Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 страно излизане на някои цветове
Автор: jumbo   
Дата:   05-03-05 11:12

ще започна с достъпен пример:
знаете цвета на опаковката на шокалда милка, лилава е на цвят, но като за заснема в студио с помоща на студийно осветление (светкавици) и с компютърно калибриран бял баланс (със сива карта)
та същата тази опаковка излиза приятно синя направо хубаво лятно небе (без пола)

е аз не снимам милка само пробвах за да видя дали ефекта е същия
снимам опаковки с батерии които имат същия цвят
досещате се и те излизат хубаво сини....
в оригиналния каталог на фирмата производител част от снимките имат същотото синкаво предаване на цвета а част се доближават до оригинала
тоест не са си дали труда много да го оправят проблема пък като гледам не е само при мен....
странна работа за пръв път ми се случва цвета да е един а да излезе друг
пък не не ми се хвърлят 20 кинта ей така да щаракна един слайд и да видя аджеба и на него ли е така
ако някой има идея или се е сблъсквал да сподели
надявам се темата няма да прерастне в поредното филм срещу цифра
и никон срещу канон [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: jumbo   
Дата:   05-03-05 11:53

мда оправих цвета в никон кепчър само с две движения [smilie5]
промяна на линията HUE в една тока и изместването на цялата скала в друга.... и готовооооо
то не че не можеше само с точката ама с местенето се гледа до постигане на ефекта [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: dekov   
Дата:   05-03-05 12:09

Проблема не е нов има го и при филмите. При тестовете на различните филми сивата скала си е сива, а в различните полета на цветната таблица
има разлики.По някога еднакви на пръв поглед цветове излизат по различен начин и причината е в различния химичен състав на багрилата, спектралния състав се разминава със спектралната чувствителност на филма или сензора и това на окото. По тази причина при репродукция на диапозитиви репродукцията се прави на филм различна марка от оригинала.
Много пъти съм правил проби на различни филми докато намеря този, който най- вярно да предаде обекта, особено при снимане на минерали и картини.

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: jumbo   
Дата:   05-03-05 12:12

хубавото е че като оправих цветовете на един кадър и после бачнах останалите и готово [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: dekov   
Дата:   05-03-05 12:14

Сега ще ида да купя една "Милка" и да почерпя колежките.
Благодаря и от тяхно име.

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: jumbo   
Дата:   05-03-05 12:44

[smilie3] да дойда и аз
че като чуя за милка....
не случайно явно имам опаковки от милка покрай мен


Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: jerry   
Дата:   05-03-05 14:04

знам, че опаковките имат някаква защита срещу снимане и ксерографиране. може и от това да се получават тези ефекти

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: jumbo   
Дата:   05-03-05 14:09

хехе това предположение ми хареса [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: Iv4n   
Дата:   05-03-05 14:15

Въй тъй ли било? Отивам до местния супер за една милка [smilie18] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: volokin   
Дата:   05-03-05 15:50

Кодахром 64 според мен е най-верния !

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: cic   
Дата:   05-03-05 16:00

jerry ... towa koeto kaзваш има малко истина, но се касае за печатане на принтер. Има комбинации от цветове (като тези на Майкрософт) например които на принтер не можеш да изкараш. За цифров фотоапарат едва ли има такава далавера[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: volokin   
Дата:   05-03-05 16:01

Има комбинации от цветове (като тези на Майкрософт) например които на принтер не можеш да изкараш.

това не го вярвам!!!

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: GuruMMX   
Дата:   05-03-05 16:03

xa xa..

maleeej.. kvi razsujdenija samo :)

opakovkata na milka se pechata sus spot cvetove be hora!
demek - Pantonski!!! (gotovo zaburkani i neprozrachni mastila)
Cveta moje da bude vsjakakuv (kakto zlaten, sreburen i vjaskakuv drug)
Ta neznam zashto njakoj se napuva da izkara sus standartni RGB ili CMYK cvetopredavanija Panton cvjat..

to ako stavashe taka njamashe da ima 5,6,7,8,9... cvetni offset mashini :)

ako vzemete edno fashion spisanie primerno (zapadno) razgledajte go po obstojno i shte zabelejete kak nejno sa vkarani osven standartnija offsetov pechat (CMYK), oshte 3,4cvjata.. za osvejavane na cjalata rabota..

ta sushtoto tova spisanie ako go shtraknesh s kuvto si shtesh aparat shte izglejda prijatno "simple" sled kato izkarash kadroto! :)

taka che ne vijdam kuv e toja napun da se goni takova tochno cvetopredavane v edin produktov katalog primerno!!??
Ako tolkova durjat na tochnoto cvetopredavane, v predpechata na dadenoto spisanie shte se prigotvjat dadenite uchastuci da sa si pantonski cvetove...

taka vijdam az neshtata...[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: jerry   
Дата:   05-03-05 16:05

за цветовете съм го чул от винпрома в в с. Осмар Шуменско. идеята им е да намалят ментетата. не занм обаче как може да се направи. от тука се съмнявам, че може да даде отражение и при заснемане

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: GuruMMX   
Дата:   05-03-05 16:06

drun drun...

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: GuruMMX   
Дата:   05-03-05 16:09

ufff..

pak kazvam..

osobenno puk za etiketi za vino rjadko se polzva pulnocveten pechat be hora!!!...

pechata se s pantonski cvetove, kato ako mnogo durjish na specifichen otenuk, kojto nikoj drug go njama, mojesh sam da si zaburkash edi koj si pantonski cvjat v suotnoshenie edi kolko si s drug pantonski cvjat... :) eto ti i rezultata...
absolutno specifichen cvjat! :) heh..
da ne govorim che v etiketite zdravo bluskat topul pechat primerno.. ama za nego njama da objasnjavam :)[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: GuruMMX   
Дата:   05-03-05 16:16

jumbo,
onja den ne sluchaj no pitah njakoj bachkal li e s tozi paket ... :)
http://www.silverfast.com/highlights/en.html

dosta prilichno moje da si bachka chovek s nego ako znae kakvo pravi :) [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: jumbo   
Дата:   05-03-05 16:28

абе нали казах с никонския софтуер реших проблема безпроблемно [smilie5] докарах цвета поне на монитор
ако толкова искам ще го пробвам с денситометъра в понеделник да видя дали отпечатаното е вярно

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: GuruMMX   
Дата:   05-03-05 17:01

rgb ili CMYK value nikoga njama da e sushtoto kato samoja PANTONE!!!
moje da e blizko, no nikoga sushtoto!
stava duma za po specifichnite cvetove razbira se :) [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: joshua   
Дата:   05-03-05 21:50

абе GuruMMX, то всичко тва е чудничко, ама аз ли нещо погрешно съм те разбрал, че "spot" цвят и "pantone" са еквивалентни и взаимозаменяеми понятия[smilie11] да не земат да ни излязат златни теа опаковки [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: GuruMMX   
Дата:   06-03-05 02:29

Refers to a method of specifying and printing colors in which each color is printed with its own ink. In contrast, process color printing uses four inks (cyan, magenta, yellow, and black) to produce all other colors. Spot color printing is effective when the printed matter contains only one to three different colors, but it becomes prohibitively expensive for more colors.
Most desktop publishing and graphics applications allow you to specify spot colors for text and other elements. There are a number of color specification systems for specifying spot colors, but Pantone is the most widely used.
http://www.webopedia.com/TERM/S/spot_color.html

neznam ot kude padahs i za kvo se borish ma na cheti kat tolkova iskahs da znaesh he he :)
[beer] [beer] [shtrak]

eto i oshte material za po-ljubopitnite :)
http://www.pantone.com/products/products.asp?idArticle=683&idArea=12



Публикацията е редактирана (06-03-05 03:07)

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: joshua   
Дата:   06-03-05 03:19

borya se da ne se plyampat prostotii

ha sya si procheti pak texta det sam si si go slozhil i ako "pantone" ti zvuchi extra kuul moe da produlzhish s glupostite si

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: GuruMMX   
Дата:   06-03-05 03:24

pich, aj sja pocheti malko i posle se peri..

4 godinki sum se zanimaval samo sus silk screen printing, taka che ne mi se pravi na ootvoren! OK? [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: Junior   
Дата:   06-03-05 03:36

леко бре хора - за едни мастила ше се изпокарате.... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: страно излизане на някои цветове
Автор: joshua   
Дата:   06-03-05 03:44

be ne te znam s kvo si se zanimaval, ma taka kato te cheta shte da e bilo neshto okolo izkustvoto na zaklinanieto i lafovete. to ne che ne e vazhno ma mai pitaneto mi beshe dosta elementarno

pa i za tolkova vreme shtom samo do site-a na panton i webopedia si ya dokaral ...chudnichko

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна