Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: rorus   
Дата:   27-09-08 00:02

Планирам по 1 седмица на двете места през октомври. Ще бъда много благодарен на всеки, който сподели практически опит и съвети за
улично (street) снимане.

как се приема от хората;
какво, къде да се избягва;
приемат ли хората дребни суми при снимане отблизо;
и т.н.

Още не съм решил с какво да снимам:

1) Sony-R1 (засега съм избрал това)
2) D300 (10.5/2.8; 12-24/4; 50-150/2.8 и 50/1.8 или 35/2)


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: sdn   
Дата:   27-09-08 01:02

Още не съм решил с какво да снимам:

1) Sony-R1 (засега съм избрал това)
2) D300 (10.5/2.8; 12-24/4; 50-150/2.8 и 50/1.8 или 35/2)

За това което си приготвил в КУБА могат,да ти вземат главата за нощна лампа.
УСПЕХ СЪС СНИМАНЕТО.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-09-08 01:04

С тая техникаа...стой само сред твой хора и да сте по множко...
Ххаха :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: Стоев   
Дата:   27-09-08 01:33

цопи/пасте:

"Security is not a problem at all. We felt extremely secure at all times, even in the most run-down of neighborhoods late at night, and with a bag full of expensive camera equipment. I felt much more secure in Cuba than I do in most parts of the US. There were literally police or security guards on each block, and even under each bridge along the highways (to assist with making sure locals are given rides if space permits)."

http://www.pbase.com/will49/cuba06



Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: bebop   
Дата:   27-09-08 02:16

Мога да ти дам малко съвети за симане в Куба.

Много зависи къде си там. Ако си в централната част на Хавана или другите туристичски месте може да си с 5 ДСЛР-а на врата и няма кой да те пипне с пръст. Ако си тарикат да се вреш по странните квартали ... може и със смяна 8 да изгориш макар, че е много малко вероятно.

Централната част на Хавана е много красива, но всичко някой го е снимал вече преди теб.

Всеки снима задължително бабата с дебелата пура дето всъщност е ухо на властта и стои на прага на една къща в стария град. Там са и къщата на Хемингуей (сега приятна кръчма) и в общи линии доста голяма част на другите туристичски атракции.

ТОВА НЕ Е КУБА.

Всъщност снимането в тази част на града е голяма досада. Ти ще си 500 000 тип с апрат, който ги снима тия хора, а на тях не им е твърде весело.

Запаси се с голямо количесто бонбони за децата и дребни щуротии за големите.

Просията е на много високо ниво.

Моят съвет за стрийт в Хавана е да си вземеш скутер под наем. Цените са съвсем поносими. И да щикаш из града, като винаги имаш едно наум, въпреки че Хавана наистина е бъкана с ченгета. Там стандартен лаф е: От 2млн хаванци 1млн са ченгета.

Ако на някой краткия пътепис му се е сторил негативен ... мога само да кажа, че ако някой ми предложи да отида пак ... съм опаковал багажа за не повече от 34 сек.

Сигурен съм че ще се накефиш много яко.

Приятен път.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: caro-anton   
Дата:   27-09-08 02:28

Боже, обърнали са къшата на Хемингуей в кръчма? ... а едно време беше музей!
Не искам да звуча смешно, но си вземи И един прост фотоапарат, може и да ти свърши работа. Такъв без батерии. Има много красиви места вън от Хавана, които ... но то и аз не съм какъвто бях, то сигурно и Куба вече не е...
Хората са бедни, но не са цигани! Такова нещо там няма!

Моля те, снимай и заради мен, после ще те помоля за малко снимки. Имаше много българи едно време в Хавана - то кой ли не е ходил там по соц времената... и отсядаха във Фокса. Имаше едни чичковци, които продаваха granizado по улиците, с истински лед и сок от ягоди.
Имаше и българско училище - казваше се Христо Ботев - такова училище има все още в Братислава, но и то върви към закриване - нищо, че българите тук като брой растат - хората си водят децата в словашки училища, кой ще ги занимава с български? Ако им стане мъчно за България, ще си го научат от интернет.



Публикацията е редактирана (27-09-08 02:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: nomadsl   
Дата:   27-09-08 09:21

Питай Емакс-а, тя беше ходила.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: мара   
Дата:   27-09-08 10:58

caro-anton [smilie5] кога си бил там?
начи така- бодегите не е била къща на хемингуей, флоридита-също. тва са си били кръчми, които той редовно е посещавал. финката на хемингуей е всъщност "имението", в което е живял. тя пък не е кръчма. и няма да бъде. там си струва да идеш. в градината са гробовете на кучетата и котките му. има писалище, на което се пише само прав-за да не се изпада в логорея. в кенефа има библиотека. иди в кохимар-кватрал отвъд пристанището. там са били рибарите-другари на същия тоз хемингуей. има 2 страхотни училища за изкуства-сами по себе си много живописни, едното- сан алехандро-и бъкано с история(намира се в марианао, площада с обелиска-там са разположени в кръг 4 еднакви сгради)
другото е кубанакан, намира се в район "плая"- адски модернистично, разположени в парк като джунгла, с рекички и пр. екзотика. ако се гледа от въздуха представлява модернистична картина на цици, топки и пишки. нарочно така е проектирано. вътре са всички висши заведения по изкуствата. едно време се правеха и страхотни концерти на алтернативни и джаз групи. дабо се е запазило...
по малекон(крайбрежния булевард) можеш да снимаш актови сцени...хич не се и криеха особено[smilie5] не мисля, че някой ще те обере, кората са свестни, обичат сапуни и дезодоранти...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: мара   
Дата:   27-09-08 11:03

опа..забравих за мексико...ако ще си в града или околностите му, разпитай за къщата на фрида кало, не е далеч. струва си да се види, макар, че е леко подтискащо...
централната улица на града-инсурхентес-май беше към 60-70 километра, 43 от нея бяха в центъра[smilie5] за там си ти требе сериозно ровене в нета и по карти-била съм само за 2 седмици и съм пропуснала много от т. нар. тур. места. ако ти стиска, иди на открития пазар "тепито"-голям екшън! ма всичко ще ти откраднат. аз специално си бех турила сутиен, за да има де да си тура парите[smilie18] и не знам как ще си опазиш техниката...из цяло мексико здраво се краде, а едни дребни дечица ти висят по пешовете на балтона и ако само веднъж им бутнеш гювеч, изяден си![shtrak]
късмет за там!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: djogata   
Дата:   27-09-08 12:01

Приятно изкарване [smilie5] [beer] [beer]

Аз пък си мисля (не казвам, че съм 100% прав), че за стрийт Д300 може да се окаже по-добър избор - щото е по-оперативен от Сонито и предполагам можеш да правиш снимките по-бързо с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: alsash   
Дата:   27-09-08 13:24

питай e-design ....скоро беше тъдява

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: magnifico   
Дата:   27-09-08 13:42

...също така разгледай профила на greg ...на 3,4,5 страница има все снимки от там, ако не се лъжа [smile]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (27-09-08 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: rorus   
Дата:   27-09-08 17:19

Благодаря на всички за информацията. Ще питам и хората, които са били тъдява.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: boll   
Дата:   27-09-08 17:54

В Мексико къде ще ходиш? Прекарах една година в Гуадалахара, но там си е цивилизация. Като цяло няма проблем с техниката, в Мексико-сити обаче внимавай. Има затънтени места по западното крайбрежие, подходящи за снимки и хората са приятелски настроени. Хубава страна - успех!



Публикацията е редактирана (27-09-08 17:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: asahi   
Дата:   27-09-08 17:56

Мога да ти помогна с охраната и носенето на техниката. Само поеми пътните.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: Пърпъла   
Дата:   28-09-08 00:44

В Мексико е много по-опасно, ако излезеш иявън зоните на туристите.
В Куба , последно като бях беше много спокойно. Но пак зависи къде си. bebop го е казал по-нагоре много добре всчико [smilie24] и за сигурността, и за какво да снимаш. Само не знаех че бабичката с пурата е ухо на тамошното шесто [smilie5]
Мисля че интерсен обект за снимане е морето, пясъка и утрото - около 11 по обед.


Задължително с UV филтърче де. Те се препоръчват главно за тропика [smilie3]

Ееех, Куба, Кубам спомени, спомени, едни руси синеоки кубинки ти казвам ей...

http://photo-zona.net/images/user45714/album13782/large/1222551675_azmv0367_Dscn0069.JPG

Малии и тая ако е била шпионка от противниковия лагер си сменям ника на 007 [smilie10]



Публикацията е редактирана (28-09-08 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: kirilius   
Дата:   28-09-08 07:00

Тази баба, с незапалена пура дълга един лакът, е професионалистка - дава да я снимат срещу някой CUC (Convertible Peso):


http://212.36.3.59/site_pics/114/r_1175142246_havana01.jpg



Инак Куба е доста безопасна за пътуване. Ако не ходиш в разни очевидно страховити места, нямаш проблеми. Кубинците са много приятелски настоени. В тълпата на Хавана може и да има някой и друг джебчия, но това е по-скоро изключение.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: Пърпъла   
Дата:   28-09-08 15:32

Да си призне писменно някой ако е ходил в Бела Хабана, и не е снимал тая баба - ченге. Навремето струваше 1USD да се снимаш с нея, ама Кастрола, нали е старо куче-медалист, усети накъде отиват нещата с американската икономика/долар и навреме се оттърва от зелените банкноти. Сега Медведев, Ху, и Мекрл, индийците като реват, бай ти Раул си свирка с уста [smilie18]

Обратно към темата:
За какво да се снима - например нещо ето такова:

http://212.36.3.59/site_pics/158/4_1200884357.jpg



http://212.36.3.59/site_pics/158/4_1162678238.jpg



Извуянвам се за качеството на снимките, ама едно време бях никониянец [smilie5]

Имам много приятни впечатления от Sony R1, за накъдето си тръгнал си е направо супер! С D300 не съм снимал, ама разправят хубави неща. Помисли си сега ще имаш ли време там да сменяш обективи де.
Мелее, сега ти погледнах профила. Ами ти си бил много добър фотограф ве [smilie8] Пък аз съм взел акъл да ти ръся, извинявам се



Публикацията е редактирана (28-09-08 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за снимане в Мексико и Куба
Автор: SLR   
Дата:   28-09-08 17:02

rorus , взимай Сонито и хич не се разправяй да мъкнеш Никона и една торба обективи[smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »