Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5D ED-IF
Автор: pego   
Дата:   29-04-08 15:59

Здравейте,ето този обектив Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5D ED-IF.Мнения,коментари,качество на изработка,механика,оптика.Заслужава ли си парите???
Предварително благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5D ED-IF
Автор: dd5   
Дата:   29-04-08 16:02

Имал съм го-обектива е добър,а дали си заслужава парите-ти си знаеш -зависи от парите[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5D ED-IF
Автор: 35mm   
Дата:   29-04-08 16:09

Да, обектива е добър. Нов е към 999 лв, не знам ти за колко ще го вземеш.
Как да ти кажа, това е обектив който няма да откажа да взема ако трябва да снимам нещо важно.
Ако си намериш 17-35мм/2.8- това е върха. Ако не, в този диапазон, 18-35 е добро решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Nikkor 18-35mm f/3.5-4.5D ED-IF
Автор: hattori   
Дата:   29-04-08 17:49

Мнения,коментари:
снимам с него на тела с ДХ размер на сензора и е доста доволно като цяло.

качество на изработка,механика:
съвсем приемливо ако няма да се ползва в екстремни условия. АФ е бърз, МФ пръстена не движи добре. има скала за разстоянието което може да е от полза за хипер-фокусировка. филтър пръстена не се върти и е 77мм. като тегло е лек но стои добре балансирано на ниския клас тела (Д50/70/80).

оптика:
недостатък: в краищата на кадъра са възможни цветови отклонения (хроматични аберации) при силно контрастни обекти. иначе кривенето изглежда нормално, а рязкоста е доста добре при бленди от 5.6 нагоре. отблясъци и спад на светлината в краищата не са ми правили впечатление.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »