Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-08 00:18

Според Amateur Photographer в обединеното кралство Сони имат паззарен дял от 20.7% сред ДСЛР-ите.

Доскоро никон бяха с подобен дял.

Хубава новина вече има избор от три силни марки. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: canonio   
Дата:   05-11-08 00:23

Ти не си чул другата новина...
Че сони няма да дадат матрица на никон повече, като очакват 50% от никонския пазарен дял да стане техен.
Пък на Канон им дреме на онази работа естествено.....

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: seymour_sz   
Дата:   05-11-08 00:33

Вие всички пък сигурно не сте чули, че китайците щели да пускат нови марки ДСЛР: Nicon, Kanon и Soni на цени до 500 долара, и да глътнат 75 процента пазарен дял [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: nodoubt   
Дата:   05-11-08 00:35




Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: Kanonir   
Дата:   05-11-08 00:36

хммм, canonio, Никон едва ли се натискат много много баш за тая матрица дето е с 12 бита АЦП, щото конкуренцията - 21Мп, ама с 14 бита АЦП, пък и за колко трябва тепърва да си продават Никон тяло с матрица дето е в апарат за 3$К и вече е на пазара....


Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: tantris   
Дата:   05-11-08 00:44

Никон не се изкушиха да пуснат 8 МП апарат, могат да се въздържат и от 24 сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-08 00:46

Ми според мен Сони целта им е да правят пари. Факт е че техните полупроводникови елементи са едни от най-популярните не само в областа на фотографията. Досега не съм чувал да са прецакали някой със селски номер.

Дълбоко се съмнявам Сони да направят каквото и да било което да е в ущърб на никон. Дори си мисля че е обратното т.е. новите сензори са за Никон често с някаква ексклузивност пример Д300 е 14 битов, А700 е 12 битов - сензора е същия. Такак че писанието на канонир е напълно необосновано..

Предполагам идеята е Д3Х, да не се застъпи директно с А900 просто ще излезе след някой друг месец.

Д3Х с почти 100% сигурност ще е 24 мегапикселов, с по нисък шум от А900 и 14 битова матрица.

Пък както писах преди Сони апаратите са made in Japan други марки бичат на ишлеме в някой китайски заден двор



Публикацията е редактирана (05-11-08 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: canonio   
Дата:   05-11-08 00:48

Ма те никон постоянно се въздържат от нещо.
Чак след като канон захвърлят някоя ниша, тогава идваниконския маркетинг да я запълни...
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Баси въздържателите[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-08 00:56

Канонио и Никон така са запълнили дупките освободени от Канон, че сега Канон си търсят ниша в ДСЛР пазара да продадат някое друго хапаратче дори и да само за много рядка и специализирана фотография така ли? [smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: canonio   
Дата:   05-11-08 01:01

Сони:



http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=29844851






...NOT to sell the A900 sensor to anyone, in order to build Sony's camera market share...



Публикацията е редактирана (05-11-08 01:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: tantris   
Дата:   05-11-08 01:11

Ми с тая световна криза може да са се овълчили. Знаййш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-08 01:17

canonio то в ДПревю форумите мога да намеря пост че Канон се отказват от фото бизнеса. Ще си смениш ли ника на "Олио"

Фактите за сега са точно обратни т.е. Фирмите работят заедно.

Ако искаш само от преди месец Д90 явно е с обновен сензор от Сони дето снима филмчета и има по-нисък шум.

Пък Сони Алфа няма апарат в тоя сегмент със свестен сензор - А350 е със ЦЦД и шуми доста повечко, пък и е доста орязан от към функции сравнено с Д90.

Въпреки, че всичко е възможно, мисля че това "на едно събиране от диксусия за изложби разбрахме че плановете на две фирми са еди какви си....." е пълна глупост.

Да не говорим, че тия дето правят сензорите са част от групата Сони ама са съвсем отделна компания със собствени цели, продажби, стратегия и т.н..

Тука не говорим за бате Коко салама с кланницата, дето е решил да отвори магазин за салам насред село и да резне на късо магазинерите.

Говорим за фирми дето въртят милиарди и това да прецакаш един от най-големите клиенти и партньори и това да излезе от устата на някой лальо на увеселително събрание е напълно несериозно.

До преди месеци се твърдеше че сони правят повече пари от Никон продавайки им сензори от колкото от Алфа линията (която още май е на загуба).

Корекция сега дочетох тая глупост. Сони досега винаги първо са давали сензорите си на Никон - Д100, Д200, Д300 достатъчни примери ли са?



Публикацията е редактирана (05-11-08 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: Kanonir   
Дата:   05-11-08 01:24

hotsnail написа:

> Ми според мен Сони целта им е да правят пари. Факт е че техните полупроводникови елементи са едни от най-популярните не само в областа на фотографията. Досега не съм чувал да са прецакали някой със селски номер.
>

Аха, червено-виолетовите изображения в различни марки сапунерки със Сони матрици съвсем не са селски номер особено за тоя на който му се случи и затова се подменят безплатно независимо дали апаратчетата са в гаранция или не....



> Дълбоко се съмнявам Сони да направят каквото и да било което да е в ущърб на никон. Дори си мисля че е обратното т.е. новите сензори са за Никон често с някаква ексклузивност пример Д300 е 14 битов, А700 е 12 битов - сензора е същия. Такак че писанието на канонир е напълно необосновано..
>


Мда необосновано е, то затова като му включиш на Д300 14бита режима и кляка с кадрите в секунда, що ли? Ако ти е интересно вземи се зарови в нета или пък потърси едно мнение на Данби по назад как Никон са постигнали от 12 бита АЦП 14 бита - щото това ограничение на к/с при 14бита цвят идва точно от тези манипулации не от "екслузивността" на сензора дето продават Сони на Никон - същия е!


Това че Никон са майстори и правят засега успешни акробатики за да извличат максимума и да имат малко повече екстри в апаратите си със Сони матрици едва ли означава че им харесва и ще продължават да зависят за най- важната част от фотоапаратите си от прекия си конкурент - Д3 и Д700 са доста ясен знак за какво иде реч когато става дума за "флагшип-а"


Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: canonio   
Дата:   05-11-08 01:27

Ще си смениш ли ника на "Олио"

Ма що не на "Олио" ? Единствената система, която ми харесва най-много след канон е Олимпус.
Мога да се кръстя и "Фуджио" щото и тяхните неща не лъжат...[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: chris73   
Дата:   05-11-08 01:33

Възможно е Сони да позабавят Никон с 24 МПикс матрица с 5-6 месеца за да дадат шанс на техния А900...

А иначе японските фирми от една страна се конкурират, а от друга се кооперират... Като главния враг/главната цел е джоба на потребителя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-08 01:35

Канонир-е ама то дори за Д700 и Д3 не е ясно кой им произважда сензора.

Ясно е, че е дизайн на Никон, ама също така е ясно, че Никон за сега не бичат много сензори.

Аз не мисля че има напрежение между фирмите. Сони правят сензори и за Канон все още.

И да като уважаваща се фирма си платиха за гафа със малките сензори. Прецакани бяха апарати на всички марки не само Канон.

ама да кажеш че другите фирми не правят гафове.... как се казва когато най-скъпия, най-стабилния, най-бързия и популяртен апарат за спортна фотография има проблем с Автофокуса в-ху движещи се обекти?

Има много такива неща - Филипс са изтегляли огромни серри телевизори в миналото. Имало е случаи и със коли и с други продукти. Случва се. Ама когато гафа е на уважавана фирма, както каза ти няма значение гаранцията, възраста на продукта, марката и т.н. оправят ти го без въпроси. [beer]

Не знам тия фирми са много големи и се управляват по доста различен начин от бакалиите. Там има такива неща че примерно ако загубиш обем от даден тип производство то се обезмисля и дори е по добре да шиткаш на загуба на конкурентите за да покриваш разходи дето не зависят от обема на производство - като разработката. Важно е да внимаваш да си пазиш стратегическите партньорства дори да са странни погледнато отстрани. Продажбите на неща дето уж са евтини и са компоиненти за голямата работа често е по-голям бизнес от голямата работа. Понякога е по-трудно да рбаотиш с други части от собствената ти организация от колкото да рбаотиш с външни фирми......



Публикацията е редактирана (05-11-08 01:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: Kanonir   
Дата:   05-11-08 01:43

Е и аз за същите неща говорех по-горе де! Не съм казал че има безгрешни, ставаше дума, че всички си правят селски номера, хубаво е когато си плащат за тях... не съм и казал че има напрежение между фирмите - и те си бъркат по дупките с цел повече кинти от потребителите, така че нито са толкова черни, още по-малко пък толкова бели - такива са каквито са - думата ми беше, че няма много смисъл от прекалени хвалби/очерняне на тая или оная и е хубаво когато има повече конкуренция!

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: aeobs   
Дата:   05-11-08 03:00

Направих скрийн на темата, леле какъв смях ще е после. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: burningice   
Дата:   05-11-08 07:03

Преди време снимах с едно Sony DSC-F717. На около 1500 кадъра, малко му изгоря матрицата. Казвам 'малко', защото във фирмения им сервиз не можаха да го поправят.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: dent   
Дата:   05-11-08 07:34

Известен дефект! Във "фирмения" на сони в русе ми взеха 20 лв. за да ми поставят диагноза, въпреки че им казах каква е повредата още с влизането и искаха над 120 лв. за ремонт (който е безплатен). В София нещата си дойдоха на местата. Зависи на какъв "фирмен" сервиз си попадал!

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: джъмбо   
Дата:   05-11-08 07:42

бе днес да не е петък?

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: burningice   
Дата:   05-11-08 07:53

колега носи фотоапарата в оторизиран сервиз на Сони в София, беше преди 3г. не помня името, но взеха за смяна на матрицата около 900лв и наистина я смениха, само не можаха да направят да фокусира, иначе апратчето почти си работи, само на ръчен фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: nikidi   
Дата:   05-11-08 08:54

абе момчета, какво само се дъвчете за тези марки и им правите сметки
те са си ги направили по-добре от вас
мислете как да оправите вашите сметки, за да си правите кеф и да си купувате скъпи тела и обективи иначе само ще четете новините кой какво вади и колко струва!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: mike74   
Дата:   05-11-08 09:27

Ше каже човек форумците тук прибират дивидентите и печалбите на Никон или Канон та се дръкат тук по цял ден кой по-по-най [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Не ви ли омръзна бе хора ????
"мойта" фирма "твойта" фирма, като че ли са "ваши" тези фирми или най-малкото вие лично разработвате сензорите и другите им технологии!!!!!!

Гледайте си живота правете си кефа и си снимайте с каквото ви харесва [smilie24]
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сони постиигнаха целта си! Вече са сред големите.
Автор: canonio   
Дата:   05-11-08 09:59

mike74,
и те не разработваш футболни отбори, ама коментираш играта им нали?[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »