Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Една тема за затваряне.
Автор: Тони-К   
Дата:   04-04-05 21:57

Затварянето на тема ми се струва, че се превръща в удобен инструмент.

Когато простотията или off topiс надделеят, темата се затваря без автора и да има някаква вина за това: https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=132703&t=132703

Затваря се безнаказано за причинителите й, а потърпевшите са тези, с които сме лишени от правото си да кажем "сбогом" да речем.

За всички е ясно колко теми бяха затворени напоследък, инспирирани от умишлена безнаказана простотия или off topiс - тя се превърна в инструмент за регулиране на живота на смислени теми. Резултатите от това са видни.

Интересен и уникален култивизационен подход: вместо да се затрива простотията или санкционира автора й, да се закрива темата, а успелия "автор" да се амбицира за нови подвизи. Вместо общността да дърпа прекалилия, тои да се налага над общността! Това на кого би харесало, и кой би го аплодирал? Oтговорът е ясен - напълно безпринципните хора. Все си мисля, че точно тази категория е най-далече от някакъв градеж на изкуство, фотография, или каквото и да е средство за подражание или възхищение.


Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: toncho   
Дата:   04-04-05 23:52

Е тя цялата тема, която си посочил си е офтопик и хич не и било мястото тука.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: murnau   
Дата:   04-04-05 23:58

pravi si , Toni K !

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-04-05 23:58

Тони, така е , защото тук си има богопомазани и каквито и простотии да напишат им е простено...Просто целият ни жалък обществен живот се мутиплицира във форума...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: alex_markov   
Дата:   05-04-05 00:10

Тони, Прав си и не си прав:)
Прав си за "някои" хора които в която и тема да погледнеш имат "мъдро" изказване в стил "леле колко съм велик пък вие колко сте прости..." или аз сега ще ям/пия/с...ра

Не си прав защото във фотоФорума Имаше и по-големи "Специялисти", но макар и Тромаво (най-хубавата част от демокрацията:)) той се очисти от тях:)
Така че имай надежда, ШЪ се Оправиме:)
а имаше един хубав лаФ "Накажи Глупака с Мълчание" - не им обръщаи внимание
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: Amigo   
Дата:   05-04-05 00:12

Според мен всеки има право да каже, каквото мисли. Няма как всички да мислят еднакво по отношение на каквото и да е или да се изказват винаги розово или позитивно, или с дълбокомислени и литературни или напудрени съждения. [smilie3][smilie5] Не съм фен на вулгарния език, но на мен лично ми е интересно да видя всякакви гледни точки и да чуя различни коментари, независимо дали са просташки или не. В края на краищата можеш да се посмееш, можеш да поплачеш, можеш и да отминеш, или пък да кажеш каквото смяташ за необходимо. А и от всяка ситуация би могло да научиш нещо ново или да осъзнаеш нещо, което до този момент не си забелязвал.[smilie3][smile] Според мен лично някои теми не са подходящи за фотографски форум и не би трябвало изобщо да се пускат дори, но какво пък... И в изкуството има всякакви творци - принципни, безпринципни, дегенерати, възвишени...[smilie5] [beer] [shtrak] Всеки си има и добрите, и слабите страни, и за всеки влак си има пътници, както се казва, that's life[smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: Junior   
Дата:   05-04-05 00:13

всъщност форумът се "очисти" от специалистите и придойде цунами от глупости.... не съм съглсен, че е било за добро....

Отговори на това съобщение
 за архива
Автор: Тони-К   
Дата:   06-04-05 21:21

Как си Amigo [smilie3]

"Според мен всеки има право да каже, каквото мисли."

Разбира се, стига да мисли!

Не мислиш ли, че друго визирах в постинга си - как се фокусира мисълта на простаците в нещо рушащо; как безнаказаната простотия затрива смислените теми, чрез ръката на админа - "ЗАТВОРЕНА!" (на когото явно много не му мисли, или право не мисли)?

Защо този надпис рядко спохожда откровено тъпите "теми", дето обикновено авторът им парадира с "приятели" или просто препил псува всичко и всички, или кокетничи?

Това е подобен ефект, както доскоро бозата заглушаваше хубавите снимки, наложи се да се вземат някакви, макар и късни и половинчати мерки. При постингите ситуацията е още по-лоша, и тя е следната:

"Смислен пост - що ши ми пречи и контрастира на простотията, що ши ме засенчва или разобличава... така благо съм си се улял, направо уакъл... пък тва..., не съм ли аз най-големия простак, умник, разбирач...[cool] изобщо всичко навсякъде и тук, дето съм могъл да си разиграя коня... я да разиграя с приятелчетата (а те не са малко -защо ли!!?) тука едно off-topic че, или направо да си мина на гадни псувни към нещо или някои си, да видим колко скоропостижно ши катурна темата на онова говедо, пък ако иска някои да се включи в купона - добре дошло за целта https://photo-forum.net/static/forum/2008-07/fjle2737.JPG
http://users.pandora.be/eforum/emoticons4u/obscene/eck06.gif
".

Подобни мерки със сигурност ще се наложат срещу простащината, но дали няма да е късно? Дали няма тогава крадецът да вика - дръжте крадеца? Със сигурност ще стане така, когато има почва, когато настоящите простаци заревнуват и забледнеят пред новоприиждащите такива! Ситуацията от форума веднага рикушира и в албума! Защо ли? Но това не е коректно да коментирам персонално, там има форма под снимките. Но тенденцията е очевидната скука и безплодие. Дори простака напуска такава среда, след като я омаскари и се огледа в себе си, и се уплаши - до тогава "просто се забавлява".

Вече виждам как някое пионерче ми размахва устава на партията пред носаhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonCHeerleader.gif и директивите за светло бъдеще. Нека първо обаче то да си го прочете, или да му го преведат на разбираем детски, пък тогава да осмисли и своята роля дали е позитивна или негативна! Нека да не размаха някои нечии шедьовър пред носа ми, като рекламен плакат... защото аз познавам много добри автори, които си пускат шедьоврите на много места, подобно на хайвера при рибите, без да ги интересува особено микроклимата.

toncho - темата ми не може да е "офтопик и хич не и било мястото тука.", защото във всеки форум има раздел "За сайта", "За организацията на форума" и подобни, та ако ще да е форум за канарчета. Този форум не е диференциран на секции, така, че си е точно за тука. Ти това ли намери за важно - такива теми - бол, там де си с мнението си? Това може би е 1- 2-ра тема, която пускам за година време :))

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonCHeerleader.gifhttps://photo-forum.net/res/standard/img/baneri/ribata1.gif

Тъпо е, да избиеш рибата :(


Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: toncho   
Дата:   06-04-05 21:27

Много говориш и малко четеш. Казах цялата тема, която си посочил. Ти си посочил темата за Емил Димитров.За нея казах, че не и е мястото тука.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: den_den   
Дата:   06-04-05 21:55

Понеже стана дума за климата и отношението най общо във форума ще вметна следното.Преди повече от два часа пуснах поздравление за едно момиче от форума--EVIL.Нейна снимка беше публикувана в списание , което се издава за българите в Холандия, като разбира се се получава и в България.ПОнеже нито аз нито тя е от РАЗБИРЯЧИТЕ, нито говорим за пиксели и обективи, ето го резултата--никаква съпричастност.На някой може да му се струва съвсем незначително, но аз искрено се радвам за нея.ЧЕстито Лили[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: Тони-К   
Дата:   06-04-05 22:00

toncho - не беше много ясен в първия постинг, а аз добре чета. Като не и е мястото тук - ОК, защо не беше закрита веднага? Защо не бяха закривани повечето от 100-иците подобни извънфотографски теми? Може би е по-важна темата, някои къде с кои е пил снощи, или какво си е купил/ще си купи? И аз тази тема я дадох просто като един пример. В момента тече конкурс, където доста от снимките са по песни на Емил! Нима така лесно правиш дисекция на изкуството, и го категоризираш като оффтопик? Дори да е, защо трябваше да финишира по този начин?

den_den , дай линк към снимки на момичето

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: boni   
Дата:   06-04-05 22:01

A ti obiasni li go tova v temata za Evil? ia vij kakvo si napisal.Da beshe razkazal za kakvo ide rech....

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: den_den   
Дата:   06-04-05 22:12

Бони, приемам критика.Мислех, че и преди беше ясно, че нейна снимка ще бъде публикувана...както и да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: den_den   
Дата:   06-04-05 22:17

Тони-К , EVIL е автор от форума...просто погледни в профила й.

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: boni   
Дата:   06-04-05 22:32

Абе като пишеш за подобно нещо кажи :
Еди кой си спечели еди какво си с еди коя си снимка = линк към снимката и т.н. Да е ясно.Иначе изглежда че я поздравяваш нея лично,а не съобщаваш :))

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: den_den   
Дата:   06-04-05 22:44

Ами Бони, от редакцията се заинтересуваха за материал и покрай мен влязоха във форума и така си избраха една от снимките на Лили. Мисля, че има и други автори но засега знам само за нея:)Всичко разбира се е със знанието на авторите! Сега както го раздух ще рече някой, че съм във връзка с тях и им правя реклама.Аз дори не ги познавам.Покрай редакцията научих .


Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: boni   
Дата:   06-04-05 22:46

Добре де, просто го съобщавай така,че да ни стане ясно .

Отговори на това съобщение
 Re: Една тема за затваряне.
Автор: cic   
Дата:   07-04-05 15:22

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна