Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как да сниамаме Мишеловите
Автор: djart   
Дата:   18-12-08 20:49

На няколко пъти през лятото пробвах да ги снимам, но карам си аз бавничко с колата и през прозореца, защото са непосредствено до пътя и като видя някой, спирам и докато опъна статива пък после и апарата и Мишелов на кукуво лято [smilie18], явно са доста плашкиви.. Към екипировката наличие на някакъв камофлаж имам го от скоро статив, монопод, 350Д + Канон 100-300мм усм, сега през зимата мисля да го давам по-смело през снега ( като падне де ), основно към птичарите май ми е въпроса, How can I take the best shot ?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да сниамаме Мишеловите
Автор: asahi   
Дата:   18-12-08 22:06

Тези са специялисти бе, как ще ги излъжеш?

Има един начин, ама трябва да си много прецизен.
Сядаш н адясната седалка, сваляш прозореца, вдигаш апарата и колата се приближава към соколчето. Спира си стандартно. Снимаш без да мърдаш и да издаваш шумове. Птичката обикновено литва, но имаш 2-3 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да сниамаме Мишеловите
Автор: black_morgana   
Дата:   18-12-08 22:55

Asachi[smilie24] Това е най-лесния начин, птиците не се плашат от автомобила и можеш да се приближиш на около 300 мм обектив. Иначе специалистите си имат съвсем друго ноу хау (камуфлажи, дори и за камерата, 500 мм, убежища, трупове на магарета за лешоядите и т.н.), но според мен изобщо не си заслужава юра, осевн ако ни си вадиш хляба с тая работа!
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да сниамаме Мишеловите
Автор: vladovg   
Дата:   18-12-08 22:56

Няма начин така.Единствената възможност е на просия демек заравяш се покраи някое дърво и чакаш има добри птичари тука те по добре могат да кажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да сниамаме Мишеловите
Автор: asahi   
Дата:   18-12-08 22:56

Това соколче усеща полска мишка от 100 метра. Как ще го излъжеш не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да сниамаме Мишеловите
Автор: ivodam   
Дата:   18-12-08 23:37

djart: Мишелови и прочее птички се снимат успешно най-вече по един начин - с любов :)

И определено не с цел да си вадиш хляба...


http://4coolpics.com/pics/0109/027810109278.jpg



(на снимката: Обикновен мишелов изразява мнението си относно идеята да си вадят хляба с него).

Отговори на това съобщение
 Re: Как да сниамаме Мишеловите
Автор: djart   
Дата:   19-12-08 00:38

ааа Не, не си вадя хляба с това, но имам мерака да го снимам някак си
ще се влееш с неговата свобода [smilie18]
Освен с дистанц. за обхват 50-100 метра, както бяха снимали онзи тигар, който беше спечелил конкурса, помня също как един със Сони 828 и дистанционно, беше поставил апарата точно до гнездото, но това си е нахалничко вече, асаши така и пробвах уви таман, когато се нагласих и той ей така си литна [smilie18] пък и то едно голо поле, най-близкото дърво на това, което каца [smilie18], и няма как да се скрия, някакви други предложения [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да сниамаме Мишеловите
Автор: bobihot   
Дата:   19-12-08 00:42

Абе той ми кацна на колата, ама докатоо се наведаа да го сниимам...[beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »