Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за нов!?
Автор: LubanskyJR   
Дата:   17-04-08 10:44

клик...

ОК, може и тъпо да звучи, ама се чудех... Как го изкарват тоя контраст и тея цветове? (говоря за снимките които не са правени в студио) Аз отскоро тука снимам с Д300 (замалко го имам) и с 17-55 ф/2.8. Обаче дори и в най-слънчев ден и благоприятни светлинни условия не става така както ми се иска. И сега естествено някой ще каже "щото си некадърен"... Може и така да е... Нов съм, ама знам тук там нещо [beer]
Та исках и да питам дали ако снимам с 85мм ф/1.4 резултата ще е различен? Сега пак ще има някои да кажат ЗАУ-то е най-важно... Знам, че е така, ама и техниката ми се струва, че важи! [shtrak]

Ще съм много благодарен ако някой, който знае просто даде съвет, без да се карате! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов!? :)
Автор: didesignbg   
Дата:   17-04-08 11:04

Това е началото, не 85/1,4

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов!?
Автор: n1x0n   
Дата:   17-04-08 11:08

Много пипане има по тия кадри - независимо от обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов!?
Автор: Phoki   
Дата:   17-04-08 11:12

...Обаче дори и в най-слънчев ден и благоприятни светлинни условия не става така както ми се иска...
Както си го описал си е за плаж, не за снимане...При много слънчев ден търси сянка.. Прочети предложеното от didesignbg[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов!?
Автор: Amigo   
Дата:   17-04-08 11:12

фотосопата е много полезна за хубавите снимки [smilie3] [cool] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов!?
Автор: LubanskyJR   
Дата:   17-04-08 11:13

благодаря за книжката! Попадала ми е и преди, но не съм я чел цялата... Май сега му е времето.
А за обработката след това, и аз си го помислих... То вече май не остана някъде да не се пипа след това![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов!?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-04-08 11:13

С колкото и хубава техника да се заснеме един кадър ако обработката не е на ниво нишката се къса .



Апарата няма вина за малкия опит на собственика си .



[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов!?
Автор: LubanskyJR   
Дата:   17-04-08 11:15

"Апарата няма вина за малкия опит на собственика си ."

Е, това трябваше да се каже [smilie18] [smilie18] [smilie18] ! Ама така си е де! И аз затова питам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов!?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-04-08 11:24

[smilie3] [smilie24]


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за нов!?
Автор: mike74   
Дата:   17-04-08 12:32

LubanskyJR, тези снимки към които даваш линк - са супер и са правени професионално.
Ако се загледаш външните снимки са със запълваща светлина, било голям отражател да отразява слъчевата (околна) светлина, било с голям софт-бокс при такова снимане дали ще е с 17-55 или 85/1.4 няма да има толкова голямо значение колкото осветлението.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »