Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: krist   
Дата:   02-02-10 16:59

В следващия пост...

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: krist   
Дата:   02-02-10 16:59

Провокиран от темата за Генно-модифицираните организми, и основния "аргумент" на техните пoддръжници, че ГМО ще помогнат за изхранването на света, ми се прищя да пусна тема за други по-безопасни, лесни и чисти начини, защото е важно да се знае, че има алтернативи.. Начинът, за който аз знам е чрез различни видове "суперхрани", най-популярният от които са микроводораслите.. Предлагам ви една статия за Спирулината - едно от най-популярните микроводорасли (преводът е на Гугъл, редактиран набързо от мен). Статията е от тук:

Intergovernmental Institution for the Use of Microalgae Spirulina Against Malnutrition

Ако някой иска, да сподели и за други източници - знам, че има.. Ето статията:

Всеки ден около четиридесет хиляди деца умират поради тежко недохранване и свързани с него болести, по целия свят. Недохранването ограничава и се отразява върху живота на около 852 милиона души по света по драстичен начин. Според ООН, много по-голямо от глада предизвикателство днес е дефицитът на микроелементи (витамини, минерали и незаменими аминокиселини), което вече не позволява на тялото да се гарантира растеж и да запази жизнените си функции.

Недохранването силно намалява човешкия капитал на една страна и неговите разнообразни въздействия възпрепятстват постиженията на ООН за развитие на хилядолетието. Развиващите се страни са особено уязвими към тази лесна за избягване катастрофа.

Спирулината предлага забележителни ползи за здравето на недохранените лица. Тя е толкова богата на бета-каротин, че може да помогне да се преодолеят проблеми с очите, причинени от дефицит на витамин А. Протеините и витамин В-комплекс правят Спирулината голямо подобрение в хранителната диета на едно дете. Това е единственият източник на храна, с изключение на майчиното мляко, съдържащ значителни количества от съществената гама-линоленова мастна киселина, GLA, помагаща за регулиране на цялата хормонална система.

Една супена лъжица на ден може да елиминира желязодефицитната анемия, най-често срещаният минерален дефицит. Спирулината е най-лесно смилаемият източник на протеини, особено важни за недохранените хора, чиито черва вече не могат да абсорбират хранителни вещества ефективно. Клиничните проучвания показват, че Спирулината подпомага възстановяването на здравословната чревна флора. Тези ползи за здравето правят Спирулината отлична храна за бързото възстановяване на децата от болести, свързани с недохранване в Мексико, Того, Румъния, Китай, Руанда, Заир, Индия, Украйна и Беларус.

Спирулината се произвежда в над 22 страни и се използва в над 77 страни.

ООН потвърди, че Спирулината представлява интересна храна по няколко причини, и е в състояние да се прилага при деца, без риск. Други евентуални приложения на Спирулината са за превенция на рака, фибромиалгия, сенна хрема, херпес, висок холестерол, копривна треска, ХИВ инфекция, защита на черния дроб, за намаляване на теглото.


Предимства на Спирулината:

* Спирулината не се нуждае от плодородна земя за отглеждане и поради това съхранява плодородната земя и почвата. Тя е над 60% протеин, което е повече, отколкото всяка друга храна, освен предимствата на бързия растеж и по-високата доходност.

* Спирулината изисква по-малко енергия за производство на килограм протеин от соята, царевицата, или говедата. Тъй като евтините източници на енергия са изчерпани, цените на енергийно-зависимите храни ще се вдигат с вдигането цените на енергията.

* Спирулината използва по-малко вода на килограм протеин, отколкото другите храни, като водата се рециклира обратно към езерата, след прибиране на реколтата.

* Спирулината е голям производител на кислород, по-ефективна е дори от дърветата и горите в поглъщането на въглероден диоксид и освобождаването на кислород.

* Производството на Спирулината използва неплодородна земя и леко солена вода и е мощен контрагент на обезлесяването с цел обработване на храната. Тъй като хората са по-ниско в хранителната верига, натискът за унищожаване на дивата природа може да бъде спрян и ще помогне нашата планета да стане отново зелена .

* Спирулината няма външно-скрити разходи от гледна точка на изчерпване на прясната вода, плодородния горен слой на почвата и горите, замърсяването от пестициди, хербициди, и токсини. Край на дългосрочните медицински разходи от нездравословни храни с химически добавки.

* Десет Спирулина центъра, всеки по десет хектара, може да произвежда над 360 милиона дози Спирулина годишно, състоящи се от 10 грама Спирулина на доза, които смесени със закуски от варива, могат да възстановят и спасят живота на над шест милиона души годишно.



Публикацията е редактирана (02-02-10 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: cicomanco   
Дата:   02-02-10 17:06

И ко ш прай целия ми ти тоз спасен народ...?
Освен да продължава да преебва планетата де....

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: krist   
Дата:   02-02-10 17:08

Ша снима примерно[smilie5]

...илииии поне ще спорят у ФФ чии обектив е по-дълъг и остър[smilie18]



Публикацията е редактирана (02-02-10 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: navy   
Дата:   02-02-10 17:17

Аз понякога приемам АФА [smilie7]
Чисти аминокиселини и още много освен това... изцяло естествена чиста храна за тялото и кръвта [smilie7]

Ама си е бая скъпичко [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: krist   
Дата:   02-02-10 17:22

И аз приемам и АФА, и Спирулина и Хлорела и Келп.. Скъпичко, но ако сметнеш колко скъпо ти става когато се разболееш, не знам коя от двете сметки е по-добра.. Специално спирулината обаче има по-евтини източници дори и у нас.. Освен това, ако стане наистина толкова популярна, колкото е редно, и се увеличи производството и в световен мащаб, цените ще паднат още..

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: navy   
Дата:   02-02-10 17:28

Ефекта от Aphanizomenon flos aquae при мен е най-осезаем. Енергия, наспиваш се добре, мозъка щтрака свежо... и остави парите, ами разболяването скапва тялото, защото се тъпчиш с химия, а и цената на дискомфорта е голяма [smilie7]
Другите щуротии и да ги пия, и да не ги пия... съм добре [smilie3]
Но това е просто... неземно [smilie24]

П.П.
Не го пия редовно, разбира се... но 2-3 серии годишно си правя [smilie5]

П.П.П.
Не знам друг ЕСТЕСТВЕНО придобит и предоставен в 'неумъртвен' вид хранителен продукт, който да има толкова ценни съставки, чиито аминокиселинен профил е най близък до чози на човешкото тяло [smilie7]
Не само, че е изключително безвреден, ами е мега мегаполезен [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-02-10 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: Amigo   
Дата:   02-02-10 17:30

АФА-та е ехтра за мозъчето [smilie5] [smilie25] Но да не забравяме, че цялостното пълноценно хранене си остава най-важно. [smilie24] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: MiTaka   
Дата:   02-02-10 17:37

www.vodorasli.com
От тук става ли за доставки?


Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: frenchev   
Дата:   02-02-10 17:40

хм, стана ми интересно за тази спирулина. от къде може да си набави човек подобно нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: Todd   
Дата:   02-02-10 17:44

Бомби трябват на човечеството - не храни !!!

Много бомби !!!!

И все големи !!!

Около 4-5 милиарда е достъчно население !!!

Хем има кво да яде, хем не се утрепва от работа за яденето ,хем нема нужда от мутанти !!!

Другото требе да се унищожава!!!

Иначе нема спасение !!!!

мдаа...[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: krist   
Дата:   02-02-10 17:50

В България има вече доста фирми, предлагащи различни видове водорасли. Пионери са АкваСорс: www.aquasource.net Посоченият горе сайт www.vodorasli.com е на някой от независимите дистрибутори на АкваСорс, тъй като техните водорасли се продават на мулти-левъл маркетинг. Може да си ги купиш и от някой твой познат-дистрибутор, ако намериш такъв.. АкваСорс предлагат основно АФА, но имат и Спирулина в някои продукти. Аз лично обаче специално Спирулина си купувам от тая на Нейчърс Уей, която се внася от фирма Ревита и я има по аптеките - питайте във вашата аптека.. Струва към 18+ лева и според мен е добра, защото вътре като отворите кутията, се вижда че водораслите са живи, понеже правят разни интересни фигурки, както АФА-та на АкваСорс.. Тряаа май да се обадя на Ревита да ми платят сега за тая реклама[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: mayflowerbg   
Дата:   02-02-10 17:52

Не му трябват бомби, Тодд, нееее ...
Колкото са по-гладни, толкова повече се плодят [smilie5] Явно гладното само за секс мисли. Нахрани го и ще започне да иска други работи, може и за култура даже да се замисли, пък било то и сексуална [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: mayflowerbg   
Дата:   02-02-10 17:59

още по въпроса за храненето и озеленяването


Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: h_bio   
Дата:   02-02-10 18:00

Микроводораслите може да са хит, но не е нужно да се откирва топлата вода отново. У нас се произвеждаха микроводорасли в Рупите с вода от термалните извори. Относно качествата и технологията и на производство съм чел преди десетина години в университета от учебници и книго, които бяха тогава на по десет години.

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: krist   
Дата:   02-02-10 18:01

И една разработка на НАСА за биогориво, което едновременно абсорбира и въглеродния двуокис от въздуха, докато се създава, естествено пак от водорасли:

http://www.physorg.com/news177780192.html

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: krist   
Дата:   02-02-10 18:06

h_bio - браво! У нас, ако не знаете, на Рупите е единственото място в Европа, където има достатъчно брой слънчеви дни в годината, подходящ климат и геотермални извори за отглеждане на Хлорела.. И ние наистина от комунистическо време си ги гледаме там, само че повечето продукция се е изнасяла за Япония, щото те японците са глупави.. Сега не знам как е, но преди десетина години съм ял от тая Хлорела..



Публикацията е редактирана (02-02-10 18:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: h_bio   
Дата:   02-02-10 18:20

Точно така, krist. Винаги съм си мислел, че ако нашите управляващи преди и слд 89' взимаха насериозно японците и техните идеи вместо да ги смята за ексцентрични откачалки, сега можеше да сме поне регионална сила в биотехнологиите.

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: chill   
Дата:   02-02-10 18:21

Та тези водорасли сега храна ли са или хранителна добавка?

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: h_bio   
Дата:   02-02-10 18:23

Зависи как дефинираш понятието храна...но най общо казано:

Добавка към хранта - т.е. допълват с незаменими аминокиселини, витамини и минерали храна ни така, че да получаваме физиологично неободимия дневен порцион от тези вещества.

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: chill   
Дата:   02-02-10 18:28

Значи все пак трябва и храна, т.е. не може да преживяваме, преживяйки тези водорасли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: krist   
Дата:   02-02-10 18:30

отговорът е: "да"[smile] т.е. - и двете.. по принцип се взимат като добавка - по няколко грама на ден, но не пречи да се взимат и като основна храна - чел съм, че има племена в Африка около езерото Чад, където расте Спирулина, които си правят питки от нея - оставят вода в дупки в калта и като се изпари остава спирулината.. Само техните деца там не страдат от недохранване, а на останалите племена, които не ядат Спирулина - страдат..
Ето:

https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/waan8821.JPG
http://www.iimsam.org/images/Spirulina_image002_0004.jpg

Освен това, както написах по-горе, НАСА и Европейската Агенция за Космически Изследвания са ги одобрили като основна храна, която да се отглежда на дълги космически пътешествия, така че явно стават и за основна храна..

В статията в началото обаче пише, че е достатъчно да се взимат по 10-тина грама на ден Спирулина като добавка към варивата, за да достави всички липсващи в тях аминокиселини, минерали и витамини..



Публикацията е редактирана (02-02-10 18:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: chill   
Дата:   02-02-10 18:41

Колко струва месечната доза, необходима за изхранване на възрастен човек само със спирулина?

(Всъщност сам ще го сметна след малко ...)



Публикацията е редактирана (02-02-10 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: krist   
Дата:   02-02-10 18:47

В момента сигурно би излязло доста скъпо, което се дължи според мен на факта, че Спирулината все още не се произвежда в достатъчни количества.. Така че точният отговор е подвеждащ - днес би могла да е една цената, утре - съвсем друга, когато още нови компании започнат да произвеждат Спирулина и тя стане по-достъпна.. По-важното е обаче, както пише в статията горе, че дори и само като добавка е достатъчна, а цената и в момента е сравнително поносима дори и в нашите условия за такива цели..

Отговори на това съобщение
 Re: Суперхраните - истинските спасители на света от недохранване
Автор: navy   
Дата:   02-02-10 18:50

Ей, не лудвайте съвсем [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.