Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Кво правиме с мониторите?!
Автор: n1x0n   
Дата:   16-01-08 13:14

S/H-IPS и подобните им матрици си стоят с проблемите вече 10 години, SED го забатачиха със съдебни дела и на практика убиха технологията преди да се е появила на пазара, BLU LED на Самсунг поради неизвестна причина не доби популярност...

Кво ще правим с тия монитори?! Хубавите CRT-та дори втора ръка почнаха да изчезват вече. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: cicomanco   
Дата:   16-01-08 13:17

някой търсеше бърза камера....пробвайте да снимате куршум минаващ през тях[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: kosara   
Дата:   16-01-08 13:18

ti s kakav monitor si
za mnoo godini[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: n1x0n   
Дата:   16-01-08 13:19

http://www.youtube.com/watch?v=AAdku9YhSCI

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: darksorrow   
Дата:   16-01-08 13:22

Никсън, това се чудех точно вчера - според теб като професионалист - има ли смисъл човек, който няма про изисквания към своя монитор, но прекарва доста време пред него и държи на качествена картинка с хубав контраст и цветове да инвестира (макар че това е малко силна дума за секънд хенд ЦРТ, било то и качествено) в монитор с тръба?

извинявам се за оффтопика.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: cicomanco   
Дата:   16-01-08 13:22

бахти оловните стрели!!!дай аз да му гръмна...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: kosara   
Дата:   16-01-08 13:25

n1x0n ti s kakvo gleda6 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: n1x0n   
Дата:   16-01-08 13:31

има ли смисъл човек, който няма про изисквания към своя монитор, но прекарва доста време пред него и държи на качествена картинка с хубав контраст и цветове да инвестира... в монитор с тръба?


Няма никакъв смисъл. Реално погледнато, доста про-та са напълно доволни от LCD-тата си и никога не биха ги сменили с CRT, дори и да има производство.

Аз лично не ги харесвам и ще карам на CRT докато не изгоря и последния такъв монитор на земята.

Да не говорим, че LaCie Electron Blue IV за под 200 лева, в перфектно състояние... ми няма конкуренция просто. Най-близкото до него е LCD за 4-5 хиляди лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: vladomatev   
Дата:   16-01-08 13:34

Е такова LaCie с калибратор чакам да ми подарят тази седмица ...кефец

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: darksorrow   
Дата:   16-01-08 13:36

благодаря, Никсън. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: access   
Дата:   16-01-08 13:38

n1x0n написа:

> http://www.youtube.com/watch?v=AAdku9YhSCI


Т'ва по-добре.
http://blog.makezine.com/CRT01.jpg


"I use one of these at my office and it gets a lot of compliments from visitors. Fits a standard 13 gallon trash bag"


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: asahi   
Дата:   16-01-08 13:39

Какво правиме? Ми свикваме. Човешкото зрение е адаптивно.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: access   
Дата:   16-01-08 13:48

n1x0n написа:

> има ли смисъл човек, който няма про изисквания към своя
> монитор, но прекарва доста време пред него и държи на
> качествена картинка с хубав контраст и цветове да инвестира...
> в монитор с тръба?
>

>
> Няма никакъв смисъл. Реално погледнато, доста про-та са напълно
> доволни от LCD-тата си и никога не биха ги сменили с CRT, дори
> и да има производство.
>
> Аз лично не ги харесвам и ще карам на CRT докато не изгоря и
> последния такъв монитор на земята.
>
> Да не говорим, че LaCie Electron Blue IV за под 200 лева, в
> перфектно състояние... ми няма конкуренция просто. Най-близкото
> до него е LCD за 4-5 хиляди лева.

Съгласен до "Най-близкото до него е LCD за 4-5 хиляди лева." LaCie 526 е ~2000 долара (2000x1.5=3000 лева).
Малко данни за гореспоменатият монитор:
Technology : H-IPS A-TW POL
Diagonal : 25.5 in. / 64.9 cm
Display Area : 21.65 x 13.54 in. / 550 x 344 mm
Form Factor : 16:10
Maximum Resolution : 1920 x 1200
Dot Pitch : .287 mm
Color Gamut : 98.5% Iso Coated, 95% Adobe RGB, 91% NTSC
Gamma Correction : 12-bit LUT with 16-bit calculation precision
Backlights : 16 CCFL
Luminance : 400 cd/m2
Contrast Ratio : 800:1
Response Time : 16 ms (typ rise + fall); 8 ms gray to gray
Viewing Angles : 178° vertical / horizontal
Connections : VGA (D-Sub 15-pin), DVI-I, DVI-D
Vertical Scan : 50Hz-85Hz
Ergonomics : VESA 100 mm attachment, Tilt: +30° to -5°, Swivel: -170° to +170°, Pivot: 90°, Height-adjust: 150 mm
Certification : UL/cUL, TuV-GS, CE, GOST-R, FCC-B, Canadian DOC class B, MPRII, TCO 03, VESA DPMS, EPA, TuV Ergonomie, ISO 13406-2, VESA DDC2B, VESA DDC-CI
Pixel Defect Policy : ISO 13406-2
Weight : Approx 28.8 lbs / 13.1 kg; without stand: approx 21.3 lbs / 9.7 kg; gross weight: approx 45.1 lbs / 20.5 kg
Dimensions (WxHxD) : 23.2 x 17.5 -23.4 x 12 in. / 589.8 x 444.2-594.2 x 306 mm; box dimensions: 28.8 x 26.9 x 17.7 in. / 732 x 684 x 452 mm
Compatibility : Mac and PC
Power Consumption : 111W typ (<1W in Power Save Mode)
Box Content : LaCie 526 LCD Monitor, LaCie easyHood, LaCie blue eye pro calibration software, MinD-sub 15-pin/DVI-A cable, DVI-D video cable, AC power cable, Quick Install Guide, LaCie CD-ROM with User Manual and monitor ICC profile, LaCie blue eye colorimeter


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: itilien   
Дата:   16-01-08 13:54

нискъне, малко офтопик - какво стана с обещаната тема за сравнение на филмов и цифров кадър (щеше да е за понеделника сред срещата с волокин)[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: bobihot   
Дата:   16-01-08 13:55

ThinkVision L220x 22" Hybrid (Analogue and DVI-D) Wide 16:10, WUXGA 1920x1200, 0.24mm TFT LCD (22"/559mm VIS), 1000:1, 176H/176V Angle, 300 cd/m2, 6ms, Lift/Tilt/Swivel AND PIVOT (Portrait/Landscape), USB Hub 4 port, HDCP support, Stealth black, TCO-03 ?[ezik] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: n1x0n   
Дата:   16-01-08 13:57

Те тия 99,999% по спесификация са едно, пък като седнеш и го погледнеш - нещата са съвсем други.
Gamut-a е едно, а цялостното усещане от монитора - съвсем друго нещо.

Това мое мнение го споделят и доста колеги, които вече си накупиха Еизо-та и Нек-ове за по 4 бона.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: access   
Дата:   16-01-08 14:06

n1x0n написа:

> Те тия 99,999% по спесификация са едно, пък като седнеш и го
> погледнеш - нещата са съвсем други.
> Gamut-a е едно, а цялостното усещане от монитора - съвсем друго
> нещо.
>
> Това мое мнение го споделят и доста колеги, които вече си
> накупиха Еизо-та и Нек-ове за по 4 бона.

Като става дума за LaCie съм склонен да вярвам... Разбира се, не на 100% но и с 5% да лъжат няма по-добра покупка за ~3000 лева на LCD от професионален клас. LaCie е LaCie...


Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: didesignbg   
Дата:   16-01-08 14:06

Има ли някои с впечатления за XL-серията на самсунг? Гледах малкия но доста набързо, на хартия е доста добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: dau   
Дата:   16-01-08 14:08

А последното Еизо 24" симулира 2-та типа цветна слепота [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: vga   
Дата:   16-01-08 14:13

бе сега се сетих за нещо и понеже нямам познат доктор който да попитам реших да питам тук, може пък да сте чули нещо. вярно ли е че женското зрение възприема по-голям брой цветове? чисто физически жените можели да улавят повече цветови нюанси. един познат ми го каза но още не съм намерил доказателство или опровержение...

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: graphic   
Дата:   16-01-08 14:18

vga - сигурно е вярно, щото жена ми завърши живопис, пък аз графика [smilie5]

иначе сериозно - идея си нямам[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: n1x0n   
Дата:   16-01-08 14:23

XL-серията на Samsung е със много добре замислена технология и бие по спесификации повечето от прехвалените Ейзо, НЕК, ЛаСие и т.н.
Нямам никаква идея защо не успя да се наложи. Като параметри и цена превъзхождаше всичко на пазара, когато се появи.

Иначе по повод на спесификациите ще кажа това:
спесификациите са едно, а усещането като седнеш пред монитора - друго.

Едно е да ти дават ъгли 178/178, друго е като седнеш и видиш, че при отклонения над 90/60 вече имаш забележими промени в наситеността на изображението.

Едно е да четеш как "ние тука праим бахти чудесата с най-новата MegaTurboClearColor System", друго е реално да гледаш bleeding по краищата, умрели пиксели и неравномерна подсветка при монитор за 3 бона.

Едно е да четеш как LCD-тата били надминали CRT-тата по всички параметри, друго е да видиш как професионален LCD монитор на 2 години почва да се скапва видимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: volokin   
Дата:   16-01-08 14:25

аз съм много доволен от моето ЕИЦО< при това не е някакъв супер скъп модел с не знам какви джаджи по него.
Калибрирам го без проблем на всеки 3-4 месеца. А това което печатам излиза така както го виждам на монитора, от това повече не ми трябва.

Игри не играя, а филми гледам много рядко. ТВ не ме интересува.

Модел S1910. Та както бях скептичен, купувайки го веднага го сравних със старото си Сони, един Про-Панасоник и един НЕК-Митцубиши. И трите не показаха по-добра картинка от него. Това ме убеди и си продадох Сони-то Г-серия, а всичко минало покрай мен като СРТ също го засилих в ибей.

ТА Никсън, често ми изпадат добри монитори, ако имаш желание мога да ти заделя един за 20-тина 30-тина евро, един вид складова такса [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: didesignbg   
Дата:   16-01-08 14:27

хм, цената не е ултра ниска, но за класа е нормална. 2 000 лева в България навън не съм гледал.
Аз пък съм доволен от така създалата се ситуация, работя на прекрасни црт-та които струват смешни пари, кога иначе щях да си купя сериозен монитор с даймъндтрон за 200 лева[smilie11]



Публикацията е редактирана (16-01-08 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Кво правиме с мониторите?!
Автор: volokin   
Дата:   16-01-08 14:28

Ааа, тук една забележка:

ЕИЦО ползува панели на Самсунг.

А относно скапването, нека ми се скапе, имам гаранция 5 години, при това "на място" демек, разваля се, идват, носят аналогичен заместител, отнасят ми монитора и след като го направят ми го връщат, ако не, дават нов.

Та чакам да ми се развали ЕИЦО-то [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »