Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Монопод и Трипод
Автор: djart   
Дата:   01-12-07 20:01

Ползвате ли монопод и трипод ? В какви условия го ползвате ? Има ли специфична техника за позлване на трипод и монопод ?
Ако знаете някои интересни неща за Моно и Трипо :) можете да ги споделите тук :)
Благодаря. Тъй като скоро мисля да си закупувам и се чудя, кое е по-подходящо от другото в даденца ситуация и обратното.
БЛагодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: GenaDP   
Дата:   01-12-07 20:08

Автор: djart
Дата: 01-12-07 20:01

Ползвате ли монопод и трипод?


Да.

В какви условия го ползвате?

Всякакви.

Има ли специфична техника за позлване на трипод и монопод?

Да. Поставя се под фотокамерата.

Ако знаете някои интересни неща за Моно и Трипо :) можете да ги споделите тук :)

Първият е с 1 крак, вторият - с 3. Само не знам доколко интересна ще ти се стори подобна информация...

Благодаря.

Моля...

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: ALBIREO   
Дата:   01-12-07 20:16

[smilie18]

"Ако знаете някои интересни неща за Моно и Трипо :) можете да ги споделите тук :)"

С монопод по-лесно се гонят кучета.
Лесно се гонят и натрапници "в кадър", като ги побутнете с монопода, а същевремнно на трипода сте си окачили камерата и с "жило" правите така желаните снимки.
Ми - може да се снима и по-отвисоко с моно/три(ПОД)...
Абе много неща може [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: djart   
Дата:   01-12-07 20:32

Аз за тези " много неща " имах предвит да споделите...

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: GenaDP   
Дата:   01-12-07 20:39

Интересен факт - ако на един трипод откъснем двата крака, няма да получим монопод, а само осакатен трипод...

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: ALBIREO   
Дата:   01-12-07 20:47

Ми - освободи въображението си.
Наистина много неща могат да се правят с монопода [smilie18]
С трипода могат да се правят 3х неща [smilie18]
С четирипода - 4х неща и т.н. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: djart   
Дата:   01-12-07 21:38

хаха ГенаДП направи много сложна операция.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: mrge.org   
Дата:   01-12-07 22:24

"Има ли специфична техника за позлване на трипод и монопод?

Да. Поставя се под фотокамерата."

Не само, може и над камерата[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: BotsRevenge   
Дата:   02-12-07 01:09

И статив и монопод имам.
Монопода ползвам, когато снимам навън с дългофокусен обектив при не особено силна светлина. Случва се да го ползвам и до свечеряване с по-късофокусни обективи. Опирал съм до там, че да го ползвам и за нощни снимки като го подпирам здаво върху някой стабилен обект - ограда, стълб, кола, но това е по-скоро изключение.

Неведнъж съм използвал монопода, за да вдигам апарата нависоко. Слагам рибешкото око, включвам самоснимачката на 2 секунди, натискам спусъка и вдигам монопода с апарата.

При снимане на статични обекти и при слаба светлина се ползва стативът.

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: tan4o   
Дата:   02-12-07 03:04

Монопод,трипод и октопод[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: 3DFEN   
Дата:   02-12-07 13:43

Ползвал съм ги и двата едновременно:
Трипода за палатка с хвърлен от горе найлон.
Снимам с монопода.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: 314   
Дата:   02-12-07 14:08

някой да има впечатления от тва моноподче, събрано е 35см рагънат 145см, което е малко нисичко но идеален размер да си стои в чантата за всеки случай, а колко пъти съм се проклинал ей ся ако имаше на ко да се подпра[shtrak]

Velbon ULTRA STICK 50LX Monopod

http://www.devoncamera.co.uk/images/shop/products/main/main_877.jpg?updated=071019


http://www.intro2020.co.uk/newphotos/ultra_stick50lx.gif




Публикацията е редактирана (02-12-07 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: djart   
Дата:   02-12-07 17:54

Аз също бих искал да ми дадете съвет за монопод и трипод ще бъдат опора на 350D + 50мм обективче и евентуално някое телеобективче :). Ако можете да ме посаветвате нещо.. бюджет за трипода е около 130лв. :)
Това беше една от презумцията на темата. Да помогне на тези, на които предстои подобна покупка :) и евентуално който има въпроси да ги задава тук :)

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: GenaDP   
Дата:   02-12-07 18:13

бюджет за трипода е около 130лв.

Влизаш в първия Техномаркет, който мернеш, и си избираш някакъв за такива пари...

За 20лв. повече мога да предложа това - доста по-стабилно от тези в техномаркетите, и без проблеми издържащо описаната по-горе техника...



Публикацията е редактирана (02-12-07 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: Стоев   
Дата:   02-12-07 18:15

djart написа:
... ще бъдат опора на 350D + 50мм обективче и евентуално някое телеобективче...
Вземай от ГенаДП някой статив за сапунерки и си свиркай[smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: djart   
Дата:   02-12-07 18:32

Какво ще кажете за тези преди няколко дена ги мернах във Фотопавилиончето http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&product=2202&show=additional#slides-pane-0


http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=22&product=2184&show=additional
то май най-добре на място да се види как пасва техниката :), че не искъм да взема някой статив, който ще го гона по дерето :) [smilie18]. ГенаДП твоето предложение може ли да се види на живо :) ? или онлайн се закупува ?

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: GenaDP   
Дата:   02-12-07 18:49

Във Варна-в магазина на Борко Кайков, фото Фуджи - над Червения п-д., скоро - и във фото Кодак - на центъра. В Сф. - магазин Малкото Фото, ул. Невестина Скала 18

Скоро може би и в магазините на фото-павилион.

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: tangratannakra   
Дата:   02-12-07 21:58

Ако мога да си позволя, бих вмъкнала допълнително нещо в темата.... Албирео, ако може да не се заяжда, че ще си намеря начин да му го върна... [smilie25] ...

БОЛХЕД... Освен, че явно е много модерно... защо точно болхед? Защо всички предпочитат БОЛХЕД... Защо трябва да си упя болхед?

А ако си купя 3-осова глава (или там както се казва... азимутална примерно) защо ще ми се смеете? ....

Тъй като съм на косъм да се простя с около 120лв за глава, бих искала да знам... ЗАЩО е толкова модерно... и има ли нещо общо това с практичността (не снимам птички, и не гоня пички за да ми трябва екстремна подвижност...)

И аз ви благодаря... и моля малко по-сериозно отношение от гореспоменатия канонджия...

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: itilien   
Дата:   02-12-07 22:04

По простата причина, че няма да връткаш 2 и повече врътки за да си нагласиш апарата. Ще връткаш само 1. Много по-бързо и удобно, поне за мен. Недостатъка е при панорамите. Тогава трябва да хоризонтираш добре статива с мехурчето, и после да освободиш колоната и да въртиш с нея. Ако колоната ти е вече вдигната - проблем. Голям.

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: tangratannakra   
Дата:   02-12-07 22:11

Благодаря Итилиен. Точно за пейзажи ми трябва... поне предимно тва ми харесва да щракам. Панорами не толкова, но ми беше интересно наистина дали все пак е възможно... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: alsash   
Дата:   02-12-07 22:11

четириподи.....разкошни....продавам...!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: tangratannakra   
Дата:   02-12-07 22:16

:) ползвай си ги със здраве... :) аз държа да е с три крака...

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: GenaDP   
Дата:   02-12-07 22:51

Автор: itilien
Дата: 02-12-07 22:04

Недостатъка е при панорамите. Тогава трябва да хоризонтираш добре статива с мехурчