Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Каква им е далаверата на тия от Hong Kong?!
Автор: Diandimov   
Дата:   16-11-09 03:04

В Ebay един USB кабел = $1.87 с фрии шипинг!

Поръчах го, и той взе че дойде!
Един метър, здрав, добре направен.
Като се има в предвид че едно голо писъмце до БГ ако пусна е поне 2-3 долара, ако не и повече!

Значи за една кинта и осемдесет и седем цента е кабела, шипинга, и евентуалните такси след това за Ebay и PayPal. И би трябвало да им остане на хората печалбица неква, при положение че кабелът е изработен от материал, и с труд, които също струван някакви пари.

Как става тоя номер?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   16-11-09 03:12

Нали не мислиш, че от завода излиза 1$...!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   16-11-09 03:18

Ами питай батко ти Майлоу Майндърбайндър как така е купувал яйцата за по 7 цента, продавал ги е за по 5 и пак е бил на печалба [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   16-11-09 03:56

На колкото и да излиза от завода, на мен не ми излиза сметката!

Но явно затова не съм бизнесмент!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: explorer   
Дата:   16-11-09 11:42

Ами нали се сещаш колко товарни самолета на UPS и FedEx хвърчат дневно до Хонг Конг, и колко - до България. UPS дори нямат офис тук в България, представя ги друга фирма, затова да изпратиш колетче по куриер до Щатите струва майка си и баща си. От Хонг Конг очевидно струва центове.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   16-11-09 11:59

Представи си, че някой ти подари 20 тона кабели. Какво би направил с тях?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   16-11-09 12:00

Аз нали съм българин - 1-2 бр. ще си ги ползвам, другите ще ги нарежа на парчета [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   16-11-09 12:24

Кабел за 1,87 ??? Хе хе ...

Аз съм получвал зарядни за GSM апарати през втора ръка на 80ст франко Бг .[smilie19]

Секви измами вървят по тоя свят - маратонките Адидас с шипинга до Бг -50 лв .Същите тук са 160 кинта ...

Важно е далаверата да върви ....нема значение цената ...[smilie19]

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ibk   
Дата:   16-11-09 12:29

Ако не си го гледал:
http://www.storyofstuff.com/
за да разбереш как става


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Frida   
Дата:   16-11-09 12:36

именно - externalising the cost

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Vinsent   
Дата:   16-11-09 12:38

В Хонг Конг всичката стока вече е китайска.
Купуваш за 23 щ.д. (с доставката 28) продукт, който в Европа струва 120 Евро. Само че разликата в качеството е почти както в цените. [smilie2]

Вече направих такава грешка, няма да се повтори! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   16-11-09 12:56

Малко секстантско ми звучи това фирмче, но интересно.
Няма да промени нещо в живота ми.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TheBossBG   
Дата:   16-11-09 18:52

Автор: Vinsent
Дата: 16-11-09 12:38

В Хонг Конг всичката стока вече е китайска.

*****
Е, то и Хонг Конг вече е част от КНР. Въпреки някаква си имагинерна самостоятелност.
А каква им е далаверата не знам. Знам че редовно си поръчвам боклучета за никакви пари и до сега не съм имал оплаквания. Всъщност си знам: за такива пари - такова качество. Само с последната пратка имам малка издънка. Пристигнаха 2 ИР дистанционни. Едното си бачка, но другото не откъсва. Писах на китаеца, той отговори: прати го обратно, ще ти дадем ново. Погледнах в тарифите на Български пощи. О, чудо! Малък пакет с проследяване - 6 лв. Самото дистанционно струва 5 лева и нещо. Описах му на китаеца ситуацията и му казах: няма защо да го плащам 2 пъти. Ако искаш - прати ми друго, Ако ли не, оставам си с едно неработещо. Какво беше учудването ми когато на следващия ден получих отговор: ами щом е такава ситуацуията ще ти пратим ново без да ни пращаш старото. Не знам на това търговска коректност ли му се вика, какво? За едни $4,50. Всъщност даже не са и толкова, защото аз купих 4-5 неща и за всяко следващо(след първото) ми направиха отстъпка по $2. Така че на тия ще си им остана фен. Знам, че продават боклуци. Но поне се отнасят към мен като към клиент. А не както болшинството български "тъговци". Абе той моят приятел Ники(оня дето не му харесвате портрета [smilie5] )е много прав: търговията е просто нещо, но не е за прости хора!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: spacewalker   
Дата:   16-11-09 19:19

Не знам каква им е далаверата, но определено към клиентите се отнасят нечовешки добре и разбиращо когато има проблем.

Ще дам пример с комплект слушалки с дистанционно за мобилен телефон.
Поръчвам си аз всичко ми излиза 15лв., при положение че тук в БГ същите = 45. Но какво става, поръчах си , г/д знам че за около 10 дни пристигат, но не..минаха 2 , 3 седмици..нищо. Продавача ми писа защо не съм му оставил фиидбек, недоволен ли съм и какво се е случило. Обясних как стои ситуацията, и той ми предложи да ми върне парите (без шипинга, нормално), или да ми изпрати нов комплект.Предпочетох първото.

Какво се случа след 2месеца, получавам в пощата че имам нова пратка,което беше учудващо понеже нищо не бях поръчвал. Отивам и давам бележката на който има номер кой пакет е моя. Търси търси служителката в един тефтер, но не ми намира името...след 20 мин. търсене и ровене се установи че са ми сбъркали името и тази пратка се е мотала между кварталната поща и централата цели 2 месеца. Оказаха се слушалките.[smilie10] [smilie10]
Неможете си представите колко бях изненадан от нашите пощи.Останах без думи какви хора работят там. Ужас ...Оттогава винаги имам едно наум.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HopeSpringsEternal   
Дата:   17-11-09 02:55

аз имах доста интересни преживявания в Шанхай, но едно ме впечатли много

в зоопарка си харсеах животни пъзели за децата. цената за 5 броя - например 35 юана. питам китайката, дали ще има отстъпка ако взема 7 и тя каза, че да

питам колко? момето казва, ще ти ги дам за 27 юана. бре викам си, тази се обърка. да, ама не. тя ми даде фигурките, взе си парите и живо здраво.

е кажи сега това къде може да се случи.

между другото - тези фигурки ми изязаоха по 80 стотинки. иначе тук са 15 кинта и нагоре. честито!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: martin-dm   
Дата:   17-11-09 12:22

Онзи ден си поръчах ТОВА доставката излиза по скъпо от самото изделие :) сега го чакам да видим ще работи ли като пристигне :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: НАСОО   
Дата:   17-11-09 14:11

хахах гледам темата и аха да напиша кви са пичове - некой се раззвъня на врата и хоп пощальона носи ориг. капаче за Н95 дето тука ми искат 20лв за некви си 2и50се

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   17-11-09 14:57

ХЕ, в Пекин един ме годи около 1 час да ми продаде реплика механичен часовник, май беше Ролекс, не се сещам за марката. Тръгна от 200 юана и стигна до 50. Това са около 5 долара по онове време. Нямам идея как се произвежда механичен часовник за 5 долара, същите тези часовници ги продават на площада пред Невски за няколко стотин лева. Един ден минавайки от там ги попитах кой ги купува и те ми отговориха, че дипломати, чужденци, които знаят че са фалшификати.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-11-09 15:27

В Истанбул ми се скъса сакото тод единия от ръкавите.
Трябваше да съм с костюм непременно.
Влязох в един магазин и си харесах костюм от 200 долара.
Мерих го, стана ми ...
Предложих на продавача 20 долара ...
Оня като взе да се вайка ... "Сакън, не може по малко от 40 долара!"
Та си купих супер як и квалитетен костюм за 40 долара.
...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   17-11-09 15:54

Аз си забутах някъде гривната на обектива, дето е за статива. Гледам колко струва новата - оригинална от Канон - 140 долара!?!?!?!? [smilie11] През и-бей си намерих за 7 долара от Хонг Конг, заедно с доставката !?!? пристигна за две седмици, като по погрешка беше минало през Канада, имаше печат от някаква поща в Торонто. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.