Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: hose   
Дата:   06-04-05 19:19

ще ставаме профи както се казва [smilie25]

отивам в Халите - мале....

най-евтиния е 144 лв
и е като един дето дядото на братовчед ми му го завещя - лека му пръст наистина беше страхотен човек - със стрелкички и чекръци, от преди войната

другите - 500, 800, 1000

да им се ненагледаш
и както винаги в БГ само една марка?!?!

бахти кога ша съ цивилизоъме бре дебъ?!

много ме хвана яд честно! не стига че взимаме малко тука ами ни товарят като добичета за всяко нещо!!

в тая връзка какво трябва да има един светломер според вас?

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: Pulsar   
Дата:   06-04-05 19:41

za tva sorry ama Seconic az sum mnogo dovolen, no ne e ot halite ..:-)[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: berber   
Дата:   06-04-05 20:13

що си мислиш,че като си купиш светломер ставаш профи[smilie11] ако натам си тръгнал,поне си направи труда да разбереш що за фирма е Seconic.а това със стрелките и чекръците е откровена глупост

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: jumbo   
Дата:   06-04-05 22:37

тука всеки реве колко сме онеправдани и как имало по една марка само
а някой правили си сметка колко често се купува продукта?????
аз не съм си купувал светломер от 10 години
познавам много малко профита или любители които имат светломери
а някой ми реве че нямоло избор
а правиш ли сметка че някой трябва да го купи за да ти го продаде или мислиш че всички западни фирми си дават стоките да им висят по магазините и чакат да се наканиш да си избереш
няма такова нещо всички търговци КУПУВАТ стоката и тогава ти я предлагат на теб.....
ясен ли съм??????????
понякого имам чувство че малоумието е голямо...

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: Junior   
Дата:   07-04-05 09:18

Масларов е прав. Пазарчето ин фи не развуто изопщу... и то това важи за целото фото-пазарче... е утре Отиди на опто-фотото и ше видиш... некви утепани щандчета, а зад тях стои некой дребен търгаш и трепери да земе некой леф... (без да се обижда никой де)

То развитието на пазара е еоще една причина да се толерира леймърството...

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: Vatman   
Дата:   07-04-05 09:50

Чекай малко, Джуниър...[smilie3] Пазара ни отдавна е част от големия европейски пазар. Фото-стоките са на едни нива с техните, че дори и по-евтини. Липсата на разнообразие е заради манатлитета на нашите пишман-търговци. Въпрос на време е и по нашите големи вериги за електроника да се появи разнообразие... Ма за светломери и други подобни стоки и на запад не можеш да очакваш да ги намериш лесно... не са супермаркетски стоки...

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: hose   
Дата:   07-04-05 19:36

Джъмбо - въобще недей да ми говориш на Ясно ли е !!!!!

това си го говори сам вкъщи на огледалото

това че никой не купува в БГ означава само едно - не взимаш 1000 а няколко

освен това като му сложиш 300% надценка никой никъде няма да го купува на само тук

ясно ли е Джъмбо?

и е крайно време да спрете да се опрвадавате или да оправдавате търговците с това че тук никой не купува - да не е като в щатите но впечатленията ми са че доста добри пари се изкаврат от фото услуги


а това че ще ставам с това профи беше майтап за тези които не са го разбрали

айде сега Джъмбо ходи си снимай с 10 годишния светломер

между другото тръгнах да ходя на изложението днес ама като ми поискаха и вход реших че няма да стане - да си плащам за да ми промиват мозъка с реклама - е айде нема нужда

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: jumbo   
Дата:   07-04-05 19:41

задръстен си
пий един дуфалак да се отдръстиш и спри да плямпаш че вече ставаш банално досаден
аман от дървени философи дето понятие си нямат от нещата ама отворили уста като слонски задник и реват ли реват
аре плувай да ревеш по течението надолу....

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: digitalstore   
Дата:   07-04-05 19:41

Dai da ti namerime svetlomer i da nese kahari6 mnogo[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: hose   
Дата:   07-04-05 19:45

Джъмбо и ти да го духаш
като не ти харесва нечие мнение престани да плюеш по тея форуми - явно друга работа нямаш



digitalstore - е ще си взема по някое време ама още не съм решил какво и как и колко[smile] как я карате вие?

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: digitalstore   
Дата:   07-04-05 20:03

Dobre,blagodaria!

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: hose   
Дата:   07-04-05 20:06

radvam se :)

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: muki   
Дата:   07-04-05 20:33

Бе тая тема зву4и като заглавие на някоя от главите на "Бай Ганьо"..."Бай Ганьо - фотограф" например :) ми мноо ясно че ше е скъпо бе!!!

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: hose   
Дата:   07-04-05 20:57

muki - priatno kupuvane togava

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: volokin   
Дата:   07-04-05 21:00

Хосе, при мен най евтиния светломер е 144 евро, при това не може кой знае колко. Та цените дето си ги дал са долу горе поне на европейско ниво (изключвам Скандинавието, че там е двойно по-скъпо)
По-евтино в Е-бай :-)
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: berber   
Дата:   07-04-05 21:28

hose,обърна ли внимание,че въпросните светломери(в Халите,на Фотоъгъл) са комбинирани и с блицметри?с изключение на този от 144лв,който въобще не е лош между другото.аз също се интересувам и ако чуеш нещо интересно-сподели.а Джъмбо е прав,за съжаление.в BG,я се продали 2-3 за година,я не(за чистак нови става въпрос).пък хората са вкарали поне 2000-3000$ в техника дето седи маса време там.а лакомията на търговците наи си личи при филмите-днеска гледах FUJI Superia 200 за 8лева,без проявяване,разбира се.и тва е масово[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: chovecheto   
Дата:   08-04-05 17:20

Ти си интересен човек Хосе.
Доколкото разбирам ти даже незнаеш какво трябва да има светломера, преценяваш ги на външен вид и по цена, но оплю хората...
Като не ти харесва и нямаш толкова пари - има втора употреба например.
А ако вземеш да се занимаваш с търговия каквато и да е ще видиш, че нещата не са така елементарни както ти изглеждат.


Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: hose   
Дата:   08-04-05 22:29

chovecheto - vsichko hora sme interesni

nikude ne sum spomenal che znam koe kakvo i t.n. - nito che sum spez po temata - nai dolu sum popital daje kakvo mislite

ne pluh nikoi dokato Jumbo ne zapochna da mi pishe po toia nachin

suglasete se che za tova taia durjava e na tova nivo - zashtoto vseki samo se naguzva, i ako ne iskam mi vikat da ne se zepia ot kolektiva
vse pak zenite tuk ne sa normalni - s tova mislia che ne moje da se spori - a i ima stoki ot koito ne mojesh da pravish burzooborotna turgovia - tiah gi imash za da imash pulna gama i t.n. - sushto taka za tova sushtestvuvat i katalozite - kato niama smisul da gi kupuvash mogat da se poruchvat - taka nikoi ne se nabutva

pak za chovecheto - da niama lesni neshta nito prosti! ne se zanimavam s turgovia i ne znam tunksoti ili drugi podobni - ne pretendirtam da gi znam!!!!

a za vtora upotreba - i az sega za tova se zamisliam no oshte mislia

haide mir - toia forum zapada s vsiaka sekunda!

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: pinko   
Дата:   08-04-05 22:35

Панталончо (германист съм, а на немски hose значи панталон, гащи), днес видях при Деков един Госен Лунасикс за 80 лева, това е страшен светломер, класика в жанра, струва си всеки лев[ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: canon   
Дата:   09-04-05 10:27

Какъв ти е проблема
Че е скъп ли?
Или че нямаш избор?
Или всъщност, че не знаеш какво искаш?
Това да не са ти домати и краставици?
"тръгнах аз тия дни да си взимам светломер..."
Та от какво LV трябва да започва да мери.
И каква светлина - паднала отразена, с какъв ъгъл на мерене, с каква точност, флаш .... и т.н.
И чак тогава стигаш до цените ...
Моя Лунасикс 3 си го намерих за 16 на старо, но не го продавам и за 160 (преди 15 години новите бяха от 160 нагоре)

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: TPECHAT   
Дата:   09-04-05 10:38

i za kvo ti e svetlomer ??
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: Stoevmobile   
Дата:   09-04-05 14:16

ТРЕСНАТ,
светломера е устройство, с което се ходи на плаж [smilie3]
Въртиш към слънцето, към кожата си, мериш падаща и отразена слънчева енергия, нагласяш врътките и хоп - разбираш кое плажно масло да ползваш [ezik] [ezik] [ezik]
Може да ползваш и вградения във фотощрака, ама докато целиш слънцето и после мериш по себе си, други плажуващи ще ти се смеят [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Те затова даваш 200лв и после спокойно си избираш масло от кошницата..
Скъпо било - ми едно шише масло колко е бе!!!
Ами една колекция масла с фактор 2.8, 4, ....., 22 и нагоре колко струва [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]
Аре наздраве и честит 9-ти Април!
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: flipbeat   
Дата:   09-04-05 23:20

hei,babe!ima6 svetlomer na aparata!!!!a da stane6 "pro" ti trebe talant,yset pak posle svetlomer.poznavam dosta hora deto im stoiat svetlomerite v markovite 4anti i snimat na avtomatik kato ludi i vzimat 600lv za "fashion session".stiskai palci da si nameria moia i da ti go dam za 10-15 lv.

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: hose   
Дата:   10-04-05 14:38

hubavo e che se oburna na smiah taia tema nai setne - tia si beshe takava ot samoto nachalo

inache - da iad me e che niamam izbor
i che slagat mnogo golemi nadzenki - ne ochakvam da sa na zenite na domatite na Georgi Kirkov - makar che i te sa skupi [smilie3]

za kakvo mi e - za makro s oburnat obektiv - togava niamam svetlomer - po tochno ne raboti

mislia che i sami shte se setite zashto stava taka

inache - da ne mi tribvat sinhronizazii primerno - znam tochno za kakvo mi tribva i kak da go izpolzvam taka che spokoino

no koi faktor Niveia da si kupia vse ne znam mamizata mu - a lesno izgariam [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: nrk   
Дата:   11-04-05 20:38

Е не мога да се сетя защо апарата не мери при "макро с обърнат обектив"...
Дадох си малко почивка да позяпам форума, попаднах на тая тема, мислих, мислих и не го разбрах.
Хосе, обясни ми, моля - не се майтапя, съвсем сериозно питам, щот ми се завъртя из главата тва и не ще да излезе...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна