Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За ползата от смартфончетата
Автор: djogata   
Дата:   09-06-09 00:11

По принцип всички знаем, че смартфоните са доста полезни машинки, и много хора ги ползват.
Аз също ползвам един поради няколко причини, най-вече заради вграденият GPS приемник, календара и и-мейла, синхронизирани с компютъра, както и уеб-браузъра.

Обаче последният месец на два пъти се случва да използвам телефона и за друга цел - осигуряване на интернет докато пътувам.

Вчера пристигам в Глазгоу, настанявам се в хотела. Като цяло много приличен хотел в центъра на града, ресторанта - напълно задоволителен, готвят екстра като се вземе за сравнение отвратителната по принцип британска храна...

Отивам обаче на рецепцията да питам за интернет, и... ядец - 5 паунда за час, 10 паунда за 24 часа - пладнешки обир![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Казвам им да си гледат работата, излизам до близкият търговски център, купувам една предплатена карта от Т-мобайл за 5 паунда, пъхам я във телефона, включвам го към компа и имам интернет за цяла седмица [smilie18]

Същият номер стана и в БГ преди 2 седмици - там пък провайдърът имаше някакви идиотски настройки и не можех да влеза във фирмената мрежа. Купих си една предплатена карта на М-Тел, и за 20 лева си имах интернет, който важи цял месец.

По принцип операторите продават и УСБ-устройства за 3Г интернет, но цените се движеха между минимално 60 лева в UK за един месец абонамент (минималният период) до 100 лева за 1 година минимум абонамент в БГ.

Така че при кратки посещения в чужбина ползването на предплатена СИМ-карта + смартфон си е на далавера [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: CanoniO   
Дата:   09-06-09 00:14

10 паунда за 24 часа - пладнешки обир!

щото не си ходил в щатите...

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: asahi   
Дата:   09-06-09 00:15

Няма ли фри безжичен интернет?

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: CanoniO   
Дата:   09-06-09 00:24

Има, в Бургас :)

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: djogata   
Дата:   09-06-09 00:25

Ми няма фри безжичен интернет.

Зависи от хотела явно, защото преди 1 месец бях в Лондон и там имаше.

Като цяло британските хотели ме дразнят, защото се циганят за неща като закуска и интернет, които в повечето европейски хотели са без пари, а в Англия и Шотландия е кокошкарска работа - и това от 4-звезден хотел на пъпа на града.
Освен това много от тях ти дърпат цялата сума на престоя от картата още при резервацията, докато нормалните хотели го правят след престоя.

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: vga   
Дата:   09-06-09 10:36

добре де, за всичките тия неща дето си написал че ползваш не мисля че ти е нужен смартфон. и с обикновен телефон вършиш същата работа. Още стария ми Сони Ериксон Т300, който имам от 2001-ва година си ми работи като модем за интернет.а другите неща са си стандартни опции [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: slivenski   
Дата:   09-06-09 10:40

Няма "фрий" интернет... Все някой плаща за него... Комшия, фирма... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: danbi   
Дата:   09-06-09 10:42

Колежката от Латвия сподели, че там били прокарали закон, всеки хотел задължително да има безплатен Интернет.

djogata, туй с дърпането на сумата е същата тъпня и в Малта. Даже е още по-тъпо, щото ти дърпат някаква 'максимална' сума, която след това ти връщат. А на края си плащаш отново каквото е трябвало.

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: asahi   
Дата:   09-06-09 10:42

Интернета е като сянката бе - все се намира безплатна някъде. Може да не е баш там, дето ти е най-удобно, ама я има.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   09-06-09 10:51

Кво е смъртофонче - ако говориш по него - умираш или ако говориш и спреш, тогава умираш? Или с пукналите говориш ли? Ако си зема таквоз, ще мога ли да си лафя со Стамболов или Напальон? [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-06-09 11:01

Автор: djogata
Дата: 09-06-09 00:25

Ми няма фри безжичен интернет.

Зависи от хотела явно, защото преди 1 месец бях в Лондон и там имаше.

Като цяло британските хотели ме дразнят, защото се циганят за неща като закуска и интернет, които в повечето европейски хотели са без пари, а в Англия и Шотландия е кокошкарска работа - и това от 4-звезден хотел на пъпа на града.
Освен това много от тях ти дърпат цялата сума на престоя от картата още при резервацията, докато нормалните хотели го правят след престоя.
.......................................

Много точни наблюдения Джога - циганят се ингилизите понякога. Преди 3 седмици кат бях край Абърдийн имаше фрий и-нет ама аз бях в един гъзарски голф клуб и всяка къщичка си имаше свой безжичен. Но като се замисля аз съм си го платил та не е фрий [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: d256h   
Дата:   09-06-09 11:04

Аз не разбрах каква е ползата от смартфоните?

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-06-09 11:07

Ми и аз незнам. Нямам и не смятам да купувам. Прекалено многото джаджи ми бъркат в здравето. Освен лаптопчето и един обикновен гъсъмъ с мп3 плейър в него друго с мен не влача.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: Todd   
Дата:   09-06-09 11:16

Фрии в оня свят означава че свободно можеш да си платиш !!!!

Щото има и такива услуги дето даже не можеш да платиш !!! Нема значение с кво количество пари разполагаш !!!


Но аз не съм привърженик на тамагочита !!!

Утре заминавам за Гърция - даже роуминг немам за там - не знам що [smilie5]
Ама един от групата не се сдържа - щял да вземе лаптопа ....

Рали Акрополис ша одим да зяпаме !!!! Ама вместо тамагочита ша земем ракия !!!И хапарат .[smilie19]

[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   09-06-09 11:36

"Прекалено многото джаджи ми бъркат в здравето. Освен лаптопчето и един обикновен гъсъмъ с мп3 плейър в него друго с мен не влача."

ползата е че носиш само смартфона ВМЕСТО лаптопа и гъсъмъто. Как мразя да влача лаптоп, не е истина.

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: NeDDRaG   
Дата:   09-06-09 11:44

Абе ползата от смартфона е малко повече за търговеца. Гъдел си е, ако можеш да си го позволиш. Хайде нека не го казваме полза, а по-скоро удобство. Някаква кой-знае каква полза не съм видял, ама удобство и гъдел да. Да знам кога ще ми дойде автобуса на спирката. Понякога интернет в хот спот места... А и филмче мога да си гледам на моя.
Макар, че то моето май се води PDA с телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-06-09 12:12

Автор: neuromancer
Дата: 09-06-09 11:36

ползата е че носиш само смартфона ВМЕСТО лаптопа и гъсъмъто. Как мразя да влача лаптоп, не е истина.
..........................................

Да бе да. И както имам постоянно да пиша някакви файлове да се дзеря в едно малко екранче. Не мерси. [smile]

Гъдел? [smilie8] Хм... тук пък съвсем ме изнедада Неддраг.



Публикацията е редактирана (09-06-09 12:16)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   09-06-09 22:42

Пак ни ръзбрах - с туй - смъртофона - ша мога ли да говора с Напальон? [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: Marillion   
Дата:   09-06-09 22:50

Императорът. - може да се обадиш на Йода и да го питаш кога ЦСКА ще стане шампион.

Той най-вероятно ще ти отговори "Когато Атака спечелят 121 места в парламента, сине"

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   09-06-09 22:51

[smilie18] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   09-06-09 23:00

Марилионов - много оптимистически към Атака настроен си.

А ти ще видиш Подуене да победи европейски шампион когато стигнеш Йода по години. [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

...впрочем и тогава не е сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: djogata   
Дата:   10-06-09 00:16

Абе, има си ползи от смартфона.

Говоря за ПДА-телефонче де - примерно ХТЦ или Нокиа серия Н, или ай-фон, или нещо подобно.

Полза 1 - вграденият GPS приемник. Устройствата с Уиндоус мобайл и с вграден приемник могат да инсталират много навигационни програми - аз лично имам ТомТом и Гармин, хората инсталират iGo, IQroutes и т.н

Резултатът - носиш си телефона както обикновено, но при нужда си имаш и ГПС приемник със подробна карта и навигация

Полза 2 - мобилен интернет, който можеш да ползваш на компютъра - включваш си телефона към компютъра и си имаш интернет почти навсякъде, поне в Европа

Полза 3 - синхронизираният календар и e-mail. Като искаш да си провериш графика за следващите дни, или да си припомниш някой скорошен и-мейл, просто вадиш телефона и цъкаш 1 копче, вместо да включваш компютъра

Аз тези три неща ги ползвам постоянно, та затова споделям, че поне на мен ми е наистина полезен. [beer]

Напълно нормално е, че на някои хора не им трябва и не го смятат за нужен - но това са хора с различни занимания и интереси - и така трябва, ако целият свят беше пълен с инженери кат' мене не знам докъде щяхме да я докараме [smilie18] [smilie18] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от смартфончетата
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-06-09 12:56

Третото е много готино, ама служебната поща е Lotus Notes...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.