Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как ви се вижда това?
Автор: Amigo   
Дата:   10-01-09 15:59

Вече няма да викаме КАТ за ударен калник
10 януари 2009 / News.dir.bg


До няколко седмици вече окончателно няма да викаме КАТ при леки катастрофи. Това ще стане, след като бъде обнародвана в Държавен вестник Наредбата за документите, които се съставят при ПТП, която вчера Комисията за финансов надзор одобри съвместно с вътрешния министър.
Така, ако два автомобила се сблъскат и могат да продължат движението си след удара, шофьорите сами ще съставят протокола, без да чакат патрулка, съобщава standartnews.com.
Задължително условие обаче е да няма пострадали хора. В противен случай без КАТ няма да се мине. 30 дни след публикуването на Наредбата в Държавен вестник, застрахователите ще трябва да предоставят такива протоколи на всеки, сключил застраховка "Гражданска отговорност". Освен у нас, протоколите ще важат и в чужбина, където отдавна те са практика.
Наредбата урежда и обмена на данни между МВР и застрахователните дружества. Чрез Информационния център към Гаранционния фонд компаниите ще предоставят всички данни от постъпилите при тях двустранни констативни протоколи. От своя страна полицаите ще изпращат данните от регистрираните при тях катастрофи на Гаранционния фонд, като ще прилагат и снимки.
На интернет страницата на Гаранционния фонд ще могат да се намерят всички коли, които са причинили катастрофа. Така всеки шофьор ще може да разбере кои са най-опасните шофьори.
С въвеждането на тези протоколи най-накрая ще може да бъде въведена и системата "бонус-малус", чрез която лошите шофьори ще плащат по-скъпа "Гражданска отговорност", а за внимателните полицата ще струва по-евтино.
За да стане това обаче, цялата база данни на КАТ трябва да бъде предоставена на застрахователите, смята шефът на "Армеец" Румен Георгиев. Въвеждането на двустранните протоколи несъмнено ще опрости нещата, но прехвърляйки отговорности на нас, КАТ трябва да ни предостави и пълната си база данни, смята той.[cool]


Какво е това "лека катастрофа"?! Може да ти смачкат колата като консервена кутия от всички страни и пак да е в движение и да няма пострадали, и тогава ли сами ще си правят хората протоколите? И какво ще пише в тях? [smilie8] Ами ако са няколко коли? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се вижда това?
Автор: slivenski   
Дата:   10-01-09 16:05

В доста държави е така май... Но у нас подозирам, че ще се извратят нещата отново... В смисъл, че като се ударят двама, как ще се разберат кой е виновен, с оглед на това, неговата застраховка да покрие щетите... Ние сме готови за едно засичане да слезем и да се бием, та камо ли ако стане катастрофа и няма арбитър /досега КАТ/... Ще почне едно "ама ти защо наби рязко спирачки", "ама аз вече бях навлязал", "ама то светеше жълто"... Не ми се мисли направо... [smilie5] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се вижда това?
Автор: Amigo   
Дата:   10-01-09 16:08

slivenski написа:

> В доста държави е така май... Но у нас подозирам, че ще се
> извратят нещата отново... В смисъл, че като се ударят двама,
> как ще се разберат кой е виновен, с оглед на това, неговата
> застраховка да покрие щетите... Ние сме готови за едно засичане
> да слезем и да се бием, та камо ли ако стане катастрофа и няма
> арбитър /досега КАТ/... Ще почне едно "ама ти защо наби рязко
> спирачки", "ама аз вече бях навлязал", "ама то светеше
> жълто"... Не ми се мисли направо... [smilie5] [smilie8]
>



Именно. [cool] Точно днес говорих с един такъв човек, пострадал доста сериозно, защото в другата кола имало няколко типа и... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се вижда това?
Автор: Lalinda   
Дата:   10-01-09 16:28

Във Франция е така.

Помня как през 2000 г. в Ница една около стогодишна бабичка (в Ница, пък и не само, и стогодишните карат, а и са все столетници) се блъсна лекичко в колата ни, без никаква видима причина...

Слязохме и съставихме въпросния протокол, бабичката бе много доволна, но от разговора стана ясно, че като че ли го прави нарочно, и то редовно, вероятно й изплащат нещо и така преживява, не мога да преценя.

Всъщност, нашата кола не пострада кой знае колко, на нейната се бяха посчупили светлините, струва ми се.

Общо взето, дори сам да се нахендриш някъде по невнимание, може след това да кажеш на застрахователя си, че си паркирал близо до временен пазар и някой камион те е блъснал...
По пазарите настъпва голям хаос, та така, използват го...
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се вижда това?
Автор: emovla   
Дата:   10-01-09 16:32

А всъщност какво ти дреме чия застраховка ще го покрие?
Единствено за взимане на точки мое се спори.

Сега дивните селяни така или иначе ще налетят на бой и преди да дойдат куките.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се вижда това?
Автор: Amigo   
Дата:   10-01-09 16:36

Ако сме една цивилизована държава - аз съм абсолютно за, ама не сме. [cool] Всеки ден виждам какво става по улиците, а и не само там. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   10-01-09 16:41

Аз пък се чудя на друго. Застрахована ти е колата. Щом е ударена, значи застрахователя трябва да покрие щетата. Нали за това му плащаш не малка премия?

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се вижда това?
Автор: slivenski   
Дата:   10-01-09 16:44

Автор: danbi
Дата: 10-01-09 16:41

Аз пък се чудя на друго. Застрахована ти е колата. Щом е ударена, значи застрахователя трябва да покрие щетата. Нали за това му плащаш не малка премия?

------------------------------------

Ако ти си виновен, твоята гражданска отговорност покрива щетите на другото лице... А твоите щети май ги покрива КАСКОТО ти... Освен, ако и двете застраховки не са в една и съща компания... Може и да бъркам, обаче... [smilie21]



Публикацията е редактирана (10-01-09 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се вижда това?
Автор: cicomanco   
Дата:   11-01-09 09:46

...и ко стаа ако и двамата кажат че са невинни?....мноо тъпо!

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се вижда това?
Автор: Amigo   
Дата:   30-01-09 19:27

Без КАТ при леки катастрофи
30 януари 2009 / News.dir.bg


От днес при леки катастрофи шофьорите вече няма да викат КАТ.


От МВР уточниха, че при тези случаи ще се попълва двустранен протокол, който водачите ще получават още при сключване на застраховка „Гражданска отговорност”, съобщи Дарик.
Промяната идва след наредба на Министерството на вътрешните работи и Комисията за финансов надзор за документите и реда за съставянето, съобщават още от МВР.
От полицията уточняват, че екипи на КАТ ще посещават катастрофи при следните случаи: Когато има ранен или загинал човек; когато движението е задръстено от катастрофиралото моторно-превозно средство; когато щетите, нанесени на моторните превозни средства са изключително големи както и при случаите, в които в пътнотранспортното произшествие участва кола с чуждестранна регистрация.
Освен това екипи на КАТ ще посещават тежките катастрофи тогава, когато има съмнение, че катастрофата е предизвикана или има участник, който е пиян или под въздействието на наркотици. В случаите, когато в катастрофата са причинени само материални щети, които не възпрепятстват движението на околните коли на собствен ход, ще бъде нужно попълването на двустранен протокол, който водачите ще получават при сключване на застраховка „Гражданска отговорност”. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alsash   
Дата:   30-01-09 19:30

а до скоро ...как беше...

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се вижда това?
Автор: promis   
Дата:   30-01-09 19:37

Ако и двамата кажат, че са невинни - викат КАТ. А ако са точни хора, се разбират и освобождават пътя. Пак е по-добре според мен.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се вижда това?
Автор: Amigo   
Дата:   30-01-09 19:40

"точни хора"?! [cool] неточните с лопата да ги ринеш, обаче точни... [cool] абе изобщо какво ще става...

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се вижда това?
Автор: radomirov   
Дата:   30-01-09 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как ви се вижда това?
Автор: Vinsent   
Дата:   30-01-09 19:58

Бе, не си плащайте глобите, само ще спечелите! [smile] [smilie25] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.