16:24

Грую,
до подобен извод и аз стигнах, но... пак казвам - кучетата не са виновни, защо да ги бия и убивам...

стопаните са [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: d256h   
Дата:   11-02-10 16:32

Отличен резултат, ще се получи ако се направят няколко малки промени в някои законченца. Примерно, сега ако някой не е собственик на автомобил или недвижимо имущество, няма как да бъде принуден да си плати глоба или акт. Ако обаче, се направи така, че хитреца заради ошумоляването си бъде репресиран с частично губене на права нещата, ще се променят!

Примерно, ако дължи данък или глоба, да не може да излиза зад граница, да няма достъп до медицинско обслужване, да няма право да галсува в избори и т.н. Съзнавам, че предложението си е много гадно, но то се диктува от условията, в които живеем.

На кратко, ако някой иска да ползва правата си предоставени му от държавата, то нека няма задължения към нея!

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-10 16:35

d256h, точно това си мислех и аз тези дни [smilie8] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: d256h   
Дата:   11-02-10 16:39

Когато бях на гости, при приятели в чужбина, ми направи впечатление, че там ако имаш глоба, бързаш да си я платиш, защото после става двойна и т.н.

Ако се направи читав проект за събираемост на глобите в БГ, напълно е възможно една такава нова структура сама да се издържа, пък ще преизпълнява и плана!

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: мара   
Дата:   11-02-10 16:45

опаааааааа, нова бездънна тема[smilie24] [smilie5]
ако няма кучета от 9-18 часа, ще се знае кои да за събиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: euphoriaa   
Дата:   11-02-10 16:49

Кой си разхожда добитъка между 9 и 18 ?

На работа сме по това време!

Защо ли това ми прилича на поредната "отчетна дейност" в стил "правим нещо"[ezik] Пък то всъщност всичко било само на приказки.
Къде и какво ще обособят също ми е интересно?
Платила съм си всичко, оборудвала съм го със намордник, вериги и зимни гуми...
Няма да ме спрат да излезна в чужбина. Но питам защо след като всичко си "плащам" и "спазвам", когато тръгна да "ползвам" ми показват една конфигурация [smilie23]
Това ми роптаене не е само по повод кучетата...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: d256h   
Дата:   11-02-10 16:57

Преди няколко години във Виена, общината се опита да държи сметка на файтонджиите, за това как и къде конете да пикаят. Стана голям въпрос, протече съдебно дело и съда отсъди, че щом файтоните си плащат данъците, общината не може да ги дискриминира. От тогава, на стоянката, на файтоните пред двореца смърди здраво на орина, но общината не гони файтонджиите, а редовно ходи през нощта да чисти и мие. Ето това аз наричам правилно. Плащаш ли си данъците, трябва да получаваш в замяна адекватно поведение и действия!

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-10 17:01

е, убу де, редно ли е в центъра на един не какъв да е град да ти смърди на конска урина и тор [cool] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: iPonche   
Дата:   11-02-10 17:04

И ако кучето ми е възрастно как виждат да го разхождам по тротоара и да се напишква и нааква докато чака този интервал от време [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: Todd   
Дата:   11-02-10 17:04

Автор: Amigo
Дата: 11-02-10 17:01

е, убу де, редно ли е в центъра на един не какъв да е град...



Не какъв да е ...а къф е ????

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Има повече каруци и цигани от село деба ...

[smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: Amigo   
Дата:   11-02-10 17:06

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: Gruyu   
Дата:   11-02-10 17:08

австийците за пари Огнян Дойнов&сонс търпят, че на конете... ли

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: мара   
Дата:   11-02-10 17:18

начи мене ми не пречи ни едно псе, стига да не кенза у пясъчника, на тротоара и прочее, без сайбията му да си събере вересиите. ако е дружелюбно и благо, даже предпочитам да ги развеждат през деня, за да си играе с децата по парковете. хубаво е да растат, без да приемат животното кат зъл враг.

Отговори на това съобщение
 Re: Софийски кучешки новини
Автор: stoyan_5   
Дата:   11-02-10 17:21

Първо да оправят дупките!

... всичко Мара втасала ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.