Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: look   
Дата:   19-12-09 19:49

Трябва ли да се пуска на някъкъв режим?Или не.Дайте съвети.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: promis   
Дата:   19-12-09 19:55

Гледай да духа топло [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: SLR   
Дата:   19-12-09 19:56

Аз знам че не е лошо да се пуска поне по един път месечно, ама е имало зими където от края на септември се сещам чак през май да го пусна, и вече пета година нищо не му е станало[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: PiToMeN   
Дата:   19-12-09 19:56

Когато температурата е над 4 градуса, го пускай да върти за по 10 минутки, иначе не.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: jivkojj   
Дата:   19-12-09 19:59

Ами той даже и да го спреш, така или ианче се пуска сам като си сушиш стъклата, а веднъж като излезеш и влезеш в колата и вече се налага да ги сушиш така, че е все едно.
Иначе аз го спирам.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: look   
Дата:   19-12-09 20:01

Аз зимата изобщо не го пускам.И се чудя дали нещо не е проблем.Става вече 5 години с различни коли все така.Досега не е имало някъкви нерви.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: ivodam   
Дата:   19-12-09 20:03

Аз нещо не ти разбирам въпроса - ми той си работи и през зимата, както домашните климатици, не виждам разлика, аз му давам първоначално макс на 29 градуса, докато стане топличко в колата и после обикновено 20.5 - 21 е достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: jivkojj   
Дата:   19-12-09 20:07

Аз нещо не ти разбирам въпроса - ми той си работи и през зимата, както домашните климатици, не виждам разлика,

Има разлика - домашните работят като инвертор, а на колата само охлажда, а при нужда да топли - взема топло от двигателя. Ако е вънка е по-студено вместо да върти компресора, просто може да смесва студения атмосферен въздух с топлия от двигателя и така да прави 21°C -> икономия на гориво.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: look   
Дата:   19-12-09 20:07

Иво как ще работи, като не го пускам.Нали си има копче.Не го ли натисна не работи.Става въпрос че зимата бачка само топлото от двигателя и толкоз.За къв козлодуй да го пускам.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: jivkojj   
Дата:   19-12-09 20:10

з му давам първоначално макс на 29 градуса, докато стане топличко в колата

Ако е добро управлнието, климатроника сам си дава първоначално max. температура докато стопли купето до желаната температура и после постепенно се регулира до желана стойност.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: asahi   
Дата:   19-12-09 20:12

За климатик ли говорим, за климатроник ли?

Моят таралясник е с най-прост климатик - ON/OFF. През зимата го пускам замалко ако се запотят стъклата.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: ivodam   
Дата:   19-12-09 20:14

На кое викате климатроник, тва некаква измишльотина като термин :)

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: promis   
Дата:   19-12-09 20:15

Климатика не топли ли? То ако само духа трябва вентилатор да му се вика.



Публикацията е редактирана (19-12-09 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: ivodam   
Дата:   19-12-09 20:15

jivkojj: Е да, така прави като е на "ауто", ама после като почне да сваля, пак го оставя на доста повече и става жега, та си го намалявам ръчно.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: jivkojj   
Дата:   19-12-09 20:16

Климатика има само on/off, климатроника регулира температурата в купето.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: emovla   
Дата:   19-12-09 20:18

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/osbf9214.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jxra0346.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/jsvt1149.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/dphv2865.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/bvgw4300.JPG

http://web.uvic.ca/akeller/pw401/img/google_dumbQ_large.png



http://en.wikipedia.org/wiki/Climatronic

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: georgi969   
Дата:   19-12-09 20:19

значи-климатика изстудява докато не го спреш,а климатроника подържа зададена температура,например 21 градуса.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: emovla   
Дата:   19-12-09 20:19

Иначе за климатроника било добре да се пуска от време на време.
То ако вън е много студено и да искаш, не се пуска (сигурно зависи от модела де) :)

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: ivodam   
Дата:   19-12-09 20:20

jivkojj: Е, то това е само някаква духалка, с охладител. Климатик си предполага че трябва да може и да топли. Щот не е охладител, а климатик, все пак. Климатроник ми мирише на маркетинг и набутване на потребителя. Нема никаква логика един климатик за кола да е 2-3 по-скъп от домашен такъв. Ама на.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: look   
Дата:   19-12-09 20:22

Абе хора дали е климатик или климатроник е все тая.Въпроса е че ЗИМАТА ПУСКАМ САМО ТОПЛО ОТ ДВИГАТЕЛЯ.И не пускам изобщо климатика.Въпроса е ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ ПУСКА ПЕРИОДИЧНО примерно заради самия фреон да се раздвижи или няма нужда.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: ivodam   
Дата:   19-12-09 20:24

Е как пускаш само топло от двигателя, откъде? Аз топло не мога да пусна иначе, освен през управлението на климатика, като му видгна показанията за температурата.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: georgi969   
Дата:   19-12-09 20:26

с вентилатора само.

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: Todd   
Дата:   19-12-09 20:31

Автор: ivodam
Дата: 19-12-09 20:20

Е, то това е само някаква духалка, с охладител. Климатик си предполага че трябва да може и да топли. Щот не е охладител, а климатик, все пак. Климатроник ми мирише на маркетинг и набутване на потребителя. Нема никаква логика един климатик за кола да е 2-3 по-скъп от домашен такъв. Ама на.


Климатика на колата само охлажда щото е хладилник !!! Топлото в колата е без пари !!!

И не е по скъп от домашен .....фризер !!! [smilie19]

Климатроника е една черна кутия де ти пуска и спира климатика или парното кога не можеш да се оправиш сам с копчетата !!!
За пари !!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: jivkojj   
Дата:   19-12-09 20:34

Е, то това е само някаква духалка, с охладител. Климатик си предполага че трябва да може и да топли. Щот не е охладител, а климатик, все пак.

Каква духалка бе човек?! Клматроника нормално има няколко датчика в купето и посредством клапи прави различни комбинации от въздух и ги пуска на различни места в купето. Няпример аз мога при мен да кажа 18град, а тоя до мен 22 и системата се стреми да ги поддържа като при мен охлажда, а на другия топли. Това за 2-зони, но ако е само една зоната пак е така.

Въпроса е ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ ПУСКА ПЕРИОДИЧНО примерно заради самия фреон да се раздвижи или няма нужда.
Доколкото съм чел - да трябва, но едно време докато карах рендето само с климатик не съм го спазвал и не съм имал проблем.



Публикацията е редактирана (19-12-09 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re: КЛИМАТИКА на колата през зимата
Автор: emovla   
Дата:   19-12-09 20:34

look: поне каквото съм чел от Ауди форума - да, добре е да се пуска от време на време, за да се раздвижи агрегата и фреона ако щеш.

ivodam: тва е климатроник, сигурно имаш една звездичка, дето свети само, ако работи изстудяването (демек климатика)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.