Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фото Есе
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-04-08 00:30

Досега никога не съм правил опити за фото есета, а сега, покрай конкурсчето, ме зачовърка малко да се пробвам.

Не че не трябва сам да си мисля (и го правя), но ще ми е интересно и евентуално и полезно, както и на някои други автори, предполагам, да си позволя да попитам за насоки във всякакви посоки...

Концептуално, фотографски, технически, всякакви подробности, включително колко кадъра се възприемат най-добре - да не е оттегчително, каква ориентация е по-удачна за примерно три кадъра - хоризонтална или вертикална, видът на рамката - май най-добре е с бяло... всякакви такива ми ти и други работки... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: praetorian   
Дата:   08-04-08 00:31

Преди няколко дена имаше подобна тема [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: matataupa   
Дата:   08-04-08 00:34

фото-есе

[shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-04-08 00:35

В такъв случай се извинявам за повторението, ще се опитам да я потърся, ама все пак, ако има нещо неказано там и попитано тук от мен, за което съфорумците да имат мнение, ще се радвам да го прочета [smilie8]

matataupa, мерси ти! [smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (08-04-08 00:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-04-08 13:35

Прочетох я другата тема, ама там няма отговори на някои от нещицата, за които питам...
Ако на някого му се занимава... шЪ очаквам мнения [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: jekopj   
Дата:   08-04-08 14:08

Подкрепям мнението в една друга тема за фото есе-то,че то трябва да има завръзка,развръзка и финал /увод,изложение,заключение/.Брой на кадрите /според мен/ 3-6-9,като по-малкото е по-въздействащо,но това зависи и от темата.
На времето се издаваха алманаси с карикатури,много от тях оформени като есе-та.Ако намериш и разгледаш такъв алманах,ще си отговориш на много въпроси,може би има още от тях по библиотеките.Успех.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-04-08 14:20

jekopj [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: magnifico   
Дата:   08-04-08 15:05

[smilie8] Замислям се...скоро няма ли да има тема за това, как да си заснемем кадрите [smilie11]



Публикацията е редактирана (08-04-08 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-04-08 15:23

magnifico, би могло, все пак нали това е една от идеите на форума - да се учим кое, как, защо и т.н. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: matataupa   
Дата:   08-04-08 15:41

то имаше, джанъм, наскоро: на какво исо да снимам голи каки[smilie5]

И на каква бленда да снимам ч&б
и с каква скорост се снима на лента[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: access   
Дата:   08-04-08 16:01

Coincidentia написа:

> Досега никога не съм правил опити за фото есета, а сега, покрай
> конкурсчето, ме зачовърка малко да се пробвам.
>
> Не че не трябва сам да си мисля (и го правя), но ще ми е
> интересно и евентуално и полезно, както и на някои други
> автори, предполагам, да си позволя да попитам за насоки във
> всякакви посоки...
>
> Концептуално, фотографски, технически, всякакви подробности,
> включително колко кадъра се възприемат най-добре - да не е
> оттегчително, каква ориентация е по-удачна за примерно три
> кадъра - хоризонтална или вертикална, видът на рамката - май
> най-добре е с бяло... всякакви такива ми ти и други работки...
> [shtrak]
>


Ето за това се учи фотография или се ходи на курсове (и из форума има даже обява през месец-два). И много теория преди да се снима. И доста снимане след това. С питане само не става...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: magnifico   
Дата:   08-04-08 16:12

Ами не, ама въпросите ми се струват малко наивни...доста наивни всъщност. Как да си представиш есето си е изцяло твоя работа. Дали ще бъде хоризонтално или вертикално, дали ще бъде на черен или бял фон....всичко това си зависи от теб и от начина по който искаш да представиш себе си и своята творба.
Най-малкото можеш и сам да си отговориш на тия въпроси, как ще изглеждат снимките ти по най-добрия начин, представящ твоето виждане и идея. Сега като гледам категорията ФотоЕсе...ми те всичките по един и същи начин направени. Гледай, направи си извода и си състави своето есе.



Публикацията е редактирана (08-04-08 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-04-08 16:27

Много темерутски го давате нещо, не ми е от полза [ezik]

Предполагам, че би трябвало донякъде да е заради повторението на темата и не толкова доброто формулиране, ама това много не променя нещата...

Имаше един такъв виц:

Заседнал руснакът с ладата в снега някъде по Чукотка, бъхти се да я изкара, не става. Вади водката, отпива малко, бъхти се пак... наблизо един чукчи. Руснакът го моли за помощ. Чукчито казва:
- Дай водку, дам тебя совет!
- Ааа, водку не дам!
Пак се бори известно време с преспите и отново пита чукчито за помощ. Онзи пак му казва:
- Дай водку, дам тебя совет!
В крайна сметка руснакът изтощен му дава водката. Чучкито си отпива, прибира си бутилката и казва:
- Трактор нужен.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: _alice_   
Дата:   08-04-08 16:40

хайде поразрови си из сайтовете с уроци и съвети. тук всеки е конкуренция на другите в конкурса и не си издава тайните [smilie3]

виж темата на Екобо за полезните връзки, може да намериш, което да ти помогне [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: Lalinda   
Дата:   08-04-08 16:58

Има един принцип, че от лоша снимка няма как да стане хубава фотография.

Ръководи се най-вече от този принцип.

Освен това, понеже си по руските вицове, да ти кажа, че и мой колега руснак казваше: Трябва да се стараеш, за да се получи добре. Лошо се получава от само себе си.

Като гледам есетата, и наградени, и ненаградени, ми минава през ум, че най-добре е да подхванеш някоя политически коректна тема... уви (пробвай нещо етно, котира се, пак ще кажа - уви - полза обаче за обществото никаква). Ромите са много на мода - и не излизат от мода - то и днес е Световен ден на Ромите, как никой не се е сетил, както и да е.

Отегчително е когато няма какво да кажеш, пък се буташ да участваш във всички конкурси - навсякъде е важно какво искаш да кажеш, не дали да участваш...

Айде, успех.

Фотография не се учи - освен, че си е вродено - или си болен от фотография, или не си, насила хубост не става, и фотограф няма как да станеш насила, то си е определена... чалнатост.

Казват, от друга страна, че занаят, па макар и фотографчилък, се краде, ама кой тук си е признал, че е занаятчия?

Сите са артисти.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: Brummaker   
Дата:   08-04-08 17:04

молим, молим : тази дума "АртЪ" - да я нечуем ... [smilie25] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: magnifico   
Дата:   08-04-08 18:02

[smilie18] [smilie18]Колко мъка има по тоя свят [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (08-04-08 18:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-04-08 19:51

Lalinda [smilie24]

magnifico, като не можеш да измислиш нещо по-смислено, намери си адекватна темичка за твоят мъка [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: magnifico   
Дата:   08-04-08 20:26

Coincidentia, не се обиждай, не става въпрос за теб [smilie24]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: Coincidentia   
Дата:   08-04-08 20:46

Не се обиждам, ама наспамихте всичко и почти никакво полезно инфо!

Разбира се, че мога да ходя по курсове, да ровя из нета, ама нали и тук е нет, та даже и фото-форум... все пак някои си казват някакво мнение... особено в другата тема...
А аз си признах, че не съм я формулирал по най-добрия начин...

Ако ставаше въпрос за камери, щеше всеки втори да се изявява, а ако е нещо по-творческо - "вземи се научи!"
Ами, това се опитвам да направя, просто по възможно най-мързеливия начин, защото за повечето неща си имам идеи и концепции, а таз темичка беше с намерението да си сравня часовника... може би защото е конкурсно някак не им се ще да си разкриват тайните...

Сори де, ти също не се обиждай, казах си моята мъка [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото Есе
Автор: access   
Дата:   08-04-08 22:05

Brummaker написа:

> молим, молим : тази дума "АртЪ" - да я нечуем ... [smilie25]
> [smilie25]
>


http://www.vestimir.com/avatara.gif




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »