Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 101 начина да вбесим дизайнера
Автор: didesignbg   
Дата:   24-11-09 15:10

Моля не тествайте с живи дизайнери [smile]


001. Чудесно! Точно така си го представях… само че малко по-различно.

002. Вчера с комшията говорихме и ми даде страхотна идея. Виж ся как ше стане дизайна…

003. Имам само една, две леки забележки. Имаш ли полвин час да ги изкоментираме?

004. Добре е , но неможеш ли малко да го поразчупиш?

005. Искам го 1:1 с това, но да е малко по-различно.

006. Дай да пробваме още 2-3 варианта и след това ще решим какво да правим.

007. Ще ви изпратя снимките за плаката на мейла. Само ме притеснява как ще ги сваля от телефона си…

008. Само може ли да използваме нашето си, фирменото ни синьо, защото това е малко по-друго

009. И Вашето предложение не е лошо, но това, което си представях е нещо по-различно. Вероятно не сте ме разбрали правилно.

010. Ние сме скромна фирма. Това, което ни предлагате е за големите фирми, за нас трябва да е нещо по-семпло!

011. Не искам сайта да е по-голям от един стандартен лист A4.

012. Има голям проблем със сайта. В нас се вижда по един начин, в офиса – по друг. За колко време ще можем да оправим проблема?

013. Мерихме картинките в уеб страницата. Идват много големи, ако може с 2-3 сантиметра да ги намалим?

014. За какво поръчваме дизайн на плакат, след като някакви си 5 абзаца текст неможем да съберем на него?!

015. Я, на Вашият монитор изглежда по-красиво. Може ли да ми го пуснете както е в действителност да го видя?

016. Принтирал съм един сайт, където ми харесват цветовете, но не излязоха съвсем същите. Значи, това зелено в сайта им ми хареса, но реално е повече синкаво…

017. Покажете ми първо Вашето предложение за дизайн, а съдържанието ще го коментираме най-накрая.

018. Не, не искаме кардинални промени. Само да освежим визията на фирмата ни.

019. Дали ще стане много претрупано ако на гърба на визитката върху картата на офиса ни сложим логото и негова снимка?

020. Колко горе-долу струва един стандартен дизайн?

021. Сайта ми има вирус. Като отворя Експлоръра и опитам да го заредя ми рестартира компютъра. Може ли да погледнете?

022. На това, което сте ми изпратили за дизайн на сайта ни, като кликам на бутоните му нищо не става.

023. Страхотно, но може ли вместо това Лорем ипсум да сложим нашия текст?

024. Добре де, толкова ли няма да намерите в Гугъл снимка на жена, качена на кон, че трябва цяла фотосесия да правим! Неможе ли поне да сглобите нещо?

025. Колко минути ще е горе-долу анимацията в хедъра?

026. Някак се губи логото ни в целия дизайн…

027. По-скъпо ли е да ми направите по-красив дизайн?

028. Той на комшията сина го е направил сайтчето, но неможе да го инсталира, затова се обръщам за съвет към Вас.

029. Като вземем менюто на тоя сайт, цветовете от тоя и картинките от тоя – ето Ви го дизайна.

030. Нося Ви една покана за сватба да видите шрифтовете, които искам да приложим за сайта ни.

031. Става дума за нещо елементарно – само една снимка и един текст да се сложат набързо, нищо повече!

032. Нека запазим изчистената корпоративна визия, но да го направим малко по-цветен, с повече орнаменти, по-жив!

033. За цветовете и стила на дизайна ще се ориентирате от визитката, която Ви дадох.

034. В къщи имаме дилема – на мен много ми харесва първи вариант, но жената си хареса втория. Може ли да направите трети, който да смесва предните два?

035. Може ли да е с по-живи цветове, примерно нещо около розовото?

036. На widescreen-a в нас се получава много празно пространство около сайта. Неможе ли да го запълним с нещо?

037. А като се кликне тук какво ще става?

038. Ще може ли да ми принтнете 2 копия на уеб дизайна да го покажа на шефовете?

039. Този дизайн не ми говори нищо.

040. Искаме логото ни да е нещо уникално. Ако може да нахвърляте няколко идеи?

041. Горе-долу добре се получи дизайнчето… е… не е толкова добро като на конкурентите, но бива. Ще върши работа…

042. Не мога да разбера защо се притеснявате какво щели да си кажат посетителите. Като не го хареса някой – негов си е проблема.

043. Дизайна е супер, това ще е! Само… вчера мислихме с колегите и решихме да сменим формата на брошурата.

044. Flash банера готов ли е? А… готов е… защото… вчера се оказа, че сме объркали ширината с височината му. Само да ги завъртите ако може?

045. Нося ви един банер 120×90 пиксела. Само набързо да му сменим размера, че ми го искат 468х60 да бъдел пък трябваше вчера да сме го сложили.

046. Имам само едно изискване за дизайна – да е запомнящ се!

047. Ще може ли да ми покажете няколко уеб дизайна, на които ще прилича нашият?

048. Ще може ли да махнете от сайта ни „Copyright 2005″ и да го замените с „2009?

049. Как така тепърва има да се програмира?!! Нали го виждам, че е готов, само бутоните да му оправите да може да се кликат и готово!

050. Тоя дизайн на плаката в момента в реални размери ли го гледаме, защото ми се струва, че е по-малък?

051. Искам дизайн за „Уеб двайсет“ сайт!

052. Че то за два текста и малко ефекти тоя дизайн на билборд мога и сам да си го нарпавя!

053. Кога ще бъде удобно да се видим да ми обясните какво представлява дизайна. който ми пратихте?

054. Супер е дизайна, само нали ще можем да му заложим думички да се показва в Гугъл?

055. Значи аз знам как трябва да се направи дизайна. Просто не ги разбирам тея програми да си го направя сам и затова се обръщам към вас.

056. Държа дизайна на новото лого да е „СМУК“, защото заради това имахме много проблеми със старото!

057. За какво ни са нови календари – нали имаме от миналата година?!

058. Това ми изпратиха от печатницата, като незнам какво е, защото немога да го видя, но ще Ви е необходимо за дизайна!

059. Трябва да ни се направи плакат с размер 50х70 и флаер 1:1 с плаката с размер А6 с едно и също инфо от двете страни!

060. Това така ли ще изглежда?

061. Искаме логото ни да е златно, лъскаво – да изглежда луксозно!

062. Аз си имам Корел в нас и се оказа много лесно да си правя рекламките на него. Направо незнам, защо им слагате такива сериозни цени!

063. Най-странното е, че само на лаптопа ми се зарежда бавно нашия сайт. Ако може да погледнете да избегнем този проблем?

064. Според Вас как ще е най-добре да кръстим сайта?

065. На брошурата трябва да сложим някакъв арт. Примерно онази известната снимка с голите мъже на Леонардо?

066. А каква ще е цената ако банера е анимиран само първите няколко секунди и после стане статичен?

067. За карето във вестника ще ни трябват два варианта – пълноцветен и безцветен.

068. Как да Ви кажа размери на банера, като все още не сме решили къде ще стои?!

069. Нека опитаме текста в сайта да е с ръкописен шрифт, а бутоните да са с печатен.

070. Кое ще е лицето и кое гърба на визитката?

071. Изпратете ми дизайна на мейл: ве-ве-ве, точка, ….

072. Каталогът ни ще е около 15 страници, с телчета и гланцирани корици.

073. Искам нов сайт – стария вече много ми омръзна да го гледам, а и хората трябва да виждат, че се развиваме!

074. Оказа се, че не всички харесват дизайна както първоначално си мислих…

075. Искам да направим дизайна със зимна тематика – да е заледено, да пада сняг и да се чуват камбани. Малко изоставаме в това отношение от конкуренцията!

076. Това ли е модата за уеб дизайна? Защото е много по-зле от едно време.

077. Незнам…. много обикновен ми е, нищо не се случва, не ме грабва… някак си си го представях коренно различен, примерно вижте във „Favourite Website Awards“ какви яки неща правят хората…

078. Нямам никакви претенции за дизайна. Важното е да е хубав и на достъпна цена.

079. Може ли да сложим снимка на тапетите от офиса ни като фон за сайта? Искаме да утвърдим фирмената си идентичност пред хората.

080. Единия лист на дипляната ще е наполовина визитка, наполовина карта на магазина. Другия лист ще е наполовина талон за % отстъпка, наполовина календарче. Третия лист ще е с информация и снимки на продуктите. Така клиентите ни ще могат да си изрежат каквото им трябва и да хвърлят другото, защото аз като видя дипляна директно я хвърлям, пък така като има полезни неща мога да си ги взема само тях.

081. Може ли всичките ни снимки, един вид, да се патентоват, т.е. да се сложи по едно прозрачно лого в центъра на снимката и да не може да се копират?
Нови:

082. Забелязахме, че на български името на фирмата ни е с 25% по-дълго от това на английски и визуално тежи повече. Ако може да компенсирате тази разлика в бъдещите дизайни

083. Абе всичко е въпрос на маркетинг – ако хората искат да видят в сайта ти някоя кака с големи гърди, ще сложиш кака с големи гърди и сайта ти става култ и толкоз!

084. Мислехме си, че ще преосмислите цената на дизайна – все пак е криза навсякъде…

085. На едната страна на визитката ще са моите данни, на другата – на колежката.

По-нови :) :

086. Моля, болтирайте силно заглавията – това са неща, които трябва като зареди страницата посетителя да го ударят в челото!

087. Искам точно определена визия… но…. немога да я изразя с думи

088. Няма ли да може да остана – заедно да обсъждаме дизайна, докато го правите?!

089. Презентацията можете ли да ми я запишете и на CD, че нямаме DVD в офиса?

090. … да ида тогава да пия едно кафе и след час два пак да намина за дизайнчето?

091. Аз ли трябва да Ви казвам какво ни харесва и какво не?! Нали Вие сте дизайнера и претендирате, че сте професионалист – Вие ми кажете!

092. Измислете нещо ново и уникално за нас. Тръгнете оттам: вижте конкурентите ни какви визии имат.

093. Не сме решили какво ще представлява. Дайте заедно да влезем в Google да разгледаме как са го правили другите в бранша и ще го измислим.

094. Нямах време да видя какво сте ми пратили и реших направо да дойда намясто при Вас да го разгледаме заедно и да го коментираме.

095. Това спред Вас ли е дизайна, който желаем да видим?!

096. Показвате ми само едно нещо и очаквате да дам коментар?! Дайте 5-10 предложения и тогава ще говорим…

097. Смятам, че трябва всички сайтове да черпят идеи от Google. Все пак тези хора са отдавна в Интернет и знаят как се правят сайтове най-добре

098. Дизайна на „главата“ трябва да крещи „Пари, пари!“. В момента крещи само „Разходи, разходи!“

099. Това лого мяза на иконка. Умалете го още малко и съвсем ще стане иконка!

100. Като ми кажете, че дизайна е „лек и неангажиращ“ все го асоциирам с лека жена…

101. Като мислите интериорния дизайн предвидете, че имаме куче моля.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   24-11-09 15:20

095. Това спред Вас ли е дизайна, който желаем да видим?!

[thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   24-11-09 15:23

пресен случай с моя работа.....[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-11-09 15:23

Аз ли трябва да Ви казвам какво ни харесва и какво не?! Нали Вие сте дизайнера и претендирате, че сте професионалист – Вие ми кажете!
[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Аз гласувам за това
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-11-09 15:28

Както и това "Аз си имам Корел в нас и се оказа много лесно да си правя рекламките на него. Направо незнам, защо им слагате такива сериозни цени!"

Тва общо взето е като глей новия ми телефон кви яки снимки праи! Напрао им се чудим на тиа къде си кОпуват ониа големите апарати!

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: feliz   
Дата:   24-11-09 15:36

...и какъв е извода?
"Не казвайте нищо на дизайнера /че ще го вбесите/, само му платете и по живо по здраво!" [smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_vox   
Дата:   24-11-09 15:45

[smilie9] мамицата им клиентска!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   24-11-09 15:47

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Казва се Нихната мамица, Клиен'ска


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mantara   
Дата:   24-11-09 15:48

Дае, много смотани :ф [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-11-09 15:50

Автор: matataupa
Дата: 24-11-09 15:20

095. Това спред Вас ли е дизайна, който желаем да видим?!
............................................

Мата то това е като лафа по вашия край - Ти как мислиш според мене?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Frida   
Дата:   24-11-09 15:51

026. Някак се губи логото ни в целия дизайн…
039. Този дизайн не ми говори нищо.

Някой може ли да ми обясни защо това да вбесява дизайнера, освен че критика към работата му ...

Иначе другите са смешни, но на всеки се случва да обучава околните относно специфичните неща, с които се занимава. Да не мислите, че като идем на доктор, те не ни се подиграват така за незнанието ... хем онова незнание ни вреди на здравето ...
Човек не може да разбира от всичко за съжаление, а сегашното знание е толкова обширно, че на лекар да идеш, дизайн да си поръчваш, да викнеш водопроводчик, все "специалистите" те гледат надуто и се държат с теб сякаш си идиот. Не ме кефи това. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   24-11-09 15:51

Тц, ето тази статия е MUST READ.

http://inspectelement.com/articles/the-funny-and-bizarre-world-of-client-requests/

Особено любима ми е частта с "може ли да мръднете картинката половин пиксел у лево?"

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   24-11-09 15:53

Мани ги бе Фрида! Все разбирачи се навъдиха. Язе дома с корело найш кви яки си ги прайм. Че ги таковам у дизайнерите.


[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: b-w_devil   
Дата:   24-11-09 15:56

1000 процента АВТЕНТИЧНО!
Събрано е от наистина препатили хора... За разлика от т.нар. кандидат-студентски бисери - това тук си е ЖИВАТА реалност...
-----------
И веднага си припомних и един доста стар лаф на живописците: "Никой не чува толкова много глупости за себе си, колкото картините от една изложба..."
[smilie19] [smilie19] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivanov_id   
Дата:   24-11-09 16:20

Ама това дизайнерите сте много глезно племе, честно. Какво странно и ненормално има в:

002. Вчера с комшията говорихме и ми даде страхотна идея. Виж ся как ше стане дизайна…

008. Само може ли да използваме нашето си, фирменото ни синьо, защото това е малко по-друго.

020. Колко горе-долу струва един стандартен дизайн?

084. Мислехме си, че ще преосмислите цената на дизайна – все пак е криза навсякъде…

Това са си съвсем стандартни фрази за бизнес-средата на Балканския полуостров [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   24-11-09 16:28

[smilie18] Виждам че се забавлявате.
На мен най-противното и изстраданото ми е
045. Нося ви един банер 120×90 пиксела. Само набързо да му сменим размера, че ми го искат 468х60 да бъдел пък трябваше вчера да сме го сложили.
Особено с допълнението, фла-то го няма, ама ви нося свф-то...

А повечето са толкова реални, че няма повече накъде....

Хайде и любимия виц за дизайнери:
Светско парти, двама се запознават:
- Добър вечер, приятно ми е Стефанов, дизайнер ;)
- Петров, обикновен педераст.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   24-11-09 16:29

Големи глупости има в тези 101.

С четене по диагонал само:

"023. Страхотно, но може ли вместо това Лорем ипсум да сложим нашия текст?"

Че аз всеки ден тегля по една молитва да има ако може ама поне малко повече клиенти, които имат готови текстове, че тези даже си го сакат...

Хвала такива люде!

"076. Това ли е модата за уеб дизайна? Защото е много по-зле от едно време."

Ми зависи от показаното, ко е неква ужасия може да е прав човека, кво правим? [smilie21]



"098. Дизайна на „главата“ трябва да крещи „Пари, пари!“. В момента крещи само „Разходи, разходи!“"

Отново - зависи от показаното, може да е прав човека.

"064. Според Вас как ще е най-добре да кръстим сайта?"

Всеки ден пък по този въпрос 10 пъти някъде се моля - да има повече клиенти, които да не идват регистрирали вече разни домейни от сорта на "нико97-булгариа.цом" и да требе да се почне от наша страна с "ок, ама с този домейн няма да стане работата...", ми да седнем заедно да мислим.

"093. Не сме решили какво ще представлява. Дайте заедно да влезем в Google да разгледаме как са го правили другите в бранша и ще го измислим."

Ми то това е първата стъпка винаги, някакъв проблем ли видя? Само думичката "заедно" е притеснителна, ама това лесно се изчиства.

"058. Това ми изпратиха от печатницата, като незнам какво е, защото немога да го видя, но ще Ви е необходимо за дизайна!"

Ми ако е някъв профил?

И т.н. и т.н...



Публикацията е редактирана (24-11-09 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Ruth   
Дата:   24-11-09 16:38

Си мисля, че е хубаво човек да има търпимост към некомпетентостта на другите, когато те самите не са длъжни да са компетентни в неговата област, щото ако всеки беше специалист по всичко, нямаше да има ни пазар на услуги, ни нищо и бая народ щеше да измре от глад...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: loveforever   
Дата:   24-11-09 16:39

Ето един разговор, който струва ми се е по темата:

- Можеш ли да ни направиш нещо хубавичко и на добра цена, защото и бюджета ни е ограничен.
- Това което мога да ви предложа е статичен HTML сайт. А вие как искате да изглежда
- Ами не знам, ама ще го измисли накрая. Ей този сайт ми харесва.
- Да но това е Flash, а аз правя само HTML.
- Ами нищо - направете го HTML.
- Искам визията да е стилна и изчистена, да има преливки, заврънкулки и нещо по-така, по-интересно, а не някакви прости работи. Вижте примерно тази дипляна, чиято визия лично съм одобрила - нещо такова ама с други цветове и подредба.
- А какво ще съдържа сайта?
- Ами ще видим. Вие като го направите и ще преценим какво къде да сложим
- Да но според материалите и съдържанието се прави и дизайна.
- А, ползвайте неща по ваш избор. Направете няколко варианта да има избор и после ще ви кажем как да го направите.
- А снимки ...?
- Свалете си от нета - има толкова голям избор, но да са хубави, а не някакви прости или изтъркани. Да е нещо, което те грабва и се помни. Нали все пак искаме хората да ни помнят с добро.
- А колко страници искате да бъде сайта?
- А все ми е тая.
- Да но цената се определя от броя на страниците.
- Ами тогава нека да е на една страничка, а другото да са препратки. Искам освен това да сложите на всеки клиент по една форма за регистриране и за контакт.
- Но това е динамично. Аз правя само статични сайтове.
- Няма проблем направете ги статични. А за цената при положение, че 5 страници стуват 250 лв, логично е една страничка да бъде 50лв, нали?
- Да но ...
- И искам да подчертая, че при положение че давам толкова пари искам за тях да получа добър и качествен продукт.

...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Ruth   
Дата:   24-11-09 16:40

...или, както казват по моя край, щеше да пита де серат гладните.



Публикацията е редактирана (24-11-09 16:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   24-11-09 16:44

Ебаси
като се замисля, че поне половината неща съм ги изпитвал на гърба си точно както са в изреченията

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   24-11-09 16:46

loveforever, някъде към 8-мия ред от цитирания разговор на клиента учтиво се посочва вратата.



Публикацията е редактирана (24-11-09 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   24-11-09 16:48

Текста е силно хумористичен и цели да се усмихнете, не да пцувате дизайнерите. Тях така и така ги пцуват[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   24-11-09 16:49

Пък и в тая държава всеки разбира от футбол, политика и уеб дизайн[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   24-11-09 16:59

didesignbg: Ето затова трябва да има в една фирма и специалисти, и търговци-мениджъри за връзки с клиентите. Защото да работиш с хора също е толкова сложно изкуство, колкото да правиш добри дизайни, или да конструираш самолети или ядрени реактори. Един човек, който е обучен как да продава и има съответната подготовка, включително по психология на продажбите, няма да седне да се тръшка и вбесява, ами ще има готов отговор на всички тези въпроси. Той всъщност трябва да ги е предвидил до голяма степен предварително. И да има подходящите отговори със спокоен и съпричастен тон. За да разбере и изпълни желанието на клиента, да му удовлетвори потребността. След което наистина да има моралното право да му прибере парите.
Не забравяйте, че никой още не е отменил правилото, че клиентът винаги има право. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.