Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Заснимане на спортни събития
Автор: paparazzo   
Дата:   11-08-08 11:13

Здравейте !
Смятам да ходя в сряда на Левски - БАТЕ Борисов (трети последен квалификационен етап за влизане в групите на най-комерсиалния футболен турнир Champions Legue)
Въпросът който имам е дали ще могат да се напрявят хубави снимки от трибуните
Налична техника : Olympus E-510 + Zuiko 40-150 (80-300)
Благодаря предварително !


Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: Davidoff   
Дата:   11-08-08 11:30

Ако не си в горния край на трибуните и ако не е нощ...

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: paparazzo   
Дата:   11-08-08 11:43

еми в 20 : 00 е началото но то има мега силни прожекторни светлини ... надявам се да стигнат
аз имам и ФЛ-36 Р ама не виждам как може дам ми помогне в случая .. или греша ?

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: boink   
Дата:   11-08-08 11:47

може да ти причиният някаква вреда бесни фенове. по добре иди на копитото и снимай смог-а, светлината, стадиона много готино изглежда.
--------------
от темата за ф1 вече знам че спорт може да се снима с всичко така че МОЖЕШ.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: paparazzo   
Дата:   11-08-08 12:16

ясна работа.. е аз мислих да си отида в А - сектор щото в Б не отивам с каквато и да е техника :)
а от светкавица няма нужда нали ?

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: mondragon   
Дата:   11-08-08 13:07

Папарацо, ако обективът ти е над 4 светлосила стой си дома. Светлините на нашите стадиони са в окаяно състояние и ти трябва светла оптика. Задължително си вземи монопод, ако имаш...
И успех
А на БОИНК ще кажа, да снимаш формула и да снимаш спорт, в който главните участници са хора са две съвсем различни неща, опитай и ще видиш, че нямат нищо общо. Просто иди в борисовата градина и опитай да снимаш някой от тенесистите, ама да имаш и топка в кадър (давам ти най-елементарния пример)...

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: paparazzo   
Дата:   11-08-08 13:47

f3.5-4.5 e обектива :) другия който имам е 50/ф2 макро който в случая не ми върши работа :) а монопод нямам мисля да събера трите крака на трипода :) [smilie25]

та какво мислите все пак :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: cicomanco   
Дата:   11-08-08 13:54

бе що просто не идеш и не пробваш?съвсем прилични кадри можеш да изкараш с този обектив и на 400исо!

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: boink   
Дата:   11-08-08 13:55

мисля че е по добре да опиташ пък каквото стане? поне ще набележиш точките по които трябва да работиш ако искаш да снимаш футбол качествено и с кеф.


-------------------------------------------



mondragon, незнам дали имаш някакви размисли в темата за ф1, но все пак брачеда paparazzo не е уточнил предназначението на снимките които смята да направи на този мач. нали? или?

и ако може да ми покажеш твои снимки на спорт с хора и спорт с машини, за да разберем на базата на какво си си извадил такива полезни умозаключения. може да ми покажеш и тенис с топка ако имаш. да онагледиш че иначе само суха теория ...

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: cicomanco   
Дата:   11-08-08 13:56

виж в профила ми снимките от състезание по скокове във вода.снимани са с 50-макро.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: boink   
Дата:   11-08-08 13:59

cicomanco го е казал - много е трудно. но тази с момичето което аhа да се боцне във водата е супер.



Публикацията е редактирана (11-08-08 14:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: excessmind   
Дата:   11-08-08 15:41

boink е прав, докато не пробваш, трудно ще разбереш дали може.
Иначе ми е интересно дали някой ще те спре да отидеш и по-близо? Има ли нещо като "права" за снимане с фотоапарат по тези мачове?

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: paparazzo   
Дата:   11-08-08 16:08

да има хора които ще ти забранят ... трябва да си оторизиран от дадена телевизия, вестник, и т.н които са закупили правата :)

Точно ей туй е питанка по наблизо ли да седна или по отгоре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: Davidoff   
Дата:   11-08-08 16:22

Тия с правата са долу до терена. На трибуните никой нищо няма да ти каже (от официалните лица поне). Ако ще има проблем с техниката ще е на влизане още.
Снимал съм мачове само на селския стадион, тъй че не говоря от опит. Там проблеми нямам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: papi   
Дата:   11-08-08 16:28

хвани се обади на пресаташето на фъкъ лески
и си направи акредитация за мача
и ше снимаш зад вратите[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: excessmind   
Дата:   11-08-08 16:33

Късно е вече, трябвало е да го направи по-рано. Днес вече раздават акредитациите. Но пък едно обаждане може и да помогне, знаеш ли...
Доколкото разбирам акредитациите за мачовете на Левски са сезонни, но не успях да разбера колко струват, и дали изобщо струват нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: mondragon   
Дата:   11-08-08 16:46

понеже усещам некакви заядливи нотки в гласеца ти, БОИНК, ще кача в няколко поредни поста снимки. Започвам с една от тема, която както виждам в профила ти е добре позната!
https://photo-forum.net/i/633951




Публикацията е редактирана (11-08-08 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: popov   
Дата:   11-08-08 19:46

На мачовете на "Левски" никой няма да ти направи проблем да снимаш с каквото си искаш. За монопод-а, обаче, изпитвам съмнения.
Ако имаш възможност вземи си билет в А сектор, по-долу и към едната врата. Така ще имаш възможност да снимаш интересните моменти и за 2-та отбора през 2-те полувремена (ако мачът не е само на едната врата обикновено, както е на домакинските на "Левкси").
Обективът ти е тъмен, но не и невъзможен. Задължително снимай на ISO поне 1600. Скоростта - минимум 1/500. Даже да недоекспонира е по-добре, отколкото да е размазана снимката. Фокусът - серво на средната точка. Снимай в серия, особено при корнери и други статични положения. Опитвай се да не следиш топката, а играчите когато правиш panning.
Успех и дано снимаш много голове на "Левски"!

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: portradamus   
Дата:   11-08-08 21:34

Аз га снимам американски футбол с 1Д Марко 2н и 70-200/2.8 или 300/2.8 пак е зор на добре осветен стадион в центъра на Юстън. Не че няма да станат снимки ако снимам със сапунерка, но ако искаш да няма размазване и да има хубав фокус, с твоята техника ще е много трудно.

Американския футбол е по-локализиран. Като се наредят в една линия, и в повечето случаи се придвижват напред около 5-10 метра, и след това играта спира и пак се подреждат. Като се закотвиш до страничния съдия (дето носи буквата F щото му викат field judge) и си пуцаш културно. За футбол (дето туземците му викат soccer) трябва дълго стъкло, 400/2.8 примерно, щото много бягат момчетата. Една атака през левия нападател може да се разгърне от средата на терена или от дясната страна. С дългото стъкло се закотвяш някъде близо до вратата и си пуцаш без да се срамуваш.

Иначе нашите акредитации са за една година, но ни карат да носим ленти на ръкава. Преди всяка игра трябва да отидеш в пресцентъра (media room по нашему) и да си представиш документа, и някой от техните хора ти дава лента за ръкава. На другия мач лентите са с друг цвят, трябва да ходиш за нова. В началото си ги събирах, ама вкъщи съм се зарил с акредитации и легитимации, и сега си пазя само от най-интересните събития.


Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: MarinY   
Дата:   11-08-08 22:18

portradamus, имаш ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   11-08-08 22:33

Намери си спешно някое телЕ на M42 на 2.8 с адапторче за 4/3 и ще се оправиш перфектно! Все ще намериш, някой да ти заеме. Ще е достатъчно бързо и фокуса няма какво да го мислиш в този случай :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: paparazzo   
Дата:   12-08-08 02:09

Благодаря на всички ! отивам пък каквото стане !
Дано темата е била и ще бъде полезна и на други хора !

П.С В моя град Добрич съм единствен снимащ с олимпус ...като изключим един "фотограф" снимащ
в ресторанти със сапунерка = Ц8080 [smilie18] [smilie18] [smilie18]

П.С2 днеска направих моите първи опити в Макро снимките в сряда ще пробвам и със спортните събития и ако има достойни снимки ще поствам [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: portradamus   
Дата:   12-08-08 05:12

Пускай тука кадърните снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснимане на спортни събития
Автор: asahi   
Дата:   12-08-08 10:08

Глей си мача и не плюй семки във врата на предностоящия.
На този мач поне не можеш да объркаш агитките[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »