Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 обърнрте внимание !
Автор: kvasilev   
Дата:   01-05-08 14:49

обърнете внимание на този човечец

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=64622


какво не му аресвате (от Б) ? доста прилични снимки! [beer]
 Re: обърнрте внимание !
Автор: nodoubt   
Дата:   01-05-08 14:53

темата е изтрита [smilie21]
 Re: обърнрте внимание !
Автор: navy   
Дата:   01-05-08 14:58

И какво от това?
 Re: обърнрте внимание !
Автор: kvasilev   
Дата:   01-05-08 15:06

нави ,оди пиини некаде,ни съ бутаи тука ,ако няма ко да кайш [beer]
 Re: обърнрте внимание !
Автор: chiphead   
Дата:   01-05-08 17:30

бе, как ги дебнете тия автори, да сте все с първи-втори коментар под снимката (макс. 4) [smilie10]
 Re: обърнрте внимание !
Автор: coverdale84   
Дата:   01-05-08 17:57

добрите кадри сами привличат внимание...не е нужно някой да сочи към тях...аз мисля, че тези прилични снимки са си оценени съвсем прилично [beer]
 Re: обърнрте внимание !
Автор: ogimag   
Дата:   01-05-08 18:27

Повече от прилично дори
 Re: обърнрте внимание !
Автор: nsirakov   
Дата:   01-05-08 18:28

опредлено огимаг е прав както винаги!
 Re: обърнрте внимание !
Автор: christal   
Дата:   01-05-08 19:06

Под ножа [smilie23]
 Re: обърнрте внимание !
Автор: kvasilev   
Дата:   01-05-08 23:13

до г-н Сираков ,с какво е прав огимаг?не ми е ясно !ако мойе поне да се обосновавате(това което пишете),кажете :мисля така защото .....огимаг е прав защото,какви са тези "подлизурщини" ако мога така да се изразя.г-н Сираков вие нямате ли собствено мнение ,та казвате само оги е прав? [smilie23]
и кристал ,кои под ножа ,и защо?
според мен автора е недооценен от рейтинг Б,а не "Повече от прилично дори "
това за мен е фотографията,момента,неподправената красота.
явно човека има какво да покаже,но го ограничават някакви си 25 т.Б и не пуска повече от смика на седмица.а има какво да се види от него .не анимирани и нагласени абстракции .както и да е .вапроса беше като пишете - обосновете се.
АЗ казах !
 Re: обърнрте внимание !
Автор: christal   
Дата:   01-05-08 23:24

"Фотографията, момента, неподправената красота, личното щастие" са приказки за детската градина и кръжоците. Всеки трябва да си поставя поне малко по-високи цели.
Това "под ножа" беше на шега.
 Re: обърнрте внимание !
Автор: kvasilev   
Дата:   01-05-08 23:45

не мога да говоря от името на човека ,но явно си е поставил някакви цели,както всеки от нас.какво значи малко по-високи цели?снимките са му много добри.композициите,светлина,..всичко.показва красотата.не са приказки от детската градина,това е фотография!доста по добър е от някои хора които си позволяват да критикуват.снимките му според мене нямат грам корекиции на самата композиция и сериозно вмешателство с фото програма.като изключим рамкиране ,намаляне размер,и евентуално левелче някакво(според мен).
това е трудно, да искараш СНИМКА .е това е майсторлъка на фотографията ,който явно си го умее човека!разни други цапаници вървят нагоре(като има и разнира се прекрасни снимки),но....май няма много смисъл да се пише ,и хората явно са уморени да повтарят едно и също и да няма промяна.едни и същи мижатурки се подкрепят тука!и се хапят с другите ,които искат да научат нещо!много добри автори вече не пишат , и няма какво много да се научи тук!жалко е ![shtrak]
 Re: обърнрте внимание !
Автор: suxzero   
Дата:   01-05-08 23:50

Много съм съгласен Christal....мисля, че фотографията трябва като всяко изкуство да изисква поне малко повече от това което предлага натурата....ако щеш повече личен поглед!!!Но все пак е важно човек преди всичко да е креативен, а това изисква от автора малко повече!

 Re: обърнрте внимание !
Автор: christal   
Дата:   01-05-08 23:52

Не, грешиш. Но разговора е дълъг, а нямам време. Целувки.
 Re: обърнрте внимание !
Автор: Privilege   
Дата:   01-05-08 23:53

Снимкити му са повече от надценени.
 Re: обърнрте внимание !
Автор: kvasilev   
Дата:   01-05-08 23:57

съгласен съм и аз!няма спор.казвам просто че всеки се е насочил към различен начин на представяне на това което го е докоснало по някакъв начин.снимките са перфектни,защо не са оценени подобаващо това питам.има толкова много стилове и начини на фотография.защо отричате всичко което не препренацапано.пак казвам трудно някои ще направи такива перфектни снимки само с апарат.давате ли си сметка че това не е барано .това е само човек и фотоапарат - с прекрасен резултат.[smilie24]
 Re: обърнрте внимание !
Автор: kvasilev   
Дата:   01-05-08 23:58

Privilege ,обосновка ?даи да видим и ние обикновенните хорица,как се оценяват снимки !
 Re: обърнрте внимание !
Автор: ogimag   
Дата:   02-05-08 00:02

mr.chaos- няколко думи.
1. Пускането на подобни теми е неприемливо и не се гледа на тях с добро око. Сети се защо!
2. Ако снимките са добри- ще изпъкнат и ще си получат заслужения рейтинг.
За да ти го кажем и аз и Сираков (и двамата за хубаво или лошо "Б") значи имаме нещо предвид.
3. За едно си прав- за "цапаниците" и бозата. Но това е една друга тема- любима ми от доста години. Не тук и сега обаче за нея.
Та нека твоя проятел/приятелка да продължава да снима- нещата ще си дойдат на мястото. [shtrak]
 Re: обърнрте внимание !
Автор: Privilege   
Дата:   02-05-08 00:04

Каква обосновка, мога да се обоснова за фотографии, не за снимки. В кадрите му няма нищо като идея или изпълнение. Лишени от всякаква стойност. Ти ми говориш за оценяване, ами те даже не са за такъв тип форум.

