Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Ще си купувам Pentax K200D - още един въпрос?
Автор: valjo   
Дата:   18-11-08 17:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да к
Автор: danbi   
Дата:   18-11-08 17:23

аз нямам нищо против да си купиш.
ама после да покажеш снимки! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-08 17:24

Аз лично нямам нищо против.
д80 и к200д са ми любимите тела за напреднали люнители в този ценови клас.
[smilie24]
Комплектовай го с добри обективи .
Например пенткс 16-45 4.0л [smilie24]
По нататък един 50-135 2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: mitku   
Дата:   18-11-08 17:24

То човек като е решил да вземе нещо, даването на акъл е безсмислено - все едно да се спори с радиото [smilie18] . Вземай смело - няма по-добро от туй дето ти си избрал (ъъъ - какво беше избрал [smilie5] ).

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: asahi   
Дата:   18-11-08 17:27

Нали не ни искаш пари? Купувай смело! Само пари назаем не искай, че боли после.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: канювиги   
Дата:   18-11-08 17:32

Prekrasen izbor! Bravo! Edin ot nai-hubavite aparati!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: digitalgab   
Дата:   18-11-08 17:35

Нищо против. Пентакският зум 18-250 е голяма резачка.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: e.Stanev   
Дата:   18-11-08 17:40

Купувай купувай, посля да няма рев само[smilie5]

Тъжно ми е ама Pentax нивга няма да си взема. Иначе фирмата е много добра, но не и в правенето на апарати.

По добре Сони или Оли Много, в този ценови клас, по-добри са.

За Никон или Канон не говорим там нещата са ясни[smilie5]

Като си решил няма кой да те разубеди.


Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: digitalgab   
Дата:   18-11-08 17:45

И мен ми идва да рева като гледам майсторски снимки с тоя Пентакс!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: Manchev   
Дата:   18-11-08 18:08

Купувай бе, позволявам ти. :D

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: Avi   
Дата:   18-11-08 18:10

e.Stanev написа:

> Иначе фирмата е
> много добра, но не и в правенето на апарати.
>

извинете, но това са пълни глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: apollo   
Дата:   18-11-08 18:35

Нали си падаш по М42 така че взимай смело [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: doca   
Дата:   18-11-08 19:49

Каквото и да вземеш в този ценови клас е едно и също, обаче, ...ако бе предпочел Никон, щеше да бъдеш изяден от Канонци.[smile]
Както и да е...
Отиваш, хващаш и ако ти допада ергономично-вземаш.
Важното е, да обичаш да щракаш, каквото и да е.
Опити в къщи, опити навън, опити при слабо осветление, опити със светкавица, без светкавица, кога трябва да я използваш, знанията за DOF, за динамиката на кадъра и използването на режима Sv, Av, Tv и М.
Въпроси, с които сигурно ще се сблъскаш и приготви на първо време качествена карта, батерии със зарядно Eneloop, и светлосилен обектив, какъвто и да е/ръчен или AF/, чанта/задължително/, както и статив/за някои колеги е пожелателно, но за сериозните- задължителен/.
И търпение.....[smilie6]
Останалото е късмет.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: korn   
Дата:   18-11-08 19:59

Щом e.Stanev-ПРО казва не купувайте Пентакс - таман ще им ападнат цените.

"Купи Олимпус" [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: ivan.draganov   
Дата:   18-11-08 20:30

С този склад от М42 ,който имаш ,напълно одобрявам избора ти ! Успех ! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   18-11-08 20:57

Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!

Нищо против пич, твои са си парите. Ако искаш и хасселблад си купи и го ползвай за затискане на зелето лошо няма......



И търпение.....[smilie6]
Останалото е късмет.[smilie24]



Късмета в тая работа е 10% останлото е знания за светлината, композицията, позата, обшуването и какво ли оше не както и умение да ползваш техниката така , че да ти позволи да прилагаш тези знания...

Креативното не го намесвам, защото е супер субективно...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: rosentushev   
Дата:   18-11-08 21:00

e.Stanev нямам думи, ако разполагах с твоя умствен багаж, щях да се самоубия.
valjo, купи каквото ти е на сърце, Пентакс е добра марка и то за "АПАРАТИ" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: kolcho   
Дата:   18-11-08 21:10

Лошо няма!
Само изчакай коледните времена - може би промоционалните цени ще те зарадват с безплатен уикенд за Нова Година[smilie3]
Успех[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: Myth   
Дата:   18-11-08 21:50

Бих предпочел К10Д, втора употреба, е ако го намериш пък нов от някъде разбира се е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: rockfan   
Дата:   18-11-08 22:28

Купувай, супер е.
помисли за обективи!valjo написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да к
Автор: mrge.org   
Дата:   18-11-08 22:31

Мога да сравня Канон 400Д и Пентакс К200Д, защото съм снимал и с двата. Канона е по-бърз като фокус и щракане. Има и повече точки на фокуса. Ако не бъркам нещо, на Пентакса с м42 обективи, ми е активна само централната точка на фокуса.
Визьора на Пентакса е използваем за ръчен фокус, на Канона даже и с увеличителна приставка на визьора пак не успявах да фокусирам.
С един и същи обектив (500/8) ползван и на двете тела, субективно снимките от Пентакса ми изглеждат по рязки.
И към двата нямам претенции по отношение на това колко издържат батериите.
За мене стабилизацията в тялото и потвърждението на фокуса бяха важна причина да сменя Канона с Пентакс.
Пак субективно, струва ми се че Канона се справя по-добре с фокусирането през инфрачервен филтър.

Май не се изказвам много разбираемо, затова ще обобщя, не съжалявам че си взех к200Д. Батерийния грип е много приятен за вертикално снимане и удобно държане на апарата. Китовия обектив е чудесен, мисля да снимам с него и на лентовото тяло, за съжаление винетира само на най-широкото.


[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-08 22:33

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: Svsvet   
Дата:   18-11-08 23:06

К200 е най-доброто тяло в ниския клас. Не се чуди![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да к
Автор: ahaya   
Дата:   18-11-08 23:29

Ако не боледуваш да се показваш с великите марки, вземай пантакс. [smilie24] Аз не съжалявам за избора си.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще си купувам Pentax K200D - ако някой има нещо против - сега е момента да каже!
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-08 23:35

А така [smilie24] [smilie7]
С една дума затваряй темата и взимай [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »