Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re: Айде стига вече мазни коментари....
Автор: Lalinda   
Дата:   17-12-08 00:29

Копирам ви тук нещо от един френски фотосайт, написано от потребител на име Fortuna (преводът е мой), на което попаднах преди около две години:

“Днес? Режисьор, график, декоратор, актьор... но преди всичко фотограф... и фотокритик... O:D

Регистрирах се, защото желая да получа оценка за работата си. Снимам в цвят и чернобяло, въпреки че предпочитам второто. Често човек се учи именно в приятелската и страстна конфронтация, чрез погледа на останалите върху собствената му работа.

ЦЕНЗУРА: Не цензурирам никаква ФОТОГРАФСКА критика, която е мотивирана с аргументи и която не е ругателна. Отнасяйте се и вие така с моите критики, добри или лоши.

“ОПЛАКВАНИЯ”: Понякога се оплакват от злостта на критиките ми. Не се правете нито на деца, нито на преследвани, просто критикувам снимки, изложени на публична критика, какъвто е случаят за всеки от нас в този тип сайтове, включително и за мен.

Критикувам много снимки, и то ВЪВ ВСИЧКИ ЖАНРОВЕ, защото не считам себе си за “моден фотограф”, “актов фотограф”, “фотограф на красссота”, а просто за фотограф.

НЕ се извинявам лично за това, че давам лоши критики за снимките, които, по моя преценка, са ЛОШИ и задръстват мрежата (често това са снимките на онези мъже или жени, които са с толкова количествено френетична и дори болезнена продуктивност... че същата е съжалително лоша в качествен план).

Та значи, не се извинявам, тъй както няма да се извинявам и за това, че кадя с тамян и изстрелвам в небесата други снимки, които ми харесват.

Мисля, че тези, които се оплакват, би трябвало да снимат по-малко и да мислят повече по въпросите как и защо, свързани със собствените им фотографии. Оставете ме да изразя мнението си, напишете вашето по моите снимки, както и по всички останали снимки. Аз правя така. Тук сме за това.

Знайте и, господа плачливи завистници, че, що се отнася до критичната аргументация, вие сте по-скоро в дъното на основната група: възклицанията “гениално!”, “о, колко си красива, скъпа!”, “хубава снимка и забеележиителен мооодел, с който АЗ редовно работя”, сервилните взаимни поздравления с приятелите ви (ах! Глутницата... ;-)) би трябвало да ви накарат да се срамувате, вас, деца, още ненавлезли в пубертета.

Няма нищо оскърбително в това да получиш аргументирана и искрена критика; аз бих се чувствувал оскърбен, ако получавах долните снизходителни ласкателства, към които сте привикнали.

НЕ СМЕ ТУК, ЗА ДА СЕ СДРУЖАВАМЕ..., а за да критикуваме и получаваме критики... които, само ако са искрени, ще ни помогнат да напредваме... и да избегнем заслепението, свойствено на всеки страстен артист.

Освен това... освен това, бихте могли, в един прекрасен ден, радикално “да промените стила си” и да се превърнете, в моите очи, в “един добър фотограф”: фотографията е изкуство, което всъщност позволява такива внезапни завои...

Обезстрастете, значи, този “дебат”, аз нямам нищо против вас.”


[smilie24]

Изглежда проблемът не е типично балкански, а по-скоро... съсловен?

Как мислите?
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »