Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фотографска тема и от мен
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-08-08 16:19

Всички, които се интересуват от живата природа, искат да научат повече и да помагат за нейното опазване са поканени да се присъединят към организирания от Федерация "Зелени Балкани" Екофест на брега на Поморийското езеро. Зелени балкани изпълняват проект за създаване и прилагане на план за управление на езерото, опазването и възстановяването му.

http://photo-zona.net/images/user8713/album2644/large/1218546267_hdfc7196_Afish_Festival_Pomorie_200


Поморийското езеро е една от малкото наши солени лагуни с огромно птиче разнообразие. Лагуната освен защитена територия е обявена и за влажна зона с международно значение, както и за зона включена в мрежата Натура 2000. Въпреки това, както повечето природни кътчета по черноморието е заплашена от напиращото строителство.

Целта на Екофеста е да се популяризира богатството на поморийското езеро и нуждата от неговото опазване.

Темата е фотографска тъй като няколко фотографи от ФФ ще имат тежката задача да заснемат природното богатство на езерото - птиците и след това техните снимки ще бъдат презентирани за посетителите за да могат да се докоснат от близо до живота на пернатите обитатели.
Фотографите са: Минко, Falcon, Shotlandetsawildlife, Div_ivak и моя милост

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: chavdarpg   
Дата:   12-08-08 16:23

Добро начинание,дай боже да останат такива места,но не само на снимки.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: ksuhorukov   
Дата:   12-08-08 16:32

Страхотна идея, но като гледам, май няма да мога на тия дати да бъда в Бургас за да отскоча :(

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: IDA   
Дата:   12-08-08 16:39

Успех на начинанието!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: graphic   
Дата:   12-08-08 16:43

гледам, че имате "любезното съдействие" и на самата поморийска община - да не би да се сбори със Златанов? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: elrisha   
Дата:   12-08-08 16:45

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-08-08 16:49

График, много мога да ти кажа, но не в темата. А иначе съдействието на общината е "любезно"

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: matasel   
Дата:   12-08-08 17:41

Успех ИВО[beer]

Извинявам се ама ще задам един страничен въпрос, свързан с дума от плаката: Какъв е произходът на тая дума ПАТРОНАЖ. Помня навремето, че имахме "Патрон" на класа, ама винаги ми е било чудно, но още повече смешно[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-08-08 17:55

Незнам. Не ме питай мене. Аз само правя рекламата.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: danbi   
Дата:   12-08-08 18:13

Много хубава инициатива. [smilie24]

Предвиждат ли се условия за снимане на нещо (птици?) от участниците или е по-скоро популярно мероприятие?

Хрумна ми, че примерно идея за разказ/демонстрации как се снимат диви птици може да привлече много голям интерес.

Защо не 23-24-ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: matasel   
Дата:   12-08-08 18:19

Иво, аз не те питам теб, а всеки който може и иска да ми отговори[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-08-08 18:58

Данби ами на тези дати са го организирали. Всеки който иска е добре отишъл и организаторите ще му се зарадват, а ако е фотограф още повече. Ако има мераклии да ни снимат докато снимаме да заповядат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: djogata   
Дата:   12-08-08 19:18

Пичове, успех [smilie24]

Дано имате повече успех от този в борбата за Иракли, 7-те Езера - Паничище, Банско, Боровец и други срамотии

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: vladomatev   
Дата:   12-08-08 19:21

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: ecobo   
Дата:   12-08-08 19:29

Абе много лоши работи чувам за "Зелени Балкани".... Не знам истина ли са, или става въпрос за някакъв вид "конкуренция" между отделните еко-организации [smilie2]
Последно едни момчета ми казваха, става въпрос за гнездо на скални орли: "Сакън да не го научат ония идиоти от "Зелени Балкани", че ще вземат орлетата и ще ги продадат навънка, ти са си е*али мамата, абсолютна мафия са..."
Чак да не повярва човек... [smilie11]

Иначе, това в Поморие се очертава купон. Ще се отбия ако имам път натам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: anete   
Дата:   12-08-08 21:06

Patron-в английски, френски и испански езици значението е едно и също - покровител, домакин, господар, шеф, работодател. От контекста е ясно, че става дума за покровител, домакин.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: dent   
Дата:   12-08-08 22:15

В случая става дума за тати...[smilie8]
Да-а-а за Зелени Блакани много има да се разказва, ама да продават птици не го вярвам! Е аз поне мисля да мина седмица по-късно ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: heavyrockin   
Дата:   12-08-08 22:19

Иво, свържи се с Бургаската група.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: terminator   
Дата:   12-08-08 22:34

Ех, как не го направихте месец по-рано [smilie2], можеше и аз да се включа ...

Да питам само - за такива прояви разрешават ли с лодки примерно да се доближават насипите където гнездят някои от видовете птици или се дебне от брега и ... кой каквото успее да заснеме [smilie11]

Щото аз от брега ... само това успях да щракна:

http://photo-zona.net/images/user50/album5872/large/1218569345_nqln9329_Pomorijskoezero-1866-1869-.j


Айде успех и да направите хубави снимки [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: ALBIREO   
Дата:   12-08-08 22:41

Браво и успех [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: rapt0r   
Дата:   12-08-08 23:33

Еваларка![smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: j_mironski   
Дата:   13-08-08 04:33

Брех че то останали незастроено местенце бе.
Преди седмица бях там, гледам едни замаци се вият едни чудесии.............

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: tnt   
Дата:   13-08-08 07:45

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: adutsov   
Дата:   13-08-08 08:28

Екобо, познавам зелените от самото им начало, имат си някои трески за дялане, както и всяка организация у нас и по света. Единственото за което мога да ти гарантирам е, че могат да направят много глупости за да опазят две орлета в гнездо, включително да застрашат живота си. Никога не биха взели птица от гнездо, освен ако няма много основателна причина. Плащат и пращат доброволци за да пазят гнезда на грабливи. Центъра им за рехабилитация на редки животни в Стара загора е уникално за страната ни място което е излекувало и върнало в природата стотици ранени прици, вкарват лешояди от чужбина за да се възстановяват у нас, но не съм чувал да са изнесли нещо. Между неправителствените организации има известна конкуренция и от време на време сплетничат помежду си, но са от малкото истински природозащитни организации. А има и случаи в които събирачи на птици се представт за БДЗП, Зелени Балкани и разни други, без да имат нещо общо с това.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографска тема и от мен
Автор: falcon   
Дата:   13-08-08 09:29

Екобо може да чуеш още много неща за Зелени Балкани и предполагам откъде идват.Като служител на тази организация и един от хората ангажирани с консервационните и дейности мога да ти кажа че свободното взимане на птици от гнезда е нещо което не практикуваме и е противозаконно.Проблемът е че имаме единствения в страната спасителен Център за Диви Животни,което и поражда доста завист.Аз самия съм спасявал паднали орли и се отивали в центъра заради фрактури,които не им позволяват да се върнат обратно в дивата природа.Сваляли сме и дехидратирани орли от гнездата им,както беше случая преди 3 години,когато двойка Царски Орли имаше 3 малки и благодарение на постоянния мониторинг и охрана ,можахме да реагираме и да вземем най-малкото орле което остана в гнездото без да го хранят родителите.Няколко месеца след укрепването му в Спасителния Център беше пуснато на свобода.Най-добрия начин за този който се интересува от истината е сам да се убеди в нея,в крайна сметка нещата са лесно доказуеми,а говореното от злоба и др.мотиви не е нищо ново....ние сме хора на действието,всеки който полага труд успява...другите само бъбрят[smilie3]


http://www.greenbalkans.org/article_images/12107729761033.jpg




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »