Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Цифрова Лайка?
Автор: caro-anton   
Дата:   31-07-08 12:22

Един приятел ме пита за цифрова Лайка и не знаех какво да му кажа на цховека. Има ли хора с някоя от тях тук, да пусне една-две фотки и да побъбрим?
вцхера бях в един магазин на Лайка в Тубинген и видях доста работи... и затова сега питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: djogata   
Дата:   31-07-08 12:24

Има. М8

Има един фанатичен фен на лайка във форума, той сигурно ще се включи и ще ти обясни повече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: caro-anton   
Дата:   31-07-08 12:31

не питам за м8... няма под ръка 8000 лв за апарат.
питам за другите, на които писхе
Made in Japan
ина.е за японското ка.ество и контрол ми е ясно, както и за какво ли не. и за лицензите на лайка.
ясно ми е, ... надали имат несхто обсхто с лентовите лайки на по 20 години...

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: didesignbg   
Дата:   31-07-08 12:34

другите са паналайки, панасонишки бала-лайки.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: caro-anton   
Дата:   31-07-08 12:41

да де, ама не пише Лумикс, а си пише Лайка, това сигурно има някакво значение... иначе би било голема измама...
... намерих къде е ш-то и съм много доволен !

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: джъмбо   
Дата:   31-07-08 12:44

толкова са лайки колкото бонбоните Мелбон са Джилиан [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: Снежанка   
Дата:   31-07-08 12:45

За дигилуксовете ли говориш? Няма да се впускам в мнения, по нета има много, само ще кажа, че видях снимка от дигилукс 1, отпечатана 20х30, и трябваше спешно да седна ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: Lycan   
Дата:   31-07-08 12:45

ето, поне един човек тук разбира от бонбони!

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: caro-anton   
Дата:   31-07-08 13:09

И квооо, Снежанке???

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   31-07-08 13:12

caro-anton

все пак за тези ли Лайки говориш:

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Leica/


например това:

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Leica/leica_clux2.asp

защото наистина не е чак 8 хиляди като М8.

И на мен също ми е интересно дали някой от форума има такова или подобно апаратче. Нещо от рода на Leica C-LUX,Leica D-LUX, Leica Digilux ... Или поне дали някой има по-сериозни лични впечатления. И дали са на ниво над останалите като качество.


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: caro-anton   
Дата:   31-07-08 13:15

най-интересна ми е Дигилукс 3, но ако някой е пипал другите, може да казва смело...

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: Kanonir   
Дата:   31-07-08 13:22

Снежанка написа:

> само ще кажа, че видях снимка от дигилукс 1, отпечатана 20х30, и трябваше спешно да седна ... [smilie3]



Добре че спешно не е трябвало да легнеш [smilie3] ...


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: peacemaker   
Дата:   31-07-08 14:42

Малко спам....Sorry[smile]

Аиде бе [smile] ....прибра ли се наи после в Братислава????
Видях се/запознах се с Хамлет/Пламен....4акаме да се наканиш да ни направиШ едно гости....имам страшна ракия!

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: asahi   
Дата:   31-07-08 14:51

(Пана)Лайка = Панасоник = Диджилукс, според региона.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: caro-anton   
Дата:   31-07-08 14:52

Митко, ако си свободен в неделя, мога да дойда до Виена. Още съм в Германия, но утре се прибирам. За България пътувам в понеделник.
Ноктон-а 40 мм вече е при мен! Може утре да му взема калъфче най-накрая на фотоапарата - били по 30 евро от магазина на Лайка.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: Снежанка   
Дата:   31-07-08 16:45

"(Пана)Лайка = Панасоник = Диджилукс, според региона. "

Виж в червеното какво пише!

http://img243.imageshack.us/img243/2710/u13cf4.jpg

Всичко е според региона, така е.

Ти живееш или работиш в региона Германия, и знаеш добре дали да вярваш на него, или на този тук регион дето обикновено плюе нещата дето не е докосвал.

Имаше преди хора дето имат такава Lеica и в този регион, но ги изтриха от тук и днешната "дискусия" ще е такава.

За това сега търси информация за Lеica от Германия, там изобилства .

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: asahi   
Дата:   31-07-08 17:37

Давай без недомлъвки:
Мобито (Моби_Дик) има "истинска" дигитална Лайка, дето цепи мрака и е в пъти по-добра от гореизброените клонинги.

Неволно се сещам и за "Практика"[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: kirilius   
Дата:   31-07-08 18:30

Digilux-овете са 1:1 с LX серията на Панасоник, само дето са с логото на Лайка и струват повече (заради логото ще да е).

Панасоник скоро обявиха LX3, който изгежда много примамливо. Не знам дали/кога Лайка ще го пуснат със собствената си марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: cicomanco   
Дата:   31-07-08 19:14

иди ги разгледай във Фотосинтезис.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: caro-anton   
Дата:   31-07-08 19:32

до колкото се сещам, панасониците се правят в китай, а диги-лайките в япония, явно има някяква разлика...

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: volokin   
Дата:   31-07-08 19:32

Каро Антон, нещата стоят по следния начин: И Лайка и Панасоник се правят в Япония (нещо лошо ли що, на повечето тук апаратчетата им са от там, НАДЯВАМЕ СЕ). Разликата между Лайка и Пана е в дизайна и в софтуера. Като се има предвид, че първото не допринася за фотографията много много, а по-скоро за самочувствието на някой, то второто поне малко. Отдавна не съм следил тестове, но си спомням един тест в който Лайка и Пана се разминаваха малко, едното биеше по един параграф, другото по друг - и двата несъществени, че да наклонят везните. Качественият контрол е по "указ" на Лайка, независимо, че се правят в Япония, което може и малко да означава нещо, но се съмнявам.

За справка: Мерцедес, БМВ и Крайслер определени модели излизат от един и същ завод на Мagna Steyr , това нито прави БМВ-то по-малко БМВ и повече Мерцедес, нито Мерцедеса или Крайслера...

А в заводите на Косина излизат както Фойгтлендъри, така и Цайси и някой механични Никони (поне доскоро)...

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: The_Melon   
Дата:   31-07-08 22:33

www.luminous-landscape.com тук има отзиви за цифровите Лайки.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: geokar   
Дата:   31-07-08 23:03

Зависи от много неща. Правил съм 60Х40 от Паналайка FZ50 с напълно задоволителни резултати. А съм виждал лоши неща, правени с професионални огледалки...

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: Снежанка   
Дата:   01-08-08 10:54

asahi


Стремежът ти да унижиш някого е неуместен и оф.

Чети постинга ми като:

- Да, има такава дигитална лайка, виждала съм я, както снимки с нея и това което виждам е, че на нея пише GERMANY.

В темата внасям факт дето ми е известен, а не интерпретации по свободна и вероятно непозната тема като теб.

Мисля, че тук "паналайка" казват на панасониците с лайка обектив, както е ясно написано, а не на всичко с име Leica.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрова Лайка?
Автор: asahi   
Дата:   01-08-08 11:17

Снежке, търсиш под вола теле. Е ми няма го, сори.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »