Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 oly 410 и динамиката
Автор: exile   
Дата:   25-10-08 12:51

хм, ок, на 420 му била подобрена динамиката спрямо 410, но точно колко зле е 410 никъде не мога да разбера.
Има много писано в нета, да.
Снимковия материал, обаче, е смешен.
Никъде не си проличава недостатъка спрямо други марки. Само в дпревю при jpeg, ама подчертавам jpeg, се вижда, че е зле спрямо апс-ките. При raw разликата е минимална.
Но дори това не показателно, понеже там се сравнява една страшно малка площ от кадъра, при извивките на едни кламерчета... реално при снимане тва е безкрайно незначително.
И изобщо това пищене за динамика обосновано ли е, или просто 90% от хората не знаят какво говорят ?

иска ми се да видя снимки, конкретни примери от хора, снимащи с оли. почуствали ли сте ограничение някакво, или всичко е поредното преувеличаване от страна на канонци и никонци?...

ей тука виждам едни снимчици, при които не ми се струва да има нищо нередно...

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1022&message=25227138&changemode=1

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: exile   
Дата:   25-10-08 12:53

особено тая снимка с пръските... че още може - 100%, тва като си представя от филма кво още може да се изкара, ама реално... не ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: pc_genius   
Дата:   25-10-08 13:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   25-10-08 13:01

e410 е бюджетен апарат.....
за цената и размерите си върши перфектна работа, винаги има какво да се желае...
За цена от 700 лв с 2 китови обектива си струва!
единственото нещо, което не ми харесва при него- само 3 точков AF.
От друга страна има доста приятни екстри, присъщи на по-скъпите "събрятя" от други марки;
Защита от прах... голям дисплей с достатъчно пиксели...
чуден бюджетен DSLR

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: maldito   
Дата:   25-10-08 13:02

те сега кво мерене на п...и ще почне
и кво чесане на езици [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: japanese   
Дата:   25-10-08 13:06

"понеже там се сравнява една страшно малка площ от кадъра, при извивките на едни кламерчета... реално при снимане тва е безкрайно незначително."..plosta niama otnoshenie kam dinamikata ...
sled kato ne ti pravi vpechatlenie znachi razlikata za teb e bez znachenie....aparata si e ook

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   25-10-08 13:07

pc_genius, аз не питам какво копират хората, а какво може апарата.
Те над 90% от хората, които имат дслр-и независимо на коя фирма raw ползват само първата седмица да гъзареят, а динамичен обхват смятат, че е няква нова рок група...
има хора снимащи сериозно и предимно с ОЛИ, като Иван Андонов, на които не виждам да са им прегорели снимките, защо не знам.
Тука не си говорим за щракачи, а за хора, които си знаят възможностите на матрицата.
ясно, че при дифоулт настройки и jpeg оли е зле, тва се вижда то гугъл ърт.
Затова изрично казах - хора, снимащи с ОЛИ, които е желателно и да знаят как снимат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   25-10-08 13:09

japanese, прав си, мааму тва за площта.
Абе вижда се, дге, че при прехода от блик към сянка не е същото, ма при роу нещата са с някакви минимални разлики.
При джпег разликата е брутална, обаче...

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: exile   
Дата:   25-10-08 13:17

Добре, че се сетих, че ivan_a снима с оли, ся като му разгледах галерията...
Не знам кое е бюдежтно, ама ше се купува, то се вижда, че е от фотографа, а фил аски да ми яде главата, аман от таблици [smilie5]

особено като му закача тея минолтелнски мд стъкла отпред, тва 100 мм приравнено на 1.7, що не и на 1.4...

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: magnifico   
Дата:   25-10-08 13:20

Снимам с Олимпус, по-точно Е510. Първата ми камера беше Е400. До сега не съм чувствал ограничение в динамиката. Снимам когато светлината е хубава, а не по обяд, когато и да разполагаш с най-динамичната камера, пак ще изкараш кофти снимки.
Когато трябва да правя ХДР, и човекът до мен с 5д също прави ХДР...
Тестовете казват, че динамиката на Оли е малко по-ниска...мен реално, това не ме бърка. Шумът ме бърка само когато значително трябва да светна някоя снимка...но това е рядкост, само ако съм сбъркал експонацията при заснемането.
А специално за Е4хх серията - "Най-хубавата камера е тази, която е винаги с теб"
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: apollo   
Дата:   25-10-08 13:22

Ами апарата си има хистограма, хайлайтс режим. Който го мързи да мисли докато снима винаги ще има прегоряло. Виж добрата "прахочистачка" ще свърши работа [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: serjy   
Дата:   25-10-08 13:23

При НиконД80 е същото. От джипега никак не съм доволен. Аберации, малко детайл, слаба динамика, кофти шарпване и т.н. Пълна скръб. По тая причина снимам само в рав и конвертирам с капчера. Даже и на настройките по подразбиране резултата е мнооого по-добър, а ако се добявят няколко стандартни филтри става чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   25-10-08 13:33

магнифико, мерси [smilie24]

ще се купува. тва е. цифровизирам се. [shtrak]

в крайна сметка за всичко искащо голяма, мхм, матрица и добра динамика си имам негативи.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: jivkojj   
Дата:   25-10-08 13:37

Тая тема за самоуспокоение ли е или да се похвалиш. Принципа е - коллкото повече - толкова повече. [smilie18]
Както и да е - честито де. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: valentines   
Дата:   25-10-08 15:18

Аз снимам с Е-410 и Канон 30д.

Значи впечатленията ми за Оли са много добри.

- резки обективи на всички бленди,
- леко и удобно телце( това според теб разбира се),
- читава прахочистака,
- 3вида меренията + 2 вида спотово,
- келвин бял баланс.

Относно отрицателните страни
- наистина леко издиша в по контрастни сцени.( спрямо канона)
- белият баланс не е много добър..май и монитора не е коректен много.
- само 3 автофокусни точки
Не знам друго..аз съм доволен [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: exile   
Дата:   25-10-08 17:18

не с ехваля, щото не съм го купил.
самонавивам се по-скоро [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: kalinari   
Дата:   25-10-08 18:35

ако можеш да го пробваш и сравниш сам, най-добре...


Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: exile   
Дата:   25-10-08 18:44

ще го пробвам, ест, ама истинското сравнение не идва след 10 минути снимане в магазина, а доста играчка из менюта и търсене на оптимални настройки, които доколкото чето при олито са жизненоважни да се нацелят.

колкото повече гледа ми чета - толкова повече се убеждавам, че форумските митове, че оли апаратите са детски играчки е пълен... мда.

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1022&thread=29701508&page=4

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: apollo   
Дата:   25-10-08 18:54

И аз искам да връщам толкова добре "изгорялото" както Фуджи С5 но стандартната матрица толкова си може. Е410 има достатъчно голям набор настройки включително и експозиционен клин. Взимаш си и един статив та когато се наложи ще решаваш проблема лесно.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: exile   
Дата:   25-10-08 18:58

всичко си имам, статив, чанта, прекрасни минолта мд обективи, които само чакат Слав да им направи един преходник за оли, барабар с филмово тяло за тях за всичко, което изисква 35мм...
само самото оли остана [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: didesignbg   
Дата:   25-10-08 19:17

apollo, ти си един неосъзнат фуджист. Не мога да разбера защо се мъчиш да снимаш с други марки като вече знаеш истината[smilie3]
exile, единственото което може да те подразни е визьора. Малък е. Динамичния обхват не мисля че ще те разочарова, ако синмаш в роу.

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: magnifico   
Дата:   25-10-08 19:17

Вярвам само на централната точка...и 51 да са ;) Другите са за случаите, в които фокусът е критично плитък и не позволява прекадриране [smilie3]



Публикацията е редактирана (25-10-08 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: exile   
Дата:   25-10-08 19:25

еми малък, кво да се прави.
те на всички дигиталки от ниския клас им е малък. поне викат, че бил светъл, ще пробвам, пък ще видим...

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: darksorrow   
Дата:   25-10-08 19:34

exile, въздържам се да пиша за Оли принципно, понеже са ми най-непознатата система, ама точно ей сега се прибирам и огледах въпросното в магазина.

само и единствено за визьора ще ти кажа - ще се МЪЧИШ с МФ обективи. точно го препоръчах на момичето, тя може и да го вземе с дабъл кита, обаче за ръчнофокусни обективи за мен апаратът не е удачен вариант. снимал съм почти изцяло с такива доста време, имам идея какво е неудобният визьор...

Отговори на това съобщение
 Re: oly 410 и динамиката
Автор: cicomanco   
Дата:   25-10-08 19:39

Има лайф вю!На статив с ръчни обективи няма грижа.За репортаж наистина е тегаво , но РАВ-а оправя нещата.За шума - има го на трябва да се преценява внимателно исо-то спрямо наличната светлина , може и да е комично , но в някои случаи шума на 200 е бил повече от този на 400, именно заради интензивността на наличното осветление.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »