Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ? за фотохардуеристите...
Автор: VacMac   
Дата:   25-03-05 11:24

Разполагам с насадки,лещи и светофилтри от стара руска кинокамера Кварц2х8S-1M.
1.Насадките са НТ1 съответно:0,5х(6,25 мм)и 2х(25мм)-байонетен тип;
2.Лещите са:2,75 и 1,7 диоптра
3.Светофилтрите са:
Ж-2х(ЖС-17)
ТС-6
УФ-1х
Н-2х и Н-4х
http://image24.webshots.com/24/2/45/89/304524589dJFMMk_fs.jpg
http://image38.webshots.com/39/2/43/53/304524353MgmyIv_fs.jpg
Въпроса ми е -е ли е възможно тези елементи да се приспособят към цифров апарат Canon PowerShot A85, чрез някаква присадка,някой има ли опит с такива присаждания и дали си заслужава да се прави това-с какво ще се допринесе за подобряване на качеството на снимане на Канона?
Предварително се извинявам ако съм предизвикал във Вас [smilie10] чувства...,но се реших да споделя това във форума впечатлен от темата за "..макрото и сапунерките.."[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: ? за фотохардуеристите...
Автор: lebiu   
Дата:   25-03-05 11:31

да не би да имаш пред вид "приставка".. щото присадка... ако някой знае какво е 'ашладисване' ще ме разбере [smilie5] :))))
[beer]
/извинявам се за офтопика/



Публикацията е редактирана (25-03-05 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: ? за фотохардуеристите...
Автор: VacMac   
Дата:   25-03-05 11:32

така де...Аз се извинявам[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ? за фотохардуеристите...
Автор: Стефан   
Дата:   25-03-05 11:45

Ми пробвай [smile]
С А85 можеш да правиш макро снимки с нормален обектив пред обектива на А85-то, евентуално обърнат. Аз миналата година снимах тези неща с HELIOS 58мм завит на макро пръстени и "нахлузен" с тях върху обектива на А70 (за да го държа по-удобно, защото не намерих начин/преходник да го завинтя твърдо на апарата) Та и с тези твои стъкла може да стане нещо интересно, трябва само да пробваш, става и ако просто го придържаш пред апарата (ако не можеш да намериш/направиш някакъв преходник), но е трудно и не можеш да снимаш на много ниски скорости.


Отговори на това съобщение
 Re: ? за фотохардуеристите...
Автор: VacMac   
Дата:   25-03-05 11:54

Благодаря Стефан-е!Имаш ли показани снимки правени по този начин да видя евентуално положителните разлики?!

Отговори на това съобщение
 Re: ? за фотохардуеристите...
Автор: 5kan   
Дата:   25-03-05 11:55

заслужава си само "за спорта"
лещите дори не са просветлени
ама става за натрупване на опит
иначе качеството ще скочи[smilie23]
случайно може да се получи нещо като "да превърнем всеки дефект в ефект"

Отговори на това съобщение
 Re: ? за фотохардуеристите...
Автор: Стефан   
Дата:   25-03-05 12:01

VacMac, ами в горното ми съобщение думата "тези" е линк към една страница на албума ми от миналата пролет, където има такива снимки, но сигурно не си го забелязал че е линк [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ? за фотохардуеристите...
Автор: VacMac   
Дата:   25-03-05 12:04

Благодаря,чесно казано имам желание да оползотворя полезно тези елементи и това ми е повече "дерта"...А за Canon-a мога да кажа,че има страхотни възможности и съм много доволен!!!

Отговори на това съобщение
 Re: ? за фотохардуеристите...
Автор: VacMac   
Дата:   25-03-05 12:08

Видях ти снимките Стефане!!Харесва ми какво се е получило!!Ще те послушам и ще пробвам,пък каквото стане...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна