Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: icarus   
Дата:   01-08-08 10:27

Трябва ми второ тяло. Ще го ползвам само с един универсален обектив, нещо като Сигма 18-200 или подобен. Ще се използва за "бърза реакция". Първото е К20Д.

Та питам как бихте постъпили с бюджет от 1300 лв :
- дали да се вземе К10Д на старо за около 1100 лв с малка или изобщо без гаранция;
- или да се вземе нов К200 за около 860 лв и да ми останат пари за един 50/1.4 (от какъвто имам нужда)?

До миналата седмица ползвах за 2-ро един 400Д, но продадох всичко канонско (не е "лично" към канон ...).

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: apollo   
Дата:   01-08-08 12:45

Че до скоро имаше оферти за К10Д за около 850-900лв.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: nsirakov   
Дата:   01-08-08 12:56

к200 + обектив е по-добрата оферта

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: netizen   
Дата:   01-08-08 13:35

кое му е по-добрата оферта [smilie11] да не би да си снимал и с двата, че даваш такива акъли [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: darksorrow   
Дата:   01-08-08 13:44

за второ тяло, ако ще има обектив, определено е по-добрата оферта.

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: icarus   
Дата:   01-08-08 13:51

Благодаря за мненията. Май ще е К200. Вече няколко пъти ми се налага при хубави гледки да сглобявам К20 с подходящия обектив, а тя (гледката) да ме е отминала, та затова...
Вчера например по пернишкия път едно бяло ауди с благоевградска рег. табела по баира в насрещното, днес сутринта към 6.10 изгрева над Витоша откъм Студена, а аз в колата, раницата отзад на седалката и ми трепери едно такова отвътре ... Пробвах преди време със "сапунерка", ама не ми е кеф нещо, докато и "загреят" лампите вътре, докато "зумне" и фокусира ...

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-08-08 15:58

продават в базара к10д за 1100 лв [smilie24]
Пентаксаджии казват че е по добро от к200д

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: didesignbg   
Дата:   01-08-08 16:05

От гледна точка съвместимост си заслужава да вземеш к10д, няма да ти се налага да работиш с две менюта/бутони, еднакви батерии, еднакъв грип. Доста по удобно ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: Rebellious   
Дата:   01-08-08 16:19

Много готини са тия, дето искат подобна (1100 лв.) цена в базара!!! Що за наглост! Още по-готини са разни тийнейджьри, дето рьсят мозьк под почти всяка тема и сьветват ли, сьветват... Попрочели тук-таме по нещо и се дрищят навсякьде из форума. Барабар Петковци...[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-08-08 16:23

Rebellious помагам просто :) верно че 1100 са много :) той ще се спазари :)
какъв ти е проблема на теб ? нещо лошо ли казвам? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: iordanov   
Дата:   01-08-08 16:44

Rebellious, колко струва според теб?
Твърдо К10Д, още повече, че имаш пълна заменяемост с К20Д а и телата са еднакви.
К200 е К100 с матрицата на 10Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: nsirakov   
Дата:   01-08-08 16:50

netizen написа:

> кое му е по-добрата оферта [smilie11] да не би да си снимал и с
> двата, че даваш такива акъли [smilie11]


не съм снимал с нито един от 2та но винаги е хубаво да имаш и един обектив отгоре - човека търси ВТОРО тяло... той си има к20д...

мда

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: Rebellious   
Дата:   01-08-08 16:50

пд,

Безобразно много са за втора ръка! И съвета ти, в тази връзка определено би могъл да се разглежда като подвеждащ! Освен това говориш с лекота под какви ли не теми, сякаш разбираш за какво иде реч. Да прочетеш по малко оттук-оттам още не ти дава познанието, че и да се напъваш да го раздаваш. Просто е смешно, не че имам проблем с това. А ти както искаш продължавай да се държиш, твоя воля.


Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: Rebellious   
Дата:   01-08-08 17:08

К10Д втора ръка е нормално да върви за максимум 850 лв към настоящия момент. Който иска да спори, нека погледне колко струва в момента ново такова тяло при вносителя, което има и съответната гаранция! Аман от тарикати!


Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: jorro_z   
Дата:   01-08-08 17:09

Като човек, притежаваш Пентакс (по-точно к10д), моето мнение е следното:

При дилемата к10д <-> к200д, по-добре е к200д.

Ще се аргументирам защо.

1. Няма да спечелиш нищо от матрицата с к10д - еднакви са.
2. Все пак става дума за второ тяло - ако искаш наистина НЕЩО, имаш си основното к20д.
3. Човека е казал, че ще стои с непрекъснато закачен супер-зум. Знаем качествата на 18-200. Отново няма смисъл от по-добро тяло.
4. От точка 3. следва, че всичко ще е предварително настроено на оптимум, т.е. вариант на системата насочи-щракни. Какъв е смисъла (за по-реден път) от по-добро като функции тяло?
5. Цената. Без коментар.
6. Пожелателно. А защо не помислиш за миг и за к100д супер като второ тяло? Най-малкото имаш съвсем друг диапазон на използваемото ИСО?

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: jorro_z   
Дата:   01-08-08 17:18

що се отнася до цената на к10д - втора ръка, ето какво мисля:

Като възможности (и функции), к10д е някъде между никон д80 и никон д200. Всъщност, разликата между д200 и к10д е нищожна (един косъм може би...). Та логично е цената му да бъде подобна на цената на д200 втора ръка.

Ако Вие сте виждали някъде д200 секън хенд за 850 лв., моля споделете, да ида да си купя 2-3 тела (нищо че съм фен на Пентакс).

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: Rebellious   
Дата:   01-08-08 17:40

jorro_z ,

Само така! Само дето не е точно така![cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: jorro_z   
Дата:   01-08-08 17:45

Е, разбира се. Всеки има право на лично виждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: Rebellious   
Дата:   01-08-08 17:57

"Всеки има своето право на мнение. Да, така е," казало кучето и се близнало еди
къде си.[smile]
Нали не сърдиш, че цитирах вица?

Иначе вече сериозно, звънни във ВИП трединг и виж колко чини ново тяло К10Д! И тогава ръси мозък тук. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: apollo   
Дата:   01-08-08 17:59

[smilie18]

Ще имаш да вземаш да поставяш Никон Д200 и Пентакс К10Д под един знаменател [smilie18]

Как мислиш защо павилионци продават Д200 със 150лв. повече не от К10Д а от К20Д [smilie5] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: jorro_z   
Дата:   01-08-08 18:12

Ами то, по същата логика, що не си купуваме всички само Канон 1д (НЕ-марк), дето цената му е по-висока и от д200.... , а да, ма той канона няма нищо общо... само цената.

Не желая (а и няма смисъл) да коментирам ценовата политика на отделните фирми (никон, Канон, Пентакс, Сони, все тая).

Всеки производител е свободен да си определи цена на продукта, каквато намери за добре. Аз пък (лично) като потребител, съм свободен да избера измежду еквивалентните (в известни граници) продукти този, който според мен е на най-изгодната цена.

Това е. Отказвам се да ръся повече мозък. Просто си казах мнението по въпрос, който икарус поставя пред аудиторията. При това се опитвам и да се аргументирам (не знам доколко успешно).

На контра аргументи от типа: "Таз цена е нереална, щото еди си къде нещо си струвало еди си колко" казвам само: Наздраве! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: jorro_z   
Дата:   01-08-08 18:19

Последно, специално към аполо:

Не знам какво да мисля, може би щото съм тъп. Все пак, Вие бихте ли ми обяснили следния феномен:

За около година цената на Пентакс к10д спадна доста, както и сега на новото тяло - к20д. Подобно е положението при Сони, и при Канон. Отговорът според мен е - старее тялото. А защо Никон д200 си промени цената със значително по-нисък %? Може би - Никоните не стареят?

Или ... (може би) ... ако свалят цената на д200 (прекрасно тяло), никой няма да купува д300? А защо аджеба спреха д200 от производство? Нема желаещи за това тяло? Или?

Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: apollo   
Дата:   01-08-08 18:22

Новото определя цената и на употребяваното [smilie24]

Как искаш при условие че К20Д е по евтин от Д200 то употребявани К10Д и Д200 да са на идентична цена [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Второ тяло - К10Д на старо или нов К200
Автор: jorro_z   
Дата:   01-08-08 18:26

Правилно. За това не споря - при положение че к20д е по-евтин от д200.

Въпросът е - почти риторичен - защо д200 е на такава цена?

Едит: понеже темата започва да се спами, (предимно от мен, за което се извинявам на автора), предварително се съгласявам със всички аргументи оттук нататък по спора за цената на употребяван к10д (не казвам "на старо", защото лично според мен този термин не му подхожда на това тяло). Моля, нека продължим по основния въпрос!



Публикацията е редактирана (01-08-08 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netizen   
Дата:   01-08-08 19:39

ако ще вземаш осакатено тяло, по-добре вземи к100 , инък пак твърдя, че е по-добре да вземеш к10 , най-малкото ще ти е по удобно

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »