Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: Demiss   
Дата:   26-08-08 04:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: krasi02   
Дата:   26-08-08 14:14

Страхотен обектив.Работя с него от почти година и не съм го свалил от апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: deadscreem   
Дата:   27-08-08 11:57

имаше английски ревюта някъде... питай бате гугъл. иначе и аз съм останал с добри впечетления за работата на обектива от гледани снимки и ревюта [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: me4o_puhh   
Дата:   27-08-08 13:15

Имам такъв , много добър обектив за парите си много рязък и ако ползваш тяло със стабилизация е супер.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: iasen4o25   
Дата:   27-08-08 13:20

а как е като бързина на фокуса примерно сравнен с 50-200 СВД който е.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: me4o_puhh   
Дата:   27-08-08 15:07

За мое съжаление не съм снимал с 50-200 , предполагам е по-бавен , но аз например снимам авиация предимно да не кажа изцяло и съм доволен макар да нямам стабилизация на тялото. В затворени помещения се усеща липсата на бързина обаче .

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: Demiss   
Дата:   27-08-08 19:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: paparak_ivi   
Дата:   27-08-08 20:32

със сигурност Е 520 е доста по добър апарт от никон дх 40 даже в пъти по добър апарат от вапросното никонче има бач повече екстри- стабилизация, лайв вю, фейс детекщън, авто фокус по контраст и др. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: paparak_ivi   
Дата:   27-08-08 20:41

Стабилизацията работи перфектно дори е в три различни рейима което е нововъведение на Олимпус[cool] . Всащност прргледаъ профила ми има снимки със Е 520 и Е 510 и прегледай ревюто на камерата успех[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: PlamenT   
Дата:   27-08-08 20:51

Demiss
Стабилизацията може да ти кампенсира до някаква степен трепването на апарата в ръката ти, по време на снимането, но в никакъв случай не може да компенсира ефекта "получаването на размазано изображение" вследствие на движението на обектите които снимаш!
В подобна ситуация, ако искаш движещите се обекти да изглеждат резки, имаш два варианта;
- Качване на ИСО-то
- Използване на по-светлосилни обективи.
- Най-добре и двата варианта едновременно за постигане на по-високи скорости на затвора.



Публикацията е редактирана (27-08-08 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deadscreem   
Дата:   27-08-08 20:52

Demiss написал си някои страшн глупости, ама се едно... да ти кажа стабилизацията няма да ти помогне много много ако ти си в бързодвижещо се тяло и снимаш друго такова... за такива снимки ти трябва висока скорост на затвора, от което следва високо исо... от което следва че ти трябва доста по мощен апарат (д300,д700,40-50д,неш такова) но пък там цените на опитката стават значително по-големи...
ако си снимал само със сапунерка до сега, това ще извади много по добри кадри (имам в предвид е520 + 70-300)...
няма по-евтин вариант в този клас за 600мм обектив...
няма да сбъркаш с е520 + 70-300, не се притеснявай...

а бтв за стравненение между 70-300 и 50-200свд няма място... 50-200 е на светлинни години напред като скорост, качество на изработката, острота, светлосила... но пък и цената му е доста хубава... ако ти трябва за професионално използване, те съветвам да си купиш 50-200свд и 2х телеконвертор

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: paparak_ivi   
Дата:   27-08-08 21:15

Смея да твърдя че Е520 със про обектив икъртва по острота 40д тоша сам го установил съм лично- не казано че трябва да се съобразявате с моето мнение [cool] пробата съм ч правил със 40д + 100мм макро на ф2,8 и Е520 с 50мм макро ф2 .Без да се заяйдам със какнонаджии но остратата на олито е очеизвадна - не ме нападайте снимайте си който с каквото му е по душа .Аз се кефя на ОЛИ заради невероятните им обективии компактнитела (еее има си и недостатаци- леко шуми на виско исо над 400 но ще дойде време когато този проблем ще баде отсранен)[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: Demiss   
Дата:   27-08-08 21:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: grifon   
Дата:   27-08-08 21:44

и аз си мечтая за стабилизация, която да ми стабилизира обекта...колкото и да мърда и да ми се плези...стабилизацията да ми решава проблема[smilie3] ...иначе стабилизацията на 510 е добра, по ревюта пише че на 520 още по[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deadscreem   
Дата:   27-08-08 22:45

демис, не си ме разбрал за кое казвам, че са глупости, но все едно... стабилизацията на е520 може да компенсира малко защото измежду трите режима има и такъв паннинг, който отсранява хоризонтални трепвания, който би помогнал малко в неопитна ръка... задължително трябва да научиш техниката на следене на движещ се обект... потърси из нета.
прибавянето на дупки и нощно време допълнително усложняват ситуацита...
щом няма да я използваш професионално камерата е520 е тамън за теб... но не мисли че ще станат кристално ясни снимки [beer]

след като " Просто зададох въпрос добър ли е Е 520 с обектива 70-300 мм. за снимане в тези тежки условия. " ще ти отговоря: да, ако знаеш как да го използваш, защото гаранция, че на ауто исо, Р, включена стабилизация, 600мм (300мм на олито се равняват на 600мм при 35мм фотографя), нощни условия, движеща се кола снимане на обект в друга движеща се кола, много малко са хората които биха направили читва снимка...

помисли за монопод... иначе не се колебай за 1000 евро това е прекрасен вариант...

бтв и аз снимам с олимпус [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: PlamenT   
Дата:   27-08-08 22:47

Demiss
Предполагам, че когато снимаш от ръка, без значение дали си стъпил на земята или на пода на минаващ през дупки автомобил, в крайна сметка се получават ъглови колебания на фотоапарата, които стабилизацията е в състояние да компенсира до някаква степен.
Това зависи от скоростта на затвора.

Примерно в нормално слънчев ден при 1/125 s ще получиш сравнително рязко изображение при фокусно разстояние 300мм и кроп фактор 2, но при 1/15 резултата при твойте, описани по-горе тежки условия едва дали ще ти хареса!

Стабилизацията, независимо дали е в обектива или в тялото на фотоапарата не може да ти компенсира линейните колебания на фотоапарата!!!



Публикацията е редактирана (27-08-08 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектива на Олимпус 70-300 мм. и кадри от него
Автор: bordon   
Дата:   27-08-08 23:24

PlamenT написа:

> Примерно в нормално слънчев ден при 1/125 s ще получиш
> сравнително рязко изображение при фокусно разстояние 300мм и
> кроп фактор 2, но при 1/15 резултата при твойте, описани
> по-горе тежки условия едва дали ще ти хареса!

И не само в нормално слънчев ден при 1/125 s ще получиш рязко изображение. [smile]
Получава се и при по-различни условия на снимане.
Все пак това е Олимпус. [smilie24]
Що се отнася до това - при 1/15 резултата при твойте, описани по-горе тежки условия едва дали ще ти хареса - никой не може да ме убеди че при кола в движение, преминаваща през дупки и неравности, през ноща /при липса на естествена светлина/, която и да е марка фотоапарати ще може да направи 100% качествена снимка, както напремер през деня.
Така че, тук отпадат споровете за различните системи, които се предлагат на пазара.[ezik]
[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »