Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Lenovo L220x
Автор: k7   
Дата:   10-11-08 00:12

Знам, че има теми за монитори, но нещо не мога да се реша.
Та Ви питам дали това Леново става за фотография и другия за който се кумя е HP LP2475w. Това е HP-то:

Отговори на това съобщение
 Re: Lenovo L220x
Автор: k7   
Дата:   10-11-08 00:16

А това е Леновото

Отговори на това съобщение
 Re: Lenovo L220x
Автор: sirkhann   
Дата:   10-11-08 00:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Lenovo L220x
Автор: k7   
Дата:   10-11-08 00:24

Знам бе хора(sirkhann),ама да се доубедя.Мерси и ИЗВИНЯВАЙТЕ, ако досаждам .

Отговори на това съобщение
 Re: Lenovo L220x
Автор: emovla   
Дата:   10-11-08 00:42

Еми аз ползвах/пробвах седмица един такъв на приятел и ми избоде очите (не за снимки, за четене на нормален текст) :)
Изображението се едно не е на фокус или аз съм кьорав/са ми мн. ситни пикселите.

Много е ярък, трябва да намаляш от РГБ слайдерите и контраста, за да се свали до 130 cd/m2.

Отговори на това съобщение
 Re: Lenovo L220x
Автор: snake79   
Дата:   10-11-08 00:58

Автор: emovla
Дата: 10-11-08 00:42

Еми аз ползвах/пробвах седмица един такъв на приятел и ми избоде очите (не за снимки, за четене на нормален текст) :)
Изображението се едно не е на фокус или аз съм кьорав/са ми мн. ситни пикселите.

Много е ярък, трябва да намаляш от РГБ слайдерите и контраста, за да се свали до 130 cd/m2.

Слагай цайси.Аз от 10 години нося и има разлика.
За яркоста - ами смъкваш ако ти е светло и готово.

Монитора е екстра!
Айде взимай монитор , от много чудене няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Lenovo L220x
Автор: emovla   
Дата:   10-11-08 01:02

Аз цайси си имам.
Казвам впечатление от седящото Леново редом до другият ми монитор :)
Ако за тебе описаните от мен намеси за сваляне на яркостта не са проблем - може пък за други да са.

Иначе да - супер му е цената и размера [smilie19]



Публикацията е редактирана (10-11-08 01:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Lenovo L220x
Автор: Sumuelll   
Дата:   10-11-08 02:53

Висока резолюция, малки пикселчета, да текста трябва да се увеличи, но не виждаш пикселчетата при обработка на снимки. От 6м съм с тоя модел... имах известно време проблеми с цветовете, но калибрацията оправя всичко- страхотен е.

Отговори на това съобщение
 Re: Lenovo L220x
Автор: mitakabus   
Дата:   10-11-08 07:15

Абе това Леново след калбрация цветовете стават добре, обаче т.н размазан текст го има и мене много ме дразни. Ако се ползва за текст и предпечат е отвратителен ! Текста има ореола отзаде - все едно хвърля сянка - бе разфокусиран стои просто![smilie23]
...взимай HP-то ако имаш парите! Хем е по-голям, хем с ИПС матрица! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Lenovo L220x
Автор: behemoth   
Дата:   10-11-08 16:51

HP то трябва да е по-добре поддържа 100% Adobe RGB но е и с 400-500лв по-скъпо.
Иначе и аз го пробвах Lenovo-то за 1 седмица и се отказах да го купувам - наистина е много ярък дори и на 0% brightness.

Отговори на това съобщение
 Re: Lenovo L220x
Автор: geniusloci   
Дата:   10-11-08 17:24

За парите си няма аналог. Това за "размазването", за което говорят останалите, в голяма степен идва и от матовото покритие, и от близоста на пикселите.

Лично аз проблеми с размерите на шрифтовете и пикселите нямам - на ноутбуците, които ползвам, са къде къде по-малки, а и не стоя на метър и половина от него, че да се оплаквам.

Но са си ситни пикселите, няма две мнения по въпроса. За сметка на това - 22 инча, а работна площ колкото на 24 и цена от друго измерение.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »