Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Pentax-RAW-CS2?
Автор: bojin   
Дата:   31-03-08 18:40

Здравейте на всички,от скоро се сдобих с фотоапарат Pentax K100D super и съм особено щастлив.Разцъквам снимам и така.Гледам да снимам най-често в RAW, но имам един проблем нещо Photoshop CS2 не ми отваря RAW файловете.Въпреки че досега ползвах предоставения с апарта софтуер искам да вида и ЦС-а какво може.За това ще бъда много благодарен ако ми кажете къде мога да намеря съответния update защото нещо в сайта на Adobe не можах да се ореиентирам.Също ще бъда много благодарен ако ме насочите и към сайт където мога да науча повече за обработката на RAW тъй като до момента имам опит само с jpg.Еми благодаря предварително на всички които помогнат [shtrak] [beer] [thankyou] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax-RAW-CS2?
Автор: Manchev   
Дата:   31-03-08 18:43

http://www.adobe.com/products/photoshop/cameraraw.html

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax-RAW-CS2?
Автор: mixmike   
Дата:   31-03-08 18:48

Как ли си търсил?[smilie10] [smilie8]

ADOBE

А пробва ли да напишеш "raw conversion" в Google? Щото излиза толкова информация, колкото не можеш да прочетеш доживот![smilie7] [smilie21]

Още първия резултат дава всички отговори
КЛИК

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax-RAW-CS2?
Автор: 3DFEN   
Дата:   31-03-08 20:32

Преди време имаше точна тема по въпроса за К100Д.
При мен тръгна:

На кратко: отваряш ЦС горе в дясно чукаш на HELP и после UPDATE и се зарежда упдейта , който ти е необходим.
Ако ти е нужно повече инфо порови в старите теми преди 4-5 месеца, може и повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax-RAW-CS2?
Автор: asahi   
Дата:   31-03-08 20:37

Пентахчето нема ли си конверторче?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax-RAW-CS2?
Автор: 3DFEN   
Дата:   31-03-08 20:43

ОПС... зарежда упдейт 3.7 - за ЦС2 толкова, но отваря Пентакса.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax-RAW-CS2?
Автор: bojin   
Дата:   31-03-08 22:55

Еми с Camera raw 3.7 не ми отваря raw въобще а колкото до това за линковете които са пуснали Манчев и mixmike те са за 4.3 а в сайта пише Camera Raw 4.0 and greater is not compatible with Photoshop CS2.А иначе е лошо че компа ми нема да покара цс3.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax-RAW-CS2?
Автор: asahi   
Дата:   31-03-08 23:07

Ако е подкарал ЦС2 ще подкара и ЦС3.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax-RAW-CS2?
Автор: bojin   
Дата:   01-04-08 12:53

Еми явно съм се изразил грешно.То ще го подкара ама след това ще е тегаво.А иначе май излиза че на ЦС2 не може да се отваря RAW файла на К100д супер.Ако някой знае решение ще бъда благодарен!!![beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax-RAW-CS2?
Автор: didesignbg   
Дата:   01-04-08 13:15

http://www.adobe.com/support/downloads/thankyou.jsp?ftpID=3894&fileID=3649

сваляш файла, разархивираш го, хващаш си файловете и ги пускаш върху Adobe DNG Converter.exe
Той ги конвертира към DNG и съвсем спокойно си ги отваряш във фотошопа.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax-RAW-CS2?
Автор: S_Gonzales   
Дата:   01-04-08 21:53

Колега аз съм с К100Д и си ползвам за RAW Фотошопа ЦС2 просто си свали всички ъпдейти на шопа до момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax-RAW-CS2?
Автор: VacMac   
Дата:   01-04-08 22:46

....а пробва ли със SILKYPIX Developer Studio 3.0E?За К100D Super-по добър конвертор едва ли има...мое мнение, съвсем пресен собственик съм и аз на този модел ДСЛР, но четох доста за него и тук и другаде....Майсторите са на това мнение..;)[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax-RAW-CS2?
Автор: bojin   
Дата:   01-04-08 23:07

Еми за добро или за лошо(по-скоро за добро) си качих ЦС3 защото не ми се занимаваше.На пръв поглед останах впечатлен от RAW конвертора(може би защото до сега не съм има възможност да работя с RAW[smile]).Инче имам и SILKYPIX обаче фотошопа по ми хареса, ама иначе сигурно си е добра програма.Иначе благодаря на всички взели участие в темата и помогнали с нещо!!![smilie24] [beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax-RAW-CS2?
Автор: doca   
Дата:   02-04-08 06:50

"фотошопа по ми хареса..."
Ей това най- ми хареса.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »