Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ИСО
Автор: invert   
Дата:   14-01-09 18:07

искам да попитам дали това е нормално защото ми се струва че може би нещо не е наред ... в сравнително добре осветен магазин, вечер светломера на апарата ми показва правилна експозиция чак а ИСО 1600 ф 3.5 1\200 затвор ... разбирасе съм насочвал апарата навсякъде из магазина и е горе-долу средната стойност на светломера за правилната експозиция ... дали тези параметри са адекватни за тази ситуация ... разбирасе всичко е относително но все пак си представете добре осветен магазин ... дали сичко е ок ?

Отговори на това съобщение
 Re: ИСО
Автор: asahi   
Дата:   14-01-09 18:11

Ако снимката е експонирана правилно какво те кара да се съмняваш?
1/200 не ниска скорост, все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: ИСО
Автор: invert   
Дата:   14-01-09 18:35

да снимката е експонирана праивлно , съмнявам се защото имам аванс от 1\4000 , е вярно че повечето пъти в слънчево време стигам някъде около 1/1000 но ми се струва странно .. незнам [smilie5] все пак аз съм нов [smilie6] а и не иска да дигам много ИСО-то заради шума който се получава ... значи все пак това са нормални стоиности на затвор диафрагма и скорост на затвора ...

Отговори на това съобщение
 Re: ИСО
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-01-09 20:03

е, то това, че апарата може 1/4000 не значи, че тая скорост ще гониш винаги [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: ИСО
Автор: asahi   
Дата:   14-01-09 21:05

Май е време да прочетеш https://photo-forum.net/ebook
на първо време.

Отговори на това съобщение
 Re: ИСО
Автор: Invert   
Дата:   14-01-09 21:37

e to tva e qsno 4e ne vinagi trqq da gonq 4000(4e daje rqdko, zavisi ot slu4aq)no mi se iska po-golqma skorost 4e da ne maja kolkoto i nepodvijno da stoq ili da ne maje obekta koito snimam

Отговори на това съобщение
 Re: ИСО
Автор: asahi   
Дата:   14-01-09 22:10

Не чета шльоковица.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »