Автор: danbi
Дата: 14-01-08 18:07
ами идеята е проста... имаш безброй снимки, пръснати из интернет по целия свят.
софтуера ги "сканира" и за всяка снимка извлича "метаданни" като например стандартния EXIF, данни за текстурата и т.н. вероятно, както и Google прави, си копира снимката при себе си в процеса....
след това друг софтуер рови из базта, и създава "връзки" между снимките, на базата на съвпадения в метаданните. според тях, сравняват само текстури и подобни, но допускам че ако в снимката има GPS данни, ще ползват и тях за съвпадение.
като резултат, може да разглеждаш един и същи обект, през очите на много фотографи. представи си нещо, като Google Earth, само че, снимките не са от космоса, а от земята -- и поради това дават възможност за триизмерност на резултата.
пример: много хора са снимали айфеловата кула. след като се анализират доста такива снимки, може да направиш "супер снимка" с безумна разделителна способност на айфеловата кула, при това три-измерна (че и четириизмерна, ако включим и датите от EXIF-a...). може да си я гледаш с тяхната програма за разглеждане на резултата (подобно на Google Earth).
въпроса е, че ако си публикувал своя снимка в Интернет, дори няма да знаеш, че тя е използвана от тези хора за създаване на ТЕХНИЯ продукт.
|
|