[beer]



Публикацията е редактирана (02-05-08 00:08)
 Re: обърнрте внимание !
Автор: DStefanov   
Дата:   02-05-08 00:14

пак казвам трудно някои ще направи такива перфектни снимки само с апарат.давате ли си сметка че това не е барано .това е само човек и фотоапарат - с прекрасен резултат.

Недей, започваш да ставаш смешен. Вземи пак погледни тези "прекрасни" кадри.
Първата снимка се казва "купул". Смях... какво е това заглавие, това ли е "видял". Да споменвам ли че няма никаква идея в тази снимка. Просто едно щракване и хабене на затвора.

Втората и третата снимки: Никаква гледна точка и поглед!!! Едни хубави цветове, но това всеки ДСЛР го може!!!

Четвъртата: Да... тази снимка ми харесва като тониране и цветопредаване, но композиционно е мнооого далеч от истината.
Всъщност това е най-добрата от снимките! [smilie24]

Петата просто я пропускам, ако и това кажеш че те кефи....
6та: Опитал се е да избере добра гледна точка, но ... другия път да не опитва, защото може и без очи да остане. Иначе класовете са овехнали като ... айде да не казвам като какво. Нищо красиво!
7 - 8снимки . Никаква рязкост, никаква острота, никаква идея. Снимано пък каквото излезе!
Не се сърди но това е действителността. С повече тренировки ще стане. Виждам, че снима с добър апарат и има желание [beer] [shtrak]
 Re: обърнрте внимание !
Автор: kvasilev   
Дата:   02-05-08 00:17

Оги ,да прав си за това че не трябва така да се пускат теми (за трупане на точки примерно и т.н.)
по втората точка -хубави са снимките,защо не могат да пробият ли ? (тука трябва ти да се сетиш защо)
много ще се радвам поне веднъж ,някои от вас ,да се изкаже като човек,с обосновката и всичкото му...да каже каде се бърка,какво става,зщо така.да напише отдолу под снимката 1..2...3... а не значи имаме нещо предвид
давайте да се развиваме де.не да се четкате помежду си !!!има два вариянта
1 или сте мноо зле и не можете да дадете святна обосновка
2 или си пазите"занаята" ако може така се нарече това което правите и се стискате,и си четкате егото взаимно (което е доста по ....сещаш се нали)
става малко като във вица всички народи си помагали да излезнат от трапа,нашите разбирачи се дърпали един друг надолу само и само някои да не е преди тях .маи ни е заложено това в гена.за сметка на всички велики хора които сме имали ,са се намирали винаги ималки предателски душички дето да ги спават (всички български крепости са паднали от предатели,и повечето велики българи са били предавани от нашенци ,за което лично мене ме е срам) та на темата
като разбирате толкова ,обосновавайте се,помогнете на един поне,на който и да е без да искате нещо в замяна !!!!
[beer]
 Re: обърнрте внимание !
Автор: kvasilev   
Дата:   02-05-08 00:23

DStefanov ,е това е !ти си първия който каза нещо смислено !поздравления за което
сега вече може и аз да науч нещо от такава тема! ще се радвам всеки да пише така[smilie24]
всеки да си изказва мнението ,без другите да се обиждат ,и авторите да си изказват мнението и да казват какво са искали да покажат!и така ще има някакво развитие![shtrak]
 Re: обърнрте внимание !
Автор: kvasilev   
Дата:   02-05-08 00:30

и последно да вметна
DStefanov твоята снимка "свежа пролет"
доста под нивото на "пролетта доиде" ако става на въпрос че всеки апарат може да я направи (или всеки с апарат по точно),ти не си могъл да докараш нито цветовете,нито...този бял фон отзад дето е ? незнам .според мен "пролетта доиде" е доста по по .идеята ли три перфектно показани цвята с няколко пъпки ,смятам че човека е уловил точно момента на разждането на пролетта (пролет пукна както се казва) и световете и задния план всичко е перфектно![shtrak]
 Re: обърнрте внимание !
Автор: nsirakov   
Дата:   02-05-08 00:33

хаос - ще подмина думите ти за "подлизурковщина" да не стават баталии

с 2 думи - авторът прилича на мен в ранния ми период ;)

ти каза
снимките са му много добри.композициите,светлина,.

това си е лично твое мнение, но смятам че не си прав...
понеже си се нагърбил с нелеката задача да му ставаш ПР ще ти кажа какво мисля, пък ти му го предай... щоото ако не му го предадеш тогава къв е смисълът да се "обосновавам"...

та така

ще му предадеш нали?


обещаваш??/


ок


кажи на автора да прочете малко за композиция... почти всчките му снимки са доста центрирани...

кажи на автора, че думата "обработка" не е лоша, а важна!

кажи на автора, че има потенциал... но му правиш мечешка услуга...


та така


казах че съм съгласен с казаното от огимаг не защото се подмазвам ( бога ми с него не сме си казвали дори привет повече от година някъде)... а просто защото той каза това което мислих.. защо да се повтарям...


мда

та така



Публикацията е редактирана (02-05-08 00:37)
 Re: обърнрте внимание !
Автор: navy   
Дата:   02-05-08 00:43

Ранния ти син или розов период, Сираков [smilie7]

[beer]
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена