Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 съвет за фотоапарат
Автор: rotor2   
Дата:   21-08-08 08:47

Здравейте,изтъркано заглавие за което се извинявам! Необходим ми е съвет. Мисля да си взимам DSRL и да използвам старите ми обективи които са на М42-70-210варио и байонет тип К- 16мм-рибешко око и 25/45 варио. Имам някакви фото познания така че няма да ми е първия апарат.Лимита ми е 1000лв.За предпочитане нов. Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: icarus   
Дата:   21-08-08 08:56

Ами Пентакс е вярният избор - нов К200Д или втора ръка К10Д от базара влизат в тези пари ... има един комплект К200Д + батериен грип (допълнително 4броя АА батерии малко над тази сума).
М42 могат да се използват с преходници (25 лв), аз ползвам 4 различни М42 обектива. За К обективите - напълно съвместими, маркира се една "опцийка" в менюто.
При мен (К20Д) в ръчен режим (М) работи меренето и имам потвърждение на фокуса без проблем. Стабилизацията НЕ работи. В режим Tav работят също без проблеми. Ако старите К обективи имат позиция А (на блендата), ще може да се ползват с успех и в Ta. Изобщо не се замисляйте за други неща. А ако имате около 1200 лева, скачайте на К20Д (как - на лични, тук не е секция БАЗАР).

Успехи в начинанието!

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: rotor2   
Дата:   21-08-08 14:31

pentax са много добри, но за съжаление по скъпи. сега видях промоция на олимпус е 410 + обективи. на него дали ще мога да ползвам моите и като за първи dslr как ще този олимпус или sony alpha 200?

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: apollo   
Дата:   21-08-08 14:58

В случая забрави Олимпус [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-08-08 15:15

к200д [smilie24] Отивай и купувай [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: съвет за фотоапарат
Автор: icarus   
Дата:   21-08-08 15:34

Каквото и различно от Пентакс да вземете, забравяте за К байонет и трябва да продавате обективите. М42 много лесно се пригаждат именно на Пентакс. Т.е. само трябва да купите тяло + преходник М42. Този 25/45 варио (успешно) би заместил всеки китак, само ще е с ръчна бленда / фокус, освен ако не е Kaf съвместим. Но пък пишете, че имате опит ... а фиш-ая ако не Ви трябва, го продайте или заменете за някой друг обектив (бих се замислил тук ...). При всички случаи влизате под и около 1000 лв. Друг вариант е да комбинирате покупката с някой колега за комплект с обективи и да си поделите разходите. В момента при вносителите има например К200Д с 16-45/4 комплекти на добра цена (на ЛС, за да не правя реклама ...)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »