Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Nikon D2x е вече в България
Автор: boni   
Дата:   25-02-05 21:40

....и аз успях да ударя 3-4 кадъра с него.
Внесен е от Япония и е на известен БГ фотограф,но няма да го назовавам,защото той не желае.
Ударих няколко кадъра навън с него,но много бързо и на JPEG някакъв и на ауто настройки -
ето един + кропове.
Скоро ще го пробваме по-детайлно.
Апарата беше само тяло и използвах моя 85/1.8,снимано е на бленда 2.8 и на 200ISO
има кропове 100%(12мп) ,както и един 200% (на 24мп)
http://belfo.photo-forum.net/boni/d2x.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: jumbo   
Дата:   25-02-05 21:56

ех няма да съм първия :-)
да му е честит :-) със здраве да го ползва и да му се радва

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: lucky   
Дата:   25-02-05 22:37





Публикацията е редактирана (05-05-05 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: jumbo   
Дата:   25-02-05 22:41

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: boni   
Дата:   25-02-05 22:43

Lucky ,ти там успя ли да снимаш някой кадър с Д2 -то ?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: lucky   
Дата:   25-02-05 22:54





Публикацията е редактирана (05-05-05 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: jumbo   
Дата:   25-02-05 23:11

мерси сега си свалям ролове да си ги гледам

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: volokin   
Дата:   25-02-05 23:21

баси почти като на диапозитив [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: boni   
Дата:   25-02-05 23:23

Кое е почти като на диапозитив?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: volokin   
Дата:   25-02-05 23:26

ми снимките дето си пуснал :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: boni   
Дата:   25-02-05 23:29

Ами диапозитива като го сканираш и извадиш на 12мп толкова чисто шарката на якето без зърно и т.н. ,ми се обади [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: volokin   
Дата:   25-02-05 23:34

ми Бони, шарката на якето не е чак толкова чиста, по-скоро е размазана, ама аз така или иначе с моя скенер трудно вече мога да се меря с това чудо, ама ти ми ела на гости да ти прожектирам на стената с един Лайка обектив та да видиш аз пък за какво говоря :-) [smilie3]
инаè ако искам да използувам голямото качество на диапозитива отивам в едно фотостудио плащам и го имам, примерно за 1,50м на 1м например :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: boni   
Дата:   25-02-05 23:38

Възможно е :))
Това всъчност не е шарка ,а е самата структура на плата на якето.Имай предвид ,че е снимано от ръка в движение и на бленда 2.8 ,така че ДОФ-а е малък и дори някои гънки излизат от фокус

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: Brummaker   
Дата:   25-02-05 23:42

абе тия спорове нещо...[smilie8]
апарати, диапозитиви...

я к'во щракнах от ръка в пицарията [smilie5]

https://photo-forum.net/images/4_1109335887.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: volokin   
Дата:   25-02-05 23:45

няма да спорим, аз съм за Никона, виж от тук нататък може да проявя интерес към дигиталната техника, над 10 МП става вече интересно. Все пак не снимаме всичко за да печатим метър на два !! Вярвам че тоя Никон е много добър, не само щото е Никон, а щото тая фирма мисли наистина поне за профитата....
Все пак често мерим диапозитив предъвкан през скенер, т.е. две неизмерими неща....
А това за снимано от ръка е много добро, явно добра ръка! Ама и тоя обектив е не безизвестен....
Та очаквам тестове, най-вече от теб....[smilie3]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: Brummaker   
Дата:   25-02-05 23:49

Волокин,

не се майтапи с Човека хе хе ;)))
обективчето беше или 60 Микро-то или 50/1.8 ..трябва да видя, забравил съм...

Иначе, за мен дигиталната техника вече е направо перфектна...А ти си физик-тия 10Mpx са мааалко непостижими още/или поне - доста, ама доста трудно /...от към оптиката де [smilie3]

айде [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: volokin   
Дата:   26-02-05 00:01

ха, ми този 85/1,8 не е по-лош от останалите....които си посочил, всъщност те не са един или два хубавите обективи на Никон, доста повече са :-)

А това за 10 МП със сигурност доста от обективите ще имат трудност да ги задоволят, ама то който си купува такова чудо мисля има пари и за обективи, та така... иначе той и филма не е задоволен още, дори с техника от стенда е трудно да се постигнат някои резултати ако няма необходимата околна среда, чистота на въздуха и т.н. и т.н. ама какво разбира народа, важното да е по-голяма цифрата, колкото повече толкова по-добре.
Няма да забравя как рекламираха някога ЦД-то, че не било податливо на прах и драскане и тем подобни, да, ама не, даже по-податливо от плочата се оказа, щото тя поне продължава да свири, докато ЦД-то не.....
Та и сега с дигитата е така, мерят ги с неимерими неща, сканират диапозитиви, и т.н.
абе още писах ама го изтрих, че не е за масова консумация тази тема ..... [beer] [beer] [beer] [beer]

И на други хора казвам наздраве, особено тези които имат повод, те си знаят!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: boni   
Дата:   26-02-05 00:08

Абе Волокин,те и 6мп си струват:))
Имай предвид ,че при този DX размер на сензора разликата между 6 и 12мп няма да е огромна...
между 6 и 12мп разликата по принцип е малко повече от 30% ,но като се има предвид ,че използваш еднакви обективи,реално едва ли ще надхвърли 10-15%
Размерът има много голямо значение.
Канон със сензор 24х36 могат да постигнат висока резолюция и с много по-обикновени обективи
Ако при канонската система постигнеш резолюция на системата обекти-мартица да кажем 70лин/мм - при дължина на страната 36мм това ще ти даде 2500 лин по дългата страна.
За DX сензора с дълга страна 23-24мм ще ти трябват около 110лин/мм резолюция на системата обектив-матрица, за да докараш 2500лин по дългата страна ,което означава по-скъпи и обективи по принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: Brummaker   
Дата:   26-02-05 00:08

ха хааааа....не нам както казват: да си ги мерят и да са живи и здрави тия с цифрите, но нас ни моат излъга хе хе [beer]

я така и така си тук : кой от двата по резолюция е го дават по-добре: 85/1.8 или 85/1.4

айде [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: volokin   
Дата:   26-02-05 00:12

85/1,8 е по-добрият, макар и малко, т.е. само на тестове!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: Brummaker   
Дата:   26-02-05 00:13

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: volokin   
Дата:   26-02-05 00:20

е, аз не съм казал нищо, просто за мен въпроса е решен, иначе ясно за едни цели едно, за други друго, за моите А4 са ми предостатъчни, пък ако ми трябват случайно повече отивам и сканирам някъде и ето, А2 няма проблем на филм, да не казвам по-голяма дума....та за това и снимам на филм, щото има резерви, които дигитално нямам пари да си ги позволя, един 16 Мп на Канон струва колкото една къща в България или един автомобил....
Иначе и 5 МП на една компактна камера ала Панасоник LC2 (май-беше по-новия модел не бих отказал :-) ili Digilux 2 ....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: papi   
Дата:   26-02-05 04:00

ще започна да спестявам от закуска и до края на годината се надявам да съм горд собственик на Д2х,няма да съм първия но няма и да сам последния,пожелавам си само да сам жив и здрав да доживея да бъда притежател на този апарат...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: jumbo   
Дата:   26-02-05 13:51

вземи си го на лизинг....
надявам се до месец да успея да уредя въпроса

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D2x е вече в България
Автор: Ivan_A   
Дата:   26-02-05 15:58

Nikonians, сигурно сте чели това, но за които не са: http://www.naturfotograf.com/index2.html - с удоволствие четох и се радвах за вас!

Голяма камера![smilie24]

/"... Any AI'd, AI, or AIS Nikkor ...can be mounted on the D2X/D2H..." - много ми хареса!/[beer]

Става дума за теста на D2X - не мога да направя активен link към самата статия, затова - към началната страница.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна