Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 за конкурса на КАНОН-България
Автор: behchet   
Дата:   27-10-08 19:22

Ще ми е интересно да споделим мнениа за този конкурс,защото ми се струва,че условията които поставят организаторите са малко абсурдни.
Например:при участие трябва да подпишем че отстъпваме без възнаграждение и без ограничение на територията правото на използване на произведенията си, които в резултат на участието си в конкурса са подбрани за участие в Националната фотографска изложба “Снимка на годината – България 2008”
Според мен е редно(както в най престижните конкурси)да се отстъпва правото само на наградените и номинирани фотографии.
Също не ми допада практиката ,да не се връщат фотографиите на тези които участват с готови изкопирани копиа (а не със цифрови файложе),след края на конкурса.


Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: asahi   
Дата:   27-10-08 20:15

Да илюстрираме:






Снимка на годината - България 2008

Canon Bulgaria кани българските фотографи да участвуват в конкурса "Снимка на годината - България 2008". В конкурса могат да участвуват само снимки на български автори, заснети през 2008 година.

Конкурсът ще излъчи "Снимка на 2008 година" във всеки раздел и ще подбере авторите и снимките, които ще бъдат включени в ежегодната Национална фотографска изложба .Снимка на годината., която се организира и провежда съвместно с Националната художествена галерия. По избор на журито, участвали в конкурса снимки ще бъдат откупени за обогатяване фонда на НХГ с произведения на съвременната българска фотография.

Решението на журито ще бъде обявено при откриване на изложбата и публикувано в интернет страницата на Canon Bulgaria (www.canon.bg).

Националната фотографска изложба "Снимка на годината" ще се проведе в залите на НХГ от 26 февруари до 15 март 2009 г. През годината изложбата ще гостува на художествени галерии и в други градове на страната.

Всички участници ще бъдат уведомени лично, снимки на кои автори са номинирани за награди или откупуване, както и за тези, които са включени в изложбата, в случай че са предоставили достатъчно информация за кореспонденция.

Крайният срок за получаване на снимките е 15 декември 2008 г.

Раздели
Единични снимки могат да участват в раздел
"Репортажна фотография" (код Р)
или в раздел
"Художествена фотография" (код Х).
Цикъл снимки могат да участват в раздел
"Фото есе" (код Е).

Жури
Снимките ще бъдат оценени от жури в състав . Борис Данаилов, Георги Лозанов, Димитър Дилков, Иво Хаджимишев (председател), Максим Минчев , Явор Попов.
Журито взима решенията с мнозинство.
Забележка: "Канон България" си запазва правото да прави промени в състава на журито, ако някой от членовете му не е в състояние да участва в оценяването на творбите в периода декември 2008 - януари 2009 г.

Награди
Наградата "Снимка на годината" се присъжда във всеки раздел и е на стойност:
Репортажна фотография - 3000 лв.
Художествена фотография - 3000 лв.
Фото есе - 3000 лв.
Снимките, номинирани за награда във всеки раздел, получават премия в размер на 500 лева всяка.

Откупки
Снимките, които Canon Bulgaria ще откупи за обогатяване на фонд "Съвременна българска фотография" на Националната художествена галерия, се подбират от журито на конкурса. Броят на фотосите, които ще бъдат откупени, зависи от художествената стойност на творбите и не е определен предварително.

Формуляр за участие
За да изтеглите формуляра за участие натиснете тук.


Правила за участие
1. За участие в конкурса се допускат произведения на български фотографи, които са заснети през 2008 г. Авторите заявяват же- ланието си да участват в конкурса чрез формуляр за участие, който попълват, подписват и изпращат на организаторите.

2. За участие в конкурса не се допускат произведения на членове на журито и свързани с тях лица.
3. За участие в конкурса се допускат само снимки в цифров формат.
Диапозитиви и снимки, копирани на хартия, не се допускат.
Всяка снимка трябва да отговаря на следните изисквания:
- дължина на кадъра - 3000 пиксела или по-голяма;
- резолюзия - 150 dpi или по-голяма;
- да е записана във формат JPEG с минимална компресия;
- препоръчително е да е в AdobeRGB или sRGR цветни пространства, без CMYK.

Снимките следва да бъдат подредени от автора в реда, в който са описани във формуляра за участие.

4. Всеки участник може да представи снимки във всички раздели. Всеки участник може да представи не повече от 5 снимки във всеки от разделите .Репортажна фотография. и .Художествена фотография. и един цикъл от най-много 12 снимки в раздел .Фото есе.. Една и съща снимка не може да бъде представена в повече от един раздел. Снимка, представена като част от цикъл във .Фото есе., може да бъде наградена и самостоятелно в един от другите два раздела.
Журито има правото да прехвърля снимки от един раздел в друг.

5. Участниците записват снимките на CD или DVD без да създават папки. Всеки файл се записва с име, съставено от кода на раздела и поредния номер на снимката, под който е описана във форму- ляра за участие. Името на файла не трябва да съдържа интервали или други знаци. Дискът и формулярът за участие се поставят в общ плик.
Пликовете се изпращат на адрес "Канон България", бул. .Цариградско шосе. 121, София 1 784, за .Снимка на годината - България 2008.. Не се допуска изпращане на сники и формуляри по електронна поща.

6. Няма да бъдат оценявани снимки, които не са изпратени съгласно изискванията на т. 5, носят името на участника или друга информация, която би довела до разпознаването му или които при получаването им са повредени по какъвто и да било начин.

7. Крайният срок за получаване на снимките и формуляра за участие е 15 декември 2008 г.

8. Не се връщат снимки, дисковете, на които са били записани, както и копия на хартия.

9. Условията и правилата, отбелязани на поканата и на формуляра, са задължителни.

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: flipbeat   
Дата:   27-10-08 21:00

о,не...тия изедници от Нешънъл джиографик имат почти индентични условия...

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: IvoZafirov   
Дата:   27-10-08 21:40

Аз не участвам

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: samy   
Дата:   27-10-08 23:54

поради тези условия конкурсите са слаби с лоши и некачествени снимки.Изобщо псевдо конкурси.

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-08 00:17

сами, да разбирам ли, че ще си запазиш гениалните кадри които си направил през последната година непоказани? !
[smilie10]
най-лесно е като няма какво да покажеш да се сърдиш, че правилата са кофти....
behchet, само с номинирани и наградени снимки (около 10 на брой) пътуваща изложба няма как да се направи.

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: flipbeat   
Дата:   28-10-08 01:22

"поради тези условия конкурсите са слаби с лоши и некачествени снимки.Изобщо псевдо конкурси" - мамка му...пак нещо ви пречи [smilie5] ...да блеснете [smilie18]
супер смешници. правилата ви пречат, как пък не...

то бива наглост, ама...само за протокола-ВСИЧКИ конкурси с някакво реноме имат подобни условия, щото се застраховат като Бай Ганьо изведнъж реши, че Канон, NG и т.н. му дължат нещо...Видите ли, ако не била неговата снимка нямало да има кОнкурс.
и нещо много почнахте да четете Конституцията, пък Закона за авторското право ви е под възглавницата...
направо се чудя откъде извират тия претенции, щото тука рядко се виждат СНИМКИ ЗА КОНКУРС.
И Канонският кОнкурс е единственият в БГ със приличен награден фонд и добра посещаемост.


ЕДИНСТВЕНИЯТ. (поправете ме, ако греша)

и пак за протокола - наистина НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се участва.[beer]



нищо лично,кибици.
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: behchet   
Дата:   28-10-08 01:49





Публикацията е редактирана (28-10-08 02:07)

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: ilcoin   
Дата:   28-10-08 08:59

flipbeat <- [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: CDMAN   
Дата:   28-10-08 10:43

Лично мнение с което не ангажирам никого. Преди 2 години участвах. Не спечелих но реших да отида да видя все пак изложбата. Нищо не ме впечатли от снимките но запомних едно. Председателя на журито не се посвени да каже че за пореден път наградата се печели от журналисти от 24 часа, а преди това обяви че участват повече от 1800 автори. Нямаше да е толкова обидно за останалите вкл и мен ако повечето от членовете на комисията (все известни лица) не публикуваха в същия вестник. Тва че снимките не трябвало да са показвани ... че не бивало да има връзки на комисията и т.н. все с бели конци съшито, но както за всичко в България доказателства нЕма, а щом няма значи всичко е по правилата. Не ви убеждавам да не участвате, но ако и тази година видите в изложбата снимки които никак не ви харесват [shtrak] ... да знаете че вие сте тъпи, а не те [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: Brummaker   
Дата:   28-10-08 10:59

Лозанов и Хаджимишев в журито [smilie18] [smilie18]

евалата [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: canonio   
Дата:   28-10-08 11:09

Тази сутрин си отворих кутия цигари и Хаджимишев не изскочи от нея... Отварям форума обаче... и хоп, в първата тема се появява бат' Иво.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: n1x0n   
Дата:   28-10-08 11:17

Като гледам журито - тандема Хаджимишев, Лозанов, Попов не пуска юздите на българската фотография! [smilie3]

Само така другари! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: J0R0   
Дата:   28-10-08 13:09

flipbeat:
И Канонският кОнкурс е единственият в БГ със приличен награден фонд и добра посещаемост.


ЕДИНСТВЕНИЯТ. (поправете ме, ако греша)



Поправям те.
Грешиш.

Справка - конкурсите на Фото Форум.
Само във ФФФест наградният фонд е доста по-голям от този за който говориш.
Само в Лумикс наградният фонд - също.
Има отпечатани каталози - поразгледай, ела ще ти дам един.

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: MKARAVELOFF   
Дата:   28-10-08 14:03

ЦДМАН преди две години аз спечелих [smilie18] [smilie18] [smilie18]
няма да си губя времето да те убеждавам, но е логично наградата за репортажна фотография да спечели някой от добрите фоторепортери. Иначе тези хора пишат за абсолютно всички медии в България [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: canonio   
Дата:   28-10-08 14:10

MKARAVELOFF,
разделите са няколко.
Ти си спечелил в репортажната - евала.

Но да не забравяме фонтанчето[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: CDMAN   
Дата:   28-10-08 14:48

Логично е разбира се ! Ако на мен имаше кой да ми даде техника и да ми плаща да кибича и да снимам мутри и политици може би и аз щях да спечеля. Халал да ти е наградата [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: n1x0n   
Дата:   28-10-08 16:31

Ако на мен имаше кой да ми даде техника и да ми плаща да кибича и да снимам мутри и политици може би и аз щях да спечеля.

Ще спечелиш, как да не спечелиш, те само теб те чакат. [smilie18]

Не че фотожурналистиката ни е на кой знае какво ниво, ама ако си мислиш, че е лесна работа и опира само до техника и кибичене - жестоко се лъжеш!

Иначе е хубаво, че имаш самочувствие...

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: asahi   
Дата:   28-10-08 20:35

Освен че щети плащат ще те скъсат от бачкане. И ако само кибичиш ще те отбичат на втората седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: mkaraveloff   
Дата:   29-10-08 02:04

CDMAN с огромно удоволствие ще ти кажа, че докато фотожурналистиката ми беше интересна, винаги съм снимал със собствена техника и съм бил на хонорар. да ти предоставят служебна техника е нож с две остриета... помисли над това!
ако наистина мислиш, че ставаш за тази работа няма как да не започнеш да я роботиш, винаги ще се търсят абициозни фотожурналисти....
обаче...трябва да знаеш че може и да не ти се получи...... уффф много скоро, или не много[smile] ще ми мине и пак ще ми се [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: Brummaker   
Дата:   29-10-08 08:53

то и едни вестници у нас ... [smilie18]
те репортери на Ройтерс /дано не се лъжа точно за тях май беше скандала преди време/ хванаха в елементарни колажи, какво остава за тук...а и като знаем как плащат ... доста е смешничко за работат, която наистина се върши[smile]

все едно - навъзани са като свински черва тези конкурси и затова и резултата е такъв [smilie7]какво пък, докато има балъци ...[smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: CDMAN   
Дата:   29-10-08 12:17

За друго ми беше думата. Ще обясня по-простичко. Ако в един конкурс какъвто и да било се съревновават професионалисти и непрофесионалисти то резултата е много предвидим. Все едно да излезна срещу Каспаров на шах - убил ме е с 3 хода. Спечелили сте - хубаво и кво ? Не ми се печелят конкурси. Не ми се става репортер като гледам как се изтрепват да снимат едни и същи хора на разни мероприятия. Като сте толкова талантливи що не отидохте на Фиестата да вземете колата ? Ааа да - там журито друго ... (не че има значение за таланти като вас) !
Брумммеикър обаче ме насочи към друг размисъл. Що от КАНОН не поканят жури от Ройтерс (ама не от българския) например ? Да си починат малко хората от нашето жури. Те нито ще познават хората които снимат нито хората които са на снимките и ще са доста по-обективни според мен ама кво разбирам аз [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: mkaraveloff   
Дата:   29-10-08 14:42

cdman
миналата година наградата на фиестата взе фоторепортера на варненския 24 часа [smilie18] [smilie18] [smilie18]
[beer]
а това с журито от ройтерс е пробвано и не се получи, защото една репортажна снимка не е само визия, тя носи и много информация. С две думи трябва да си добре запознат със ситуацията в страната, за да разбереш замисъла на снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: muter   
Дата:   29-10-08 15:22

С две думи трябва да си добре запознат със ситуацията в страната, за да разбереш замисъла на снимката.


bullshit [smile]
за снимките няма езици и преводачи, трябва да говорят на един световен език

Отговори на това съобщение
 Re: за конкурса на КАНОН-България
Автор: mkaraveloff   
Дата:   29-10-08 15:42

мутер,
говоря специално за нещастните събития които снимат българските фоторепортери. от друга страна тези събития са фактор в страната ни. не говоря за снимките като цяло.
и повярваи ми, че снимки от типа на "Вальо топлото прегръща баба Цеца" няма как да бъдат разбрани от човек който не живее тук. Не искам да кажа, че това е снимка за награда, но в крайна сметка това е репортажната ни фотография.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »