Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Широкоформатно фото
Автор: wreden   
Дата:   10-05-08 16:43

Здравейте,
може ли някой да ми каже как да изрежа снимка /ако може и повече на брой наведнъж/ от нормален формат 2816х2112 както са снимани да ги направя широкоформатни.
Упражнението искам да го направя за да кача няколко снимки на малка по обем карта и оттам във фоторамка, но нормалния размер не я запълва отстрани остават черни полета а ми се ще, да се запълни цялото екранче.
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатно фото
Автор: Privilege   
Дата:   10-05-08 17:18

Е какво ще рече как, кроп отгоре и отдолу. А за това как да го направиш с повече снимки едновременно, най-лесния начин е ФШ. Разрови се малко, мисля, че даже и тук има теми в които е обяснено.

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатно фото
Автор: BotsRevenge   
Дата:   10-05-08 22:04

Ми виждаш какво е съотношението на страните на фото рамката и съответно кропваш снимките със същото съотношение на страните.

Ако рамката е със съотношение 16:9, снимките ти трябва да станат 2816х1584. При 16:10 - 2816х1760.

Отваряш снимката във Photoshop - Image - Canvas Size и въвеждаш в Height в пиксели размера. Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатно фото
Автор: asahi   
Дата:   11-05-08 00:19

Прочиташ в спецификацията на рамката броят на пикселите на екрана, задаваш ги в пропърти-бара на кроп-тула на фотошопа и режеш с него. Всеки пиксел отгоре е излишен.

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатно фото
Автор: wreden   
Дата:   12-05-08 01:56

В книжката пише резолюция 480х234 и аз като натисна 480 и то автоматично ми дава 319 и пак има черни полета от двете страни малко по-тънки, но ги има.

Като пробвах със съвета на BotsRevenge стана бомба, за което съм му благодарен много.

asahi не знам как да намеря пропърти-бара на кроп-тула, не съм много навътре с фотошопа, ако ме посъветваш как да стане ще ми помогнеш също.

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатно фото
Автор: asahi   
Дата:   12-05-08 02:13

Пропърти бара е под менютата отгоре. Той е общ за всички инструменти.
Когато избереш инструмент в пропърти-бара се появяват свойствата на този инструмент. За кропа се показват ширина, височина и др. - да не ги изброявам наизуст.

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатно фото
Автор: wreden   
Дата:   12-05-08 20:04

Къде ли не се рових, но пропърти-бар не можах да намеря...

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатно фото
Автор: asahi   
Дата:   12-05-08 20:39


http://asahi.cult.bg/14.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатно фото
Автор: wreden   
Дата:   13-05-08 22:04

Благодаря много на asahi, твоя начин на кропване ми хареса много, просто има още много да уча, но научих един ценен урок.
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатно фото
Автор: asahi   
Дата:   13-05-08 22:09

Пак заповядай!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоформатно фото
Автор: deathzone   
Дата:   14-05-08 16:04

Защо не снимаш направо в широк формат!?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: