Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Комунягите май мътят бунтчета
Автор: Amigo   
Дата:   28-01-10 01:02

Кабинетът обвини БСП, че пали бунтове
27 януари 2010 /


Чудно откъде знае Нинова, че тютюнопроизводителите ще протестират?

Това попита на пресконференция министърът на земеделието и храните Мирослав Найденов по повод днешното изявление на говорителя на БСП Корнелия Нинова в парламента, предаде БГНЕС. Според Найденов, тя е направила опит да призове към протест тютюнопроизводителите, спекулирайки с техните страхове.

Сутринта от трибуната на НС Нинова посъветва премиера Бойко Борисов да провери защо информационната му служба не го е уведомила, че председателят на Асоциацията на тютюнопроизводителите е обявил, че те отново ще протестират утре. По думите й, премиерът Борисов е вгледан само в себе си и не следи какво се случва в държавата.

Найденов уточни, че ЕК е разрешила да бъде допуснат максималният размер средства от 116 млн. лв.
"Не можем да си позволим да дадем нито стотинка повече", обясни министърът и съобщи данни за субсидията от 2007, 2008 и 2009 г., когато изплащаните суми на тютюнопроизводителите са били съответно 86 294 108 117 лв.
Въпреки че през тази година Брюксел позволи да бъде отпуснат максималния аванс, на вчерашната си среща с Найденов тютюнопроизводителите са поискали по-голяма сума в размер на 178 млн. лв.
„По разпореждане на премиера Борисов, Дянков прави наистина невъзможното, за да бъдат изплатени тези 116 млн. лв. като премии", допълни земеделският министър.

Според него ДПС няма участие в организирането на протестите. Своите съмнения за организирането на протеста, той насочи към социалистите. Найденов призова тютюнопроизводителите да не се поддават на манипулациите на Корнелия Нинова. По думите му в продължение на 3 дни говорителката на БСП е обикаляла района на Гоцеделчевско, за да подготвя протестите. Земеделският министър има подозрения и че и в предишни години средствата на Фонд "Тютюн" са били използвани за пълнене на партийни каси.

"Опитваме се да оправим бакиите на предишните управляващи, затова помолих за повече колегиалност Станишев", каза в кулоарите на парламента премиерът Борисов. От левицата подготвят бунтовете на тютюнопроизводителите, смята той, след като в пленарната зала Корнелия Нинова от Коалиция за България съобщи, че тютюнопроизводители ще блокират границата с Гърция.
Борисов изрази надежда до края на март тютюнопроизводителите да получат 116 млн. лева, но определи като "рекет", ако те искат повече от тази сума.

"БСП не стои зад протестите на тютюнопроизводителите. Зад протестите стои гладът на тези хора – изработили са си продукцията, има договореност с ЕС тези пари да им се изплатят, а българското правителство не си изпълнява договореностите", отговори на нападките Нинова.

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: esc   
Дата:   28-01-10 01:12

Курнелия, кръстена на бабите си: едната - Анелия, другата - курва...

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: Kanonir   
Дата:   28-01-10 01:20

бе не знам кой какво готви, ама те тютюнопроизводителите, кат ще се вдигат що не отрежат главата първо на Доган, па после на Станишев и най накрая, докат е разрешено публично да се самобичуват един по един пред народното събрание, задето въпросните ги клатеха толкоз години кат верен електорат ....

Срещу Бойко могат да протестират само за едно - че тия двамата катили споменати по-гор още не са в панделата!


Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: Marillion   
Дата:   28-01-10 01:23

Абе и аз се чудя що протестират с/у новата власт, при положение, че 20 години Доган ги такова без вазелин....

Пълна буфосинхрония.

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: Amigo   
Дата:   28-01-10 08:22

Батман Бойко държи всичко под контрол обаче [smilie5] [smilie6]

Борисов спря протеста на тютюнопроизводителите
28 януари 2010 / News.dir.bg
Насрочените за днес протести на тютюнопроизводители от страната се отлагат. Това стана ясно след края на проведената късно снощи среща на производителите с премиера Бойко Борисов.

Малко след полунощ приключи срещата на министър-председателя Бойко Борисов с представители на тютюнопроизводителите, които по-рано бяха обявили, че ще започнат стачни действия за решаване проблемите на тютюнопроизводството – да се запази размерът на премията за килограм тютюн, което не би могло да се случи, ако общият размер на субсидията е 116 млн. лв.

Пред „Фокус” министър-председателят Бойко Борисов заяви, че са поети взаимни ангажименти и от двете страни.
„Ще направим всичко възможно за запазване на този важен отрасъл, за привличане на достатъчно средства както по европейски проекти, така и съобразно възможностите на правителството. Важното беше, че проявихме взаимно разбиране за проблемите, пред които са изправени не само тютюнопроизводителите, но и проблемите, пред които е изправена страната. Не трябва да забравяме, че сега трябва да решаваме проблеми, които са натрупвани в този отрасъл в продължение на години. Смятам, че срещата беше резултатна и стачка няма”, каза още премиерът.

На срещата с представители на тютюнопроизводители беше обсъдено бъдещето на отрасъла, заяви министърът на земеделието Мирослав Найденов.
Като финансов ресурс тютюнопроизводителите ще получат 116 млн. под формата на премии за реколта 2009. И аз, и премиерът обаче им обяснихме, че няма как да изплатим премиите за реколта 2009 без да направим насрещни проверки. Тези проверки ще бъдат направени, каза още министърът.

Тютюнопроизводителите са поели ангажимент да не ескалират напрежение в сектора, както и оказване на самите тютюнопроизводители в усвояването на средства.

Беше засегнат и проблемът за това дали е правен опит да се извлече политически дивидент от тези им действия, като те самите признаха, че такива опити е имало и декларираха, че те не са се поддали, посочи Найденов и допълни: „Важното е, че протести няма да има. Представители на тютюнопроизводители ще бъдат в Министерство на земеделието и горите при мен, където разговорите ще продължат с експерти от страна на министерството.”

[smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: asahi   
Дата:   28-01-10 08:26

Важното е да спрат да садят тъпия тютюн, щото няма кой да им го купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: Минко   
Дата:   28-01-10 09:34

Винаги съм се чудил на следния парадокс, за мен напълно нелогичен и необясним:
Държавата дава пари(субсидии) на някви хора, защото те произвеждат нещо(тютюн) от което други хора ще живеят по-малко и ще боледуват много(за което пък държавата трябва да дава допълнителни пари за лечението им).[smilie10]

Ей тоя абсурд ако може някой да ми го обясни.[smile]



Публикацията е редактирана (28-01-10 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: seymour_sz   
Дата:   28-01-10 09:39

Минко, само така ти изглежда - хич даже не е абсурд. Държавата дава пари (субсидии) на някакви хора, защото те произвеждат нещо (тютюн), което други хора продават като цигари и държавата граби повече от половината пари под формата на акцизи. Ей тука е заровено кучето [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: Минко   
Дата:   28-01-10 09:45

seymour_sz, според мен държавата "граби" крайно недъстатъчно, щото в БГ една кутия цигари струва 3-4 лв. А в европа е 10лв.
След като плащаме същите цени за храна и бензин с европата, що и цигарите не са на европейски цени.
Така че аз нямам против държавата да "граби" още от тютюнЯ[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: Davidoff   
Дата:   28-01-10 09:46

Мхм, на туй му викат глупост. Инвестирай в краткосрочни печалби и съсипвай нацията. После се чудят кви осигурителни и пенсионни глупости да измислят щото през 2050 щяло да има само 3млн работещи, еми то към 2070 никой няма да има и к'во праим? Що не субсидират екологични енергийни източници, технологии за рециклиране и преработка на отпадъци, екологично чисти храни? Производство на електромобили ако щете.

Ама не - тютюн [smilie23]

И за да не ме пишете пристрастен да добавя, че съм пушач.

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: Amigo   
Дата:   28-01-10 09:47

абе 100 кинта да направят кутията [smilie24] [smilie5] [smilie5] а на тутунджиите държавата да им помогне да сменят поминъка [cool] [smilie8] и циганина Доган и комунизките боклуци кога ще ги разследва бат Разбойко, ърм?! явно няма такова намерение [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: asahi   
Дата:   28-01-10 09:48

То да беше някакъв мега як тютюн, ами то качак.

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: boreto   
Дата:   28-01-10 10:00

"Държавата граби"

ХА, ха... Егати терминологията. На държавата това и е работата. Да събира от производителите и да дава на непроизводителните отрасли. И прави много добре, че с акциза кара пушачите да си платят мурафета.

Ако държавен служител граби, това е престъпление, което е наказуемо, стига да е доказуемо.

Аман от площадни софистики и безумни обобщения.


Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: Vinsent   
Дата:   28-01-10 10:10

Този отрасъл храни много хора. Докато по света има кой да купува продукта, не виждам защо да не го произвеждаме. Още повечме, че Европа ги субсидира.

А, да се заиграват със страховете на хората с политически цели си е истинко престъпление! [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: djogata   
Дата:   28-01-10 10:17

Този отрасъл храни много хора, които цял живот само това са правили и просто не знаят как да правят друго. Нямат и квалификация да правят каквото и да било друго.

Да, но... В цял свят тече все по-ожесточена борба срещу тютюнопушенето. Забраните стават все по-строги. Вече се вижда и ефектът от това - в много държави процентът на пушачите плавно намалява. Тоест, за мен в дългосрочен план тютюнопроизводството е един умиращ, безперспективен отрасъл - на доизживяване.

Според мен по-удачно би било да дадат тези 116 милиона годишна субсидия за обучението на тези хора в отглеждането на други култури, както и за субсидиране на техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: Императорът.   
Дата:   28-01-10 12:04

А аз обвинявам и този кабинет, и предишният и по предишният, че ОГРАБВАТ тези хора !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: ivodam   
Дата:   28-01-10 12:15

Абе, вместо да мислят настина как да ги преструктурират и да им дадат някакъв други поминък, щели да го запазват тоя важен сектор!?!? Алооу, Дребния, къде ти е ербап-монетаризма, рестрикциите и дясната поликита бе? Мадам Татчър досега да ги беше удушила тия с голи ръце [smilie2] [smilie23] Резани далавераджии, вчера слушам по радиото, че с години са им били изплащани кухи квоти, гушели са пари за някакви изкупени количества на хартия, каквито изобщо не са били произведени и предадени, сега почват разследване "Кухи квоти". Мамка му, май верно без диктатура на Генерал Бойко нема да се оправят нещата... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: elrisha   
Дата:   28-01-10 12:18

Много от вас ходят често до Гърция. Случайно да ви е направило впечатление колко са пушачите в тази отдавна европейска държава?
По улиците се пуши яко,без значение дали ще е продавача на чанти-менте или богата гръцка госпожа.И никой не се крие! И никой не го е срам!

Хайде стига лозунги от отказали се пушачи,че ми омръзнахте!

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: Императорът.   
Дата:   28-01-10 12:18

Да бе - що тия помаци не се хванат с екоземеделие, еко- и исторически туризъм - много повече сухо ще изкарват.

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: nastradin2   
Дата:   28-01-10 12:21

Щото на някои хора ще им секне далаверата.
Апашите - в панделата!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: dimi2007   
Дата:   28-01-10 12:22

https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/jjbl8444.JPG


Много е смешно, когато граждани говорат за животновъдство и растениевъдство.........


Дали пък да не развиваме спътниково производство.....!?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: danbi   
Дата:   28-01-10 12:42

м'чи Дими, ний сме нация техническа! [smilie5]

Аз също мисля, че тия пари е най-добре да се дават за преквалификация. Тютюна ще стане бутикова стока, а като такава и дума не може да става за масово и некачествено производство!

Между другото, като са толкоз закъсали защо няма по пазарите сергии, дето да продават тютюн?

Преди години бат'чеда го бяха турили за шеф на земеделската кооперация и веднъж ме води да ми показва нивята и стопанството -- вика, ей тая нива тука, ако вместо да я засеем с пипер, я дам под аренда за тютюн, ще ми дадат двойно повече пари. И идат - вика - с армаганите да ме убеждават. Обаче, как да прахосам такава хубава плодородна земя за тази мръсотия? (пушач е)

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: Amigo   
Дата:   30-01-10 18:38

Ей го и тоя [cool]


Eксминистър сравни Румяна Желева с Али Агджа
30 януари 2010 / News.dir.bg


Трябва да се спрат изявите от типа „Румяна Желева”, която до голяма степен нанесе на България по-голяма вреда отколкото Али Агджа с обвиненията за атентата срещу папата. Искаме друго говорене от управляващите и друго представяне на България.

Това заяви бившият министър на икономиката Петър Димитров по време на семинара на Коалиция за България в Хисаря, цитиран от БГНЕС.

Според него спешно трябва да спре охулващото говорене срещу българската държава с обяснението как едва ли не сме център на корупция и организиран престъпност и как условията за бизнес в България са отблъскващи.

Димитров обясни, че сред основните проблеми, които възникват в резултат на действията на правителството е липсата на подкрепа за инвестиционния процес, спирането на големи проекти, парализирането на подкрепата за европейските проекти. Смятаме, че тези 600 милиона лева, които ще дойдат допълнително от промяната в прогнозната макрорамка на бюджет 2010, трябва да бъдат пренасочени към големите инфраструктурни проекти на България - преди всичко пътни инфраструктурни проекти, но и към енергийните проекти, подчерта Димитров.

„Искаме увеличаване на минималната работна заплата на 260 лв. Да се откаже правителството от замразяване на пенсиите. Поне с 5 % увеличение на заплатите в държавния сектор от 1 юли. Ние лансиране идеята да се разрешава предсрочно пенсионираме на мъжете, навършили 60 години и жените, навършили 57 години поне докато приключи кризата”, каза още бившият министър.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: asahi   
Дата:   30-01-10 19:17

Че да бяха спечелили изборите и да си увеличават заплатите, пенсиите и там каквото им харес ва. Да, ама се оляха и народът ги отсвири.

Отговори на това съобщение
 Re: Комунягите май мътят бунтчета
Автор: ivodam   
Дата:   30-01-10 20:48

elrisha: Да, в Гърция се пуши навсякъде, верно е, и не съм срещал грък да не пуши по един или друг начин. Което не пречи Гърция да е в десетката на водещите страни по продължителност на живота. И цигарите са им много по-хубави. Аз като ходя натам, гледам винаги да си взема Папастратос.

[smilie24]

Но това няма нищо общо с темата, че резаните требе сега да ги носим на гърба си, щото не можели друго освен тютюн да произвеждат. Мамка му, само тачъризъм до дупка за тая държава. [smilie2]



Публикацията е редактирана (30-01-10 20:50)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.