Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 външна светкавица за pentax k100d
Автор: ahaya   
Дата:   21-09-07 15:57

Мога ли да ползвам външна светкавица различна от пентакс?С какво трябва да се съобразя при покупка?Опитах с една стара,но тя сработва само на автоматичните режими и резултата е бял кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: BotsRevenge   
Дата:   21-09-07 15:59

Добре е да внимаваш с тези експерименти!
По непотвърдена информация пентаксите търпят светкавици с напрежение на крачето малко над 30 волта. Светкавици с по-високо напрежение е възможно да повредят апарата.

Иначе да, можеш да ползваш други светкавици. Sigma например - моделите EF 500 ST, EF500 Super. Metz май също имат. Има и други марки, за които не се сещам. Колебая се за Vivitar.



Публикацията е редактирана (21-09-07 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: ahaya   
Дата:   21-09-07 16:07

Сигмата автоматично ли сработва при ръчен режим на апарата?

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: DaRKSoRRoW   
Дата:   21-09-07 16:10

я пак?

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: Azirafel7   
Дата:   21-09-07 16:16

Я и аз да попитам пентаксаджиите каква светкавичка ще препоръчат за к10д. 10x предварително! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: zaiko   
Дата:   21-09-07 16:18

Azirafel7, ти да не си минал на Пентакс?


Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: ahaya   
Дата:   21-09-07 16:18

Ръчен режим на апарата-М- поставена външна светкавица : снимаш и светкавицата не реагира.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: DaRKSoRRoW   
Дата:   21-09-07 16:19

Azirafel - AF540FGZ

[smilie24] [smilie24]

по-малкият й събрат го имам, за мен е идеален, на някои им пречи, че няма чупеща глава. зависи какво ти трябва. и двете синхронизират безжично с к10.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: BotsRevenge   
Дата:   21-09-07 16:21

Скъпият вариант - Pentax AF 540 - към 700лв
Евтиният еквивалент - Sigma EF 500 Super - 450лв

ahaya, светкавицата работи в пълен синхрон с апарата - на Av, Tv, M и подобни нямаш проблеми - светкавицата има автоматичен зуум в главата и се нагажда спрямо фокусното разстояние на обектива. Също така работи адекватно и меренето... В общи линии - снимаш си без грижи. Не е задължително да е на M.



Публикацията е редактирана (21-09-07 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: nepredvidim   
Дата:   21-09-07 16:23

а да питам дали една пра-стара Elgawa може да се синхронезира с Пентакс К100Д? Незнам колко волта е обаче светкавицата. Как да разбера - на нея не пише? Светкавицата става за старите лентови Практика

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: Azirafel7   
Дата:   21-09-07 16:25

Главата навсякъде ли се врътка? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: ahaya   
Дата:   21-09-07 16:26

много много благодаря!Просто незнаех защо моята не реагира на тези режими.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: BotsRevenge   
Дата:   21-09-07 16:33

nepredvidim, взимаш един мултицет, настройваш го да мери прав ток (примерно на 200 волта), включваш светкавицата и я изчакваш да зареди. Докосваш с единия кабел от мултицета крачето на светкавицата отдолу, а с другия кабел докосваш металната пластинка отстрани на крачето, която прави контакт с чехълчето на апарата. Ако напрежението, което ти покаже мултицета е над 30 волта, се откажи да закачаш светкавицата на апарата. С фото клетка можеш да си я палиш като Slave.



Публикацията е редактирана (21-09-07 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: Azirafel7   
Дата:   21-09-07 16:35

zaiko: Ааа, не. За един приятел е. [smilie5] Аз съм си канонер до дупка. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: nepredvidim   
Дата:   21-09-07 16:57

BotsRevenge, благодаря ти за бързия и компетентен отговор.
Мултицет мисля че имаме, ако е това което си мисля - уред за мерене на ток, напрежение, волтове и др. Дано не греша.
Не можах да схвана обаче как да я паля с фото клетка, като Slave. ?? какво ще рече това [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: asenr   
Дата:   21-09-07 17:14

BotsRevenge написа:

> nepredvidim, взимаш един мултицет, настройваш го да мери прав
> ток (примерно на 200 волта)...

Искаш да кажеш постоянно напрежение.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: BotsRevenge   
Дата:   22-09-07 03:27

Да, терминологична грешка [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: Todor_Tanev   
Дата:   25-04-08 11:46

Привет!
Снимам с Пентакс К100Д и мисля да си взема една светкавица. Мислих да поръчвам AF-360FG, но като разглеждах за цени и попаднах на някои други модели.
В този сайт излизат 9 модела за Пентакс
http://www.adorama.com/catalog.tpl?op=itemlist&cat1=Flash/Lighting&cat2=On%20Camera%20and%20Slave%20...

Понеже не разбирам нищо от светкавици моля някои да помогне в избора ми на такава. По принцип снимам чисто любителски и даже до сега не съм имал голяма нужда от светкавица, но понеже ще поръчвам един фотоапарат от Америка и реших и да си взема и светкавица за мен. Та значи ми трябва нещо по непретенциозно колкото да ми върши работа да си снимам вечер вкъщи или на някое по затворено място.



Публикацията е редактирана (25-04-08 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: GenaDP   
Дата:   25-04-08 18:45

Е тук има няколко модела за Пентакс:
http://www.studiolight-bg.com


От двата модела още има по няколко бройки в наличност, тая от 150лв. свърши.



Публикацията е редактирана (25-04-08 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: rosentushev   
Дата:   25-04-08 19:32

http://www.pentaxslr.com/flashes/flash_360

http://www.pentaxslr.com/flashes/flash_540

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: Todor_Tanev   
Дата:   07-05-08 18:01

А примерно от тези два модела коя е по добра.

http://www.adorama.com/SG530PX.html

http://www.adorama.com/PXAF360FGZ.html



Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: BotsRevenge   
Дата:   07-05-08 20:26

Сигмата е по-добра. Значително по-мощна е - 53 водещо число спрямо 36 на пентакската. Също така главата на сигмата се върти и по хоризонтала.

Не съм напълно сигурен, но мисля, че пентакската светкавица не може да си навежда главата надолу, когато гледа напред (от апарата), а сигмата може да се наклони надолу с 7 градуса, което помага за макро.

Главата на сигмата може да зуумира до 105мм, докато пентакската светкавица има до 85мм.

Иначе и двете снимат при първо или второ перде, имат високоскоростна синхронизация, имат безжично палене, режим на моделираща светкавица.

Аз избрах сигмата и до сега не съм съжалил.

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: ahaya   
Дата:   07-05-08 23:40

От декември миналата година имам сврекавица пентакс.Според мен за пенракс-само светкавица пентакс.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: doca   
Дата:   08-05-08 13:11

Да, за Пентакс- светкавица само от Пентакс. Същото се отнася и за обективите.
Просто нямаш проблеми при работа с тях. Не че тялото не работи и с останалите марки, както и с такива чрез преходник към М42, но най- добре с обективи производство на Пентакс. С останалите е мъка.
Това се отнася най- вече за светкавицата.
AF360 е читава за любителски условия светкавица, но ако ще снимаш сватби или сценични прояви в голяма зала- AF540.
Успех при избора!

Отговори на това съобщение
 Re: външна светкавица за pentax k100d
Автор: BotsRevenge   
Дата:   08-05-08 13:51

Ahaya, doca, можете ли да направите сравнение между 540ката на пентакс и Sigma EF500/530 Super?

Аз не съм убеден, че сигмата изостава спрямо пентаската светкавица. Всички екстри, които предлага 540ката, ги има и при сигмата. Като мощност (почти) не се различават. 540ката, подобно на 360тката може да зуумира до 85мм спрямо 105-те на сигмата.
Като голям плюс обаче мога да отбележа на 540ката, че надясно се върти до 135 градуса спрямо ограничаващите 90* на сигмата. Между другото и SB-800 се върти надясно до 90*, което е неадекватно, но какво да се прави.

Единствената забележка, която имам аз към сигмата е, че след няколко светвания с високоскоростна синхронизация светкавицата има нужда от няколко (може би 6-7) секунди да се съвземе, докато без високоскоростна синхронизация това не се случва. Не съм сигурен обаче дали пентакската светкавица няма да направи същото нещо.

Да не забравяме също така, че разликата в цената на EF500 Super и 540 FGZ е точно двойна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »