Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: Нереален   
Дата:   29-01-09 15:01

Разбирам, че на никой не му се лежи в затвора, но цялото артистично съжаление за случилото се е просто един жалък театър - или по-точно ФАРС. Оказа се, че Стависки обжалва и обезщетенията за жертвите си:

Стависки обжалва и обезщетенията
29 януари 2009 / News.dir.bg
Адвокатите на Максим Стависки - Росен Кожухаров и Явор Нотев са внесли във Върховния касационен съд жалба срещу променената присъда на фигуриста.


Апелативният съд в Бургас няма мотиви, срещу които да съди клиента ми Максим Стависки, каза адвокат Росен Кожухаров, цитиран от БГНЕС.
На пети януари т.г. състав на Бургаския апелативен съд измени присъдата на Стависки от условна в ефективна. Според присъдата той трябва да лежи в затвора 2,5 години при първоначално лек режим.
Адвокат Росен Кожухаров заяви, че той и софийският му колега Явор Нотев не са съгласни и с размера на гражданските искове на семейството на загиналия Петър Петров и на Мануела Горсова. Вместо по 90 000 лева на всеки от родителите на загиналия Петър Петров, Стависки ще трябва да плати по 120 хиляди.




Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: letera   
Дата:   29-01-09 15:27

Струва ми се, че много се дъвка тая тема - за Стависки, тук, в клуба... Трябва ли да го отнася за всички подобни престъпления само затова, че е известен... Ами ако ние сме на мястото на засегнатите...

Там е работата, че ние не сме на мястото на нито едната от страните. Човекът си работи и си плаща наложените обезщетения. Много вярно наскоро обоснова искането си да не е зад решетките с това, че докато "лежи", не може да изкара никаква пара, а съответно и да бъде полезен на близките на пострадалите. Има резон.

Колкото до размера на обезщетенията - лично аз не мога да си обясня как, ако един живот е безценен, изведнъж сумите започват да играят нагоре - надолу. 90 000 са недостатъчни, за да върнат убитото момче, но и са достатъчно крупна сума... Интересно ми е как е било определено, че болката на близките струва още 30 000 горница... Какво ще си "купят" реално с нея? Струва ми се, че обезщетенията са напомпани, само защото се предполага, че Максим ще е в състояние да ги плати. [smilie8]

Да подчертая - не го защитавам. Това, което е направил, е подсъдно и трябва да си понесе последствията. Той го и прави. Но съм против съдебната ни система да си мие ръцете с този случай. В малкото ни градче има абсолютно идентична ситуация с един никому неизвестен "луд" на пътя, който предизвика няколко катастрофи, уби няколко души и не лежа и ден в затвора (след като шефа на местното РПУ се кълнеше, че няма начин да му се размине). Отгоре на всичко - за да не бъде подведен под никаква материална отговорност - набързо спретна фиктивен развод с жена си и й остави цялото семейно имущество. И до днес си управлява МПС-то... Ето такива хора не разбирам.

Албена Денкова го каза най-добре: "Опитваме се да се държим достойно. Друго не ни остава."

Макар че с този пост всъщност вдигам темата нагоре, с удоволствие всъщност бих я оставила да потъне... [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: docenta   
Дата:   29-01-09 15:29

нека има ефективна присъда, но защо да е единственна? Някой друг има ли осъден? Аз ако бях и аз щях да обжалвам, ако има присъда да е за всички убийци на пътя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   29-01-09 15:30

Един вид "за назидание" и да има последователи...

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: Lalinda   
Дата:   29-01-09 15:46

Човек би си помислил, че г-н Стависки е единственият водач на МПС, убил човек у нас.

Защо не ни информират какво се случва с останалите?

Кога някоя присъда у нас е служила за "назидание на останалите"?

Приведете примери.

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: Chitsujo   
Дата:   29-01-09 15:49

Смъртната присъда, Лалинда, която е отменена [smilie3] [smilie21]

УЖАС!
Осъдените на смърт полудявали в очакване на екзекуцията
Палачите се пропивали, плащали им по 20 лева на разстрел
В Софийския затвор имало "стая на ужасите" с монтирана в стената система от пистолети
Обреченият не виждал насочените срещу него дула, всичко се задействало с малък бутон
До 1982-ра разстрелвали край реки и пустеещи гробища
Стюардесата, затрила леля си, била гръмната в тила, но умряла чак след 16 минути, разказва бившият тъмничар Гено Юнаков
С труповете правели експерименти, органите и тъканите се продавали в чужбина.

16 години в България не се изпълняват смъртни присъди. Последните нашенци, осъдени на смърт, се разминаха с черната си участ чрез поредица обжалвания. После настана периодът на мораториума. И когато той приключи, обезумелите от чакане на края си затворници въздъхнаха с облекчение. Днес някои от тях са на свобода, други останаха до живот зад решетките.
Онези, които са навън, не искат за нищо на света да си спомнят за кошмара, преживян в килиите за смъртници.


Статията е от 15 юли 2005



Публикацията е редактирана (29-01-09 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: Нереален   
Дата:   29-01-09 15:53

Жената, която уби при катастрофа трима младежи в Перник, отнесе 14 години ефективна присъда. Това обаче не значи, че ВСИЧКИ са получили присъди. Въобще частния случай няма как да подкрепи едната или другата теза. Ставийски трябва да лежи, точно защото измъкването му от затвора ще е чудесен, медийно осветен пример за това, как можеш да си плащаш и да си над закона. Или с други думи - има лош възпитателен ефект за обществото. Сори, но известостта си има своята цена. Щом си решил да ставаш известен, вече не си свободен да демонстрираш простотията си на воля. Известният човек трябва да е много по-отговорен в постъпките си от анонимния гражданин. А особено пък, ако си участвал в кампания, против шофирането в нетрезво състояние....така показваш, че всичко е цирк и дори сам не вярваш в каузата за която се "бориш".

Lalinda написа:

> Човек би си помислил, че г-н Стависки е единственият водач на
> МПС, убил човек у нас.
>
> Защо не ни информират какво се случва с останалите?
>
> Кога някоя присъда у нас е служила за "назидание на
> останалите"?
>
> Приведете примери.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   29-01-09 15:55

Затова съм толкова отговорна значи, защото съм известна [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: exo99   
Дата:   29-01-09 15:58

Пияно говедо, убило хора на пътя , трябва да лежи ефективно поне 5 години.

Значи онзи, който шофираше и утрепа Кембъла, да лежи 5 год. а педалчето, щото е изнежено , да се отърве.
Докато не съдят ефективно пияните водачи, убили хора, по пътищата ще е така.

Нали преди ставийски се хвалеше, че бил "Рисков" играч и обичал да му се вдига адреналина.
Нека сега полежи в затвора за да му е вдигнат адреналина.

Нямам нищо лично против този убиец, но щом благодарение на неговите пиянски и безотговорни действия е УБИЛ 2 човека, да си плаща.
Защото ако си мислите, че онова момиче в комата не е труп, лъжете се.

Деба и циврещия педал[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: Нереален   
Дата:   29-01-09 16:00

Добре, но защо обжалва обезщетенията????


letera написа:

> Струва ми се, че много се дъвка тая тема - за Стависки, тук, в
> клуба... Трябва ли да го отнася за всички подобни престъпления
> само затова, че е известен... Ами ако ние сме на мястото на
> засегнатите...

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: C41   
Дата:   29-01-09 16:03

ехо99 написа:

> Нямам нищо лично против този убиец, но щом благодарение на
> неговите пиянски и безотговорни действия е УБИЛ 2 човека, да си
> плаща.
> Защото ако си мислите, че онова момиче в комата не е труп,
> лъжете се.


Айде, след обжалването, всичко х 10

Пил и убил. До живот...

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: hery   
Дата:   29-01-09 16:07



Какво чудно има. Колко човека биха обжалвали ако имат възможност. Всички.

Отделен въпрос е какво заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: Нереален   
Дата:   29-01-09 16:08

Не мисля, че всички биха обжалвали ГЛОБАТА. Все пак някои имат и чувство за вина....


hery написа:

>
>
> Какво чудно има. Колко човека биха обжалвали ако имат
> възможност. Всички.
>
> Отделен въпрос е какво заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: letera   
Дата:   29-01-09 16:08

Нереален, приятно ми е да си бъбрим, но точно в този спор аз повече няма да вляза...

Както казах - не сме на мястото на нито едната от страните, а със сигурност на тях им е достатъчно трудно да говорят...

На нас пък - точно обратното... ни е обидно лесно да си чешем езиците...

Не ми се ще да съм част от това - поне оттък насетне - не... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: Нереален   
Дата:   29-01-09 16:11

Виж letera, аз не си чеша езика, а изразявам позиция. За мен, ако един човек се чувства виновен, не би обжалвал глобата, която освен всичко не е и голяма. Аз и с това започнах - разбирам, че не му се лежи в затвора - човешко е. Но да обжалваш смешната глоба, за това, че си погубил два човешки живота - ето това не разбирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: totosea   
Дата:   29-01-09 16:28

а за пернишката съдиика каво ще кажете нещо се изгуби в мъглата

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: Todd   
Дата:   29-01-09 16:35

Аз познавам човек утрепал двама пешеходци през годините с кола - няма нито едно наказание !!!

Оная съдиика и тя нещо се потопи де утрепа човека пияна като гъз.....май 2000 лева са я глобили !!!

Максим има нещастието да е известен ....някой трупа актив на негов гръб !!!

Стотици са тия де минават метър ежегодно в нашата държава .

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: Нереален   
Дата:   29-01-09 16:35

Мястото й е в затвора още повее за това, че не е спряла и е избягала от местопроизшествието...и е СЪДИЙКА...

totosea написа:

> а за пернишката съдиика каво ще кажете нещо се изгуби в мъглата

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: Chitsujo   
Дата:   29-01-09 16:43

Господ съди за постъпките, ти не си Той, за да казваш кой за какво е, все пак... [smilie8]



Публикацията е редактирана (29-01-09 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: Нереален   
Дата:   29-01-09 16:45

То онзи съд ще си му дойде рано или късно. Тук говорим за възпитателния ефект в обществото и за чисто светските измерения на казуса.

Chitsujo написа:

> Господ съди за постъпките, ти не си Той, за да казваш кой за
> какво е, все пак... [smilie8]
>

>
> Публикацията е редактирана (29-01-09 16:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: n1x0n   
Дата:   29-01-09 17:05

Трябва ли да го отнася за всички подобни престъпления само затова, че е известен...

Какво точно отнася бе душко!? 2.5 години за убийството на двама души?
Я излез ти, неизвестната, и убий един - да видиш колко време ще отнесеш!

Максим има нещастието да е известен ....някой трупа актив на негов гръб !!!


Горкия... жив да го ожалиш с тази известност - която, апропо, е единствената причина да не се бутнат едни пари под масата и да се покрие цялата работа!

И откога точно прибирането на убийци в затвора е "трупане на актив"?

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: Lalinda   
Дата:   29-01-09 19:43

Е, ако не бе известен, нито щяха да пишат толкова за престъплението му, нито пишещите тук и не само тук щяха да имат толкова активна позиция.

Можем да пишем само за нещата, които по някакъв начин са ни станали известни. В случая пък и пресата здравата манипулира общественото мнение.

Като гледам и болшинството смятат участието му в кампанията за утежняващо вината обстоятелство.

Чудя се дали и фактът, че не е "нашенче" също не утежнява допълнително вината му в очите на средния пишещ. Известността му изобщо не бих искала да коментирам.

Значи, все пак, никой от вас не можа да даде пример на осъден водач на МПС, причинил нечия смърт на пътя? Защо така бе, душици златни? Само Максим ли може да служи за назидание?
[smilie11]

Прочее, в края на всяко съдебно решение пише, че може да бъде или пък че не може да бъде обжалвано. Ако присъдата подлежи на обжалване, защо да не я обжалва?

Не вярвам да я обжалва, ако не подлежи на обжалване...

***

Дайте поне един пример "колко е отнесъл" някой неизвестен, убил човек на пътя?


Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: exo99   
Дата:   29-01-09 21:59

Вижте, не може пияно говедо да убие двама човека и да се отърве!!!!
Нито е честно, нито е морално, нито е справедливо.
Когато правосъдието в една държава не става, ако хората са свестни, взимат нещата в свои ръце.


Карането след употреба на алкохол трябва да се наказва жестоко, а ако си убил човек след като си бил пиян би трябвало да се наказва като предумишлено убийство.

Иначе какво излиза - откраднеш една кола или апарат или изтарашиш апартамент и ако те хванат, най-вероятно ще лежиш.
Убиваш пиян двама човека и се отърваваш????

Педераска държава.

Уважението към закона се поражда преди всичко от това да си убеден, че ако го престъпиш, няма как да се спасиш от последствията .
Независимо какъв идиот си - президент, спортист или нормален човек.
Погазваш закона - носижш си последствията.
Извършил си нещо необратимо като убийство, отнасяш го.
И тук няма значение кой си - и съдийката и оня дето утрепа Кембъла и още много знайни и незнайни - трябва да лежат.

Щото както казваше баба ми - от затвор се излиза, от гроб се не излиза.
И да го вкарат, след 3 гожд в най-лошия случай ще излезе, а момичето ще окстане инвалид за цял живот.
Педерасчето уби и бъдещите поколения на това момиче - деца , внуци и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   29-01-09 22:55

Ехов - Летера ти рече. Ок - да го съдят и да лежи, ама защо само той и още тук-таме по някой, а 80% от убийците на пътят се оттървават? Пък и само те ли? Доганоглу, Румен Овчаров и Валю Топлото и купища наркодилъри и мургавеляци с по 30 висящи дела си припкат на свобода, Ставийски най-черният грешник на светът...
И защо постоянно вдигат обезщетенията? Щото човекът има пари и го хванаха за дойна крава ли?

Казваш - педерастка държава - ами такава е - ама не по причините, които изтъкваш ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Стависки обжалва и обезщетенията!!!!!
Автор: djogata   
Дата:   29-01-09 23:03

Най-трагикомично е, че в периода, когато стана случката със Стависки, си слушах едно радио, по което през половин час чувах гласа на Стависки да призовава "не карайте пили" - и след това пускат новини и там казват, как същият герой, бидейки пиян, е претрепал двама човека с камиона си. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.