Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Цифров апарат? или За огледалата и сапуните
Автор: emilliano   
Дата:   15-04-08 04:27

Здравейте. Имам нужда от малко помощ, за да се спра на нещо по-свястно. Първият дигитален апарат ще ми е (малко съм позакъснял, а). В момента щракам с Канон ЕОС 300. Искам да си взема и нещо, с което ще снимам на воля, без да ме е страх, че ще ми свърши лентата. За ДСЛР не съм дорасъл още, най-вече и финансово. От много гледане тези модели ми хванаха окото най-вече:

Samsung NV8

Canon A570IS

Pentax A30

Panasonic TZ2

Fujifilm f31fd, f40fd, S5600, S5700

Фаворити, като че ли ми са фуджитата и панасоника. Разкъсан съм между това дали да наблегна на общото качество на образа, като направя компромис с ръчните настройки, или обратното. Идеалният случай за мен би бил ако Fuji f31fd имаше голямо оптично увеличение и повече ръчни настройки.
Или алтернативен вариант - събирам още малко пари и си купувам ДСЛР тяло на старо. Само се чудя дали ще съм му отдаден колкото трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за апаратче?
Автор: d256h   
Дата:   15-04-08 08:16

Ми толкова много несигурност лъха от поста ти, че е по-добре да изчакаш още една година и да станеш наясно, какво искаш! Намерението ти за преход от ЕОС-300 към сапунерка, ми се струва ... не добро! Ако снимаш с такава цифрова сапунерка, ще се разочароваш спрямо ЕОС 300. По-добре събери при за ДСЛР, щом искаш ръчни настройки. ТамАн, след година, Никон Д200, Оли Е-510 или накое Фуджи ще са на добри пари за 'втора ръка'!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за апаратче?
Автор: didesignbg   
Дата:   15-04-08 08:23

къде гледаш f31fd?
взимай 350д на старо, това освен фуджито де[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за апаратче?
Автор: dideron   
Дата:   15-04-08 19:12

Канон 720 ИС -това ти препоръчвам, по памет май беше 469 лв във фото павилиона във една немска класация го бяха сложили на 6 място в света.http://alatest.de/digitale_kompaktkameras/c-147/
я минал на 5 място браво.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко помощ за апаратче?
Автор: emilliano   
Дата:   18-04-08 01:52

Мислих доста по въпроса, особено по казаното от d256h. Въпросът е там, че ЕОС 300 -> сапунерка за мен не може да се нарече преход, защото аз снимам с ЕОС-а от по-малко от месец (изщтракал съм само около 80 кадъра все още). Затова не може да се говори за някаква привързаност от моя страна към огледално-рефлексните апарати, или поне не такава, която да ми казва, че в никакъв случай не трябва да позлзвам нещо друго. Трябва ми нещо, което винаги да ми е подръка и да мога да улавям що-годе добре някои хубави моменти или гледки. А когато имам възможност ЕОС-а винаги ще си е с мен, защото качеството и чара му са незаменими (ако аналоговата фотография не ми излизаше толкова скъпо удоволствие, едва ли сега щях да мисля за дигитално апаратче). Та затова търся нещо, с което да мога да проявявам някаква креативност и да не е нещо прекалено скъпо (по стар български обичай). И искрено се надявам сапунерката да ми "отеснее" и по-нантатък да мисля и за ДСЛР.

Засега май съм се ориентирал към CANON A570IS. Ако някой смята, че има нещо по-добро в този ценови клас, може да ми даде малко насоки [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров апарат? или За огледалата и сапуните
Автор: digitalgab   
Дата:   18-04-08 10:21

Аз бих взел Fujifilm 9600 или Olympus Evolt 330 втора ръка, но не от тази страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров апарат? или За огледалата и сапуните
Автор: Synthy   
Дата:   18-04-08 11:20

след като си хванал ДСЛР, и си снимал с него, ще останеш разочарован от сапунчето. послушай d256h

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров апарат? или За огледалата и сапуните
Автор: likeduh   
Дата:   18-04-08 11:52

а дотогава снимай с телефона .....след 80 кадъра ..едва ли ще направиш сериозна разлика ....
а и да знаерш....ДСЛР немогат да правят клипчета...
....мани шегата сега .....скачай на ДСЛР ако искаш сериозно хоби ...ако ти е за щракане....няма никакво значение.......

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров апарат? или За огледалата и сапуните
Автор: BotsRevenge   
Дата:   18-04-08 14:17

Щом мислиш за креативност, продай каноня и събери парички поне за втора ръка нисък клас dSLR (Canon 300D/350D; Nikon D50, D70/s; Pentax ist Dl, K100D или подобен). Pentax ist Dl може да намериш за към 450лв. Като за начало един китов обектив за 150лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров апарат? или За огледалата и сапуните
Автор: emilliano   
Дата:   20-04-08 14:53

При положение, че фотографията не ми е основно хоби и искам просто да си имам апарат в джоба, като не мога да си нося ЕОС-а, продължавам да не мога да измисля най-рационалното реяение за мен. Всички вие сте прави, но от позицията на хора, за които фотографията е нещото което е No1 в свободното време. И другият момент е, че ако си взема ДСЛР сега, ще снимам поне 2 години само с китовия обектив. В крайна сметка ако направя това (както май ме съветват всички по-компетентни от мен) май ще се насоча към нещо, чиито китов обектив ще отговаря на възможностите на тялото. Пентакс К110Д и Никон Д40?

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров апарат? или За огледалата и сапуните
Автор: ivan.draganov   
Дата:   20-04-08 14:56

Не си купувай малък апарат! Много бързо "няма да ти е достатъчен".Купи си истински фотоапарат -ДСЛР! За да си щастлив[smilie24] Иначе има и вариант да си снимаш с телефончето....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров апарат? или За огледалата и сапуните
Автор: emilliano   
Дата:   21-04-08 19:10

В момента имам нужда точно от джобно апаратче, ако може с възможности поне малко над средностатистическите в класа. Но имам чувството, че пускайки тази тема тук е все едно някои да влезе във форум на Хазелблад и да пита дали да си купи Канон 400Д или Никон Д40х. Всички ще му кажат, че не струват...

Отговори на това съобщение
 Re: Цифров апарат? или За огледалата и сапуните
Автор: NEPREDVIDIM   
Дата:   22-04-08 13:43

Слушай, подходящия апарат за теб е Канон А570 IS, вземай и няма да съжаляваш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »