Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 300mm f4
Автор: japanese   
Дата:   26-05-08 23:32

nikoi da spodeli preki vpechatlenia ot nego ..za nestabilisiranara versia stava duma..

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: japanese   
Дата:   26-05-08 23:33

EF

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: emax   
Дата:   26-05-08 23:38

Какво си решил да снимаш с 300 мм, да не си станал папарак[smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: cooperworks   
Дата:   26-05-08 23:39

Не мога да кажа нищо за нестабилизираната, но стабилизираната е чудесен обектив. Ако не ти трябва отворена бленда за артЪ и можеш да разчиташ на добро осветление, върши отлична работа за движещи се обекти. Както и за неподвижни, разбира се... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: ivodam   
Дата:   26-05-08 23:44

Ами, колегите птичари имат яки неща с тоя обектив, доста добре се представя и с конвертор 1,4. Аз имам много добри впечатления и от Никонския аналог, също нестабилизиран - много убаво боке вади, освен другото.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: ALBIREO   
Дата:   26-05-08 23:54

В интернет съм чел, че принципно е една идея по-остър от стабилизираната версия, с която снимах няколко месеца (снимки в профила ми).

Като цяло това е един много добър обектив [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: japanese   
Дата:   27-05-08 00:20

Albireo ,da razgeldah testovete i MTF grafiki..iskah prosto da chuia prerki vpechatlenia ot hora koito sa snimali konkretno s nego ..[smilie24]
emax, ne sam .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: ecobo   
Дата:   27-05-08 08:14

Аз бих избрал нестабилизирания. Имах този с ИС, ама го махнах, щото беше чувствително по-мек от останалите ми обективи. После си взех 400/5.6, от който съм МНОГО доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: Henaro   
Дата:   27-05-08 09:12

Не е вярно че стабилизирания е по-мек.Въобще това че допълнителните лещи от стабилизатора сваляли остротата са пълни глупости.Той си е част от оптичната система и не повлиява въобще на качеството.Виж колко много лещи имат едни от най-качествените обективи.Аз снимам с такъв и е много остър.Виж например снимките с лястовиците в профила ми.Те са с него и 1.4 екстендер.Почти не са кропени и грубо можеш да добиеш представа за качествата му.Няма смисъл да взимаш нестабилизиран.



Публикацията е редактирана (27-05-08 09:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: Kanonir   
Дата:   27-05-08 09:19

Пробвал съм ги и двата - за мен си оставих стабилизираната бройка от пробите. Имаше малка разлика в остротата в полза на нестабилизирания, но трябва голямо вглеждане и при туй положение стабилизацията и мин. фокусно разстояние от 1.5м бяха и все още са ми по-важни!
От личен опит - със стабилизирания+1.4 конвертор стават прилични неща и до 1/60 от ръка!

Редакция - Хенаро ме преварил докато пиша...



Публикацията е редактирана (27-05-08 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: kolov   
Дата:   27-05-08 11:22

Чудесен за портрети:)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: rincewind   
Дата:   27-05-08 11:26

Напълно съм съгласен с Хенаро! И аз ползвам същия обектив със стабилизация и съм изключително доволен. С конвертор 1,4х малко се бави фокуса, но се свиква. От друга страна обаче стават страхотни макро снимки с тази комбинация, особено на животни с размер на водно конче. Няма да съжаляваш, ако вземеш стабилизирания - наистина е достатъчно остър...japanese написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: n1x0n   
Дата:   27-05-08 12:11

Въобще това че допълнителните лещи от стабилизатора сваляли остротата са пълни глупости. Той си е част от оптичната система и не повлиява въобще на качеството.

Аз пък да ти кажа, че изобщо не са глупости това. Може да не повлиява много, но че влияе е АБСОЛЮТНО сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: ivodam   
Дата:   27-05-08 12:15

Склонен съм да подкрепя Никсъна. Вярно е, че скъпите, качествени обективи и със стабилизатор са си резачки, аз съм много много доволен от моя 300/2.8, и все пак, когато човек види резултати от един Канон 400/5.6 без стабил, или една Сигма 120-300, наистина се позамисля...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: Henaro   
Дата:   27-05-08 12:58

Не мога сега да намеря източника ,обаче четох ,че не оптичния елемент като такъв а самото движение на него в стабилизатора води до промени в качеството на изображението в смисъл ,че при промяната в положението на лещите(лещата)се променя качеството защото се използват участъци различни от центъра и.Имаше още че производителите още не могат да фиксират движението на стабилизиращия елемент достатъчно точно.Аз самия съм забелязал ,че при включен и изключен стабилизатор понякога получавам различни резултати (при еднакви условия)но аз ползвам по-старо поколение стабилизация.Може новите да нямат такъв проблем.Иво да не забравяме че все пак 300 2,8 е стабилизиран и може би е най - острия обектив въобще.А пък 400 5,6 не е по - остър от 300 4 ИС , по-скоро са еднакви.



Публикацията е редактирана (27-05-08 16:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: ivodam   
Дата:   27-05-08 16:59

Henaro: Абе то си е относително и субективно, но на мен ми се струва, че най-острия обектив, който съм имал, беше 70-200 на 2.8 без стабил - просто абсолютно прозрачен, чист джам - имам предвид, когато снимката е толкова ясна, бистра и рязка, че изглежда като стъклена, предполагам, че се сещаш какво имам предвид...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: ecobo   
Дата:   27-05-08 17:03

Иво, на мене и в момента 70-200/2.8 без ИС ми е любим - много остър, с чудесен контраст и цветове. пробвал съм 2 екземпляра 70-200/2.8ИС - в никакъв случай не са равностойни на "малкия брат", даже са доста по-мазни... Още 6 лещи на пътя на светлината няма как да не оказват влияние.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: Henaro   
Дата:   27-05-08 18:10

За стабилизираните обективи от високия клас уж производителите гарантирали , че стабилизацията е част от системата.На мен ми звучи логично.Освен това не само броя на лещите е важен а и вида.По тая логика една тръба без нищо би била най-острото нещо въобще.Не съм специалист а консуматор ,на мен определено качество ми е достатъчно просто цитирам това което съм чел.Аз лично не виждам смисъл от стабилизация на фокусни разстояния до 200 мм ,още повече ако имаш достатъчна светлосила.Знам ли може и Никсън да е прав ,ако е така мога само да се радвам ,че нямам пари за стабилизиран 500 мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: tantris   
Дата:   27-05-08 18:17

Тръбата без нищото си е най-острото нещо.[smilie5]
А стабилизацията върши чудеса при снимане на тъмно на далечни обекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: zariio   
Дата:   27-05-08 19:19

Henaro написа:

> Не е вярно че стабилизирания е по-мек.Въобще това че
> допълнителните лещи от стабилизатора сваляли остротата са
> пълни глупости.Той си е част от оптичната система и не повлиява
> въобще на качеството.Виж колко много лещи имат едни от
> най-качествените обективи

Мисля че не са пълни глупости[smile]
Също така мисля че колкото повече лещи не значи по-добро качество.
Виж един TS-E колко лещи има[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: ecobo   
Дата:   27-05-08 19:30

TS-E 90mm - тоя ще го купувам много скоро [smilie3] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: zariio   
Дата:   27-05-08 19:36

ecobo,много яко тва стъкло[smile]
Любимо ми е[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 300mm f4
Автор: ecobo   
Дата:   27-05-08 19:45

знам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »