Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За проекторите
Автор: chicken   
Дата:   03-02-11 09:47

Някой може ли да осветли дали проектор 800х600 (DLP) е достатъчен за картинка с размер по дългата страна около 1,5 метра, максимум 2? Ще се гледа от 2,5 до към 7 метра. Става дума за филми. Не се търси перфектното качество, по-скоро атмосферата на прожекцията. Но все пак и да си се вижда без да дразни. Идеята е да се прожектират разни студентски и тем подобни неща, както и стари филми, които няма къде да се видят. Ще излезе покана и за форумските автори за кино "изложби" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: chicken   
Дата:   03-02-11 11:55

Няма ли хора които са си играли с проектори поне в офисите бре?

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: pif   
Дата:   03-02-11 11:57

Имаме бе. Имаме всякакви. И ДПП и ЛЦП и ЛИКОС и даже лазерни. Ама ти си се скрил там някаъде и не можем да те видим за да те "осветлим"

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: to6e   
Дата:   03-02-11 12:18

Е що в офисите? Някой и лятно кино на двора си правим [ezik] Но 2м. е направо срамота като размер. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: n1x0n   
Дата:   03-02-11 12:27

Ако е много тъмно в помещението - може да докарате 1,50 с приемливо качество.

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: pif   
Дата:   03-02-11 12:29

никсон: какво общо има разделителната способност с яркоста ?

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: n1x0n   
Дата:   03-02-11 12:34

Общото е, че са двата основни дразнителя при подобни прожекции - всеки един от тях е търпим - ако не е в комплект с другия.

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: klez   
Дата:   03-02-11 12:36

То както ПИФ каза от яркостта зависи доколко може да се разпъне :) иначе 800х600 е достатъчно за клипове и филми.

има 2 вида проектори, Movie и Presentation, по принцип Movie проекторите са с по-ниска яркост и са предназначени за гледане на филми в тъмно помещение.

Presentation проекторите са предвидени за презентации и имат по-голяма яркост дори при по-светла стая

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: chicken   
Дата:   03-02-11 13:07

Яркоста не ме притеснява, още повече, че проектора ще е на 3,5 метра от екрана (което ми навява въпроса колко ще може да се разпъне размера от това разстояние)
Притеснението беше дали ще стои на пиксели.
И какви въобще са предимствата на проектор за 1500 лева пред този за 700 по отношение на картинката. Тоест да си купя ли проектор за около 700



Публикацията е редактирана (03-02-11 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: pif   
Дата:   03-02-11 13:20

Сега какво, някой да изнесе лекция на тема мултимедийни проектори.
Ходи в магазина там може да имат някой продавач дето знае кво продава.

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: klez   
Дата:   03-02-11 13:36

за 3.5м разстояние и размер на картината зависи от самия проектор, има някои с широкоъгълни обективи, дето и от 2 метра праят голям екран, по професионалните модели по принцип имат таблица от кво разстояние в какви граници може да е екрана. На пиксели няма да стои при нормално гледане на филм :)
Разликата ква е... разликата е в цветове и т.н.
спомням си преди година носихме на една фирма да предлагаме проектори
и 2 от моделите имаха много аналогични картини,
единствено като ги сложиш едни до друг се виждаше разликата че по-големият по размери има по ясно предаване на цветовете :) на другия изглеждаха все едно са по-малко цветове но това трудно се забелязваше...

Големият струваше 8 000 евро
малкият 700 евро :)
познай кой купиха...
има едно друго нещо че при евтините модели както и при принтери и т.н. после комсуматива е скъп... така че проучи комсуматива щот може да си земеш за 800лв проектор и после лампата да ти е 700лв :)

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: vinse   
Дата:   03-02-11 14:10

800х600 освен за презентация за друго не става. Качеството на картината над 1.5 метра при тази резолюция е не просто незадоволително - то е лошо.
Ако ще ползваш проектора за филми ти трябва нещо дето е поне HD Ready и 16:9.
Язе на такова прожектирам у наз и мятам картина от 2.5м по-дългата страна от около 4 метра разтояние, битката за средната земя ми се разиграва насред стаята [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: chicken   
Дата:   03-02-11 14:15

pif, ако в магазините имаше някой, който знае какво продава, нямаше да питам тук. Но все пак това е единствения форум който си имам и го чувствам почти... абе няма значение [smilie5] Не ми трябваше лекция, а конкретно да, може да се ползва/ не не става и защо накратко. Ти пробвал ли си по теория да разбереш какво е на практика? Все си мисля, че 800 х 600 не винаги изглеждат еднакво. А това, дето го пишат по спецификациите отдавана съм го отсвирил. 4000:1 контраст !!! 2500 яркост! как изглежда това? Кога ше ги ползвам в позатъмнено помещение с проектор на 4 метра от екрана? Колко всъщност трябват? Не го ли видиш колкото и да го четеш...

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: klez   
Дата:   03-02-11 14:22

vinse нещо се бъркаш
за презентация ти трябва висока резолюция щот примерно една екселска таблица като отвориш и става мазало на 800х600... за презентации трябва поне 1024х768

точно обратното, за клипове и такива работи и на 640х480 пак ще ти върши работа... на филм трудно се разбира разликата между 800х600 и 1024х768 и не всеки може да я види :)

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: to6e   
Дата:   03-02-11 14:24

За домашно кино е препоръчително поне 720 реда независимо от размера на прожекцията. 2500 яркост бива, но и екрана е много важен!
В крайна сметка всичко опира до баланса - потребителя каква цена е склонен да плати за съответно качество, което го задоволява.

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: vinse   
Дата:   03-02-11 14:34

@chicken
Виж са контраста на проектор за домашно кино трябва да е много примерно 7000:1, новите са дори и още повече - ползата - много по-наситени цветове, лумените може да са малко понеже се предполага, че ще гледаш филм в напълно затъмнено помещение.
И отново 800х600 е 4:3 aspect ratio какъвто може да видиш само по клипове в youtube, но го няма в почти никой съвременен филм.
Така, че освен ако не смяташ да преподаваш лекции с тоя проектор - не се занимавай.

@klez
да 1024х768 е по-хубава резолюция, но 800х600 също се ползва за презентации - присъствал съм на много такива, за които не е било нужно прекалено голяма картина и тогава е ползвана именно 800х600 резолюция. По отношение на 640х480 - такова нещо никога не съм виждал, но най-вероятно ще върши същата работа като телевизора на дедо ми - велико търново 85 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: Блясък   
Дата:   03-02-11 15:28

Аз като съм пускал видео на евтини проектор, и съм видял как телесния цвят може да стане като ламарина. Отвратил съм се от това проектор да се ползва за видео. Сигурно има и скъпи модели, които предават цвета достатъчно вярно, но едва ли струват 700-800 лева. Това с яркостта и резолюцията е последна грижа, повярвайте

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: vinse   
Дата:   03-02-11 15:37

По принцип за да се извадят най-оптимални цветове е задължително да се прожектира не върху бяло платно ами върху сиво [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: chicken   
Дата:   03-02-11 16:03

vinse, динамичен или статичен? Дали ти е 7000:1 проектора? А дали наистина това гледаш и виждаш?
По отношение на резолюцията, стандартния ТВ сигнал е с по-малка, но на 90 см по дългата страна дразни не резолюцията а гадните ефекти, свързани с цифровия сигнал на Булсат и пренасянето му. Пробвал съм с антена и резултата е коренно различен!

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: vinse   
Дата:   03-02-11 16:10

Аааа нямам представа какво е да гледаш телевизия с проектор, при 600-700 лева за нова лампа гледам само убавите филми на него [smilie5]
По принцип мен не ме интересува дали цветовете, които виждам са реалните - аз по принцип обичам да ми е по-шарено [smile]
Проектора ми е 10000:1 контраст [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За проекторите
Автор: chicken   
Дата:   03-02-11 16:19

А, аз говоря за LCD телевизор, много ясно при тези цени на лампите. А за това, за което смятам да го ползвам, лампата ще ме изкара поне 10 години. Нали се сещаш, че след 10 години ще ми е все тая за този проектор. Пък за колкото и пари да е купен. Иначе ако работи като телевизора в бара ще сменям лампа на 10 месеца [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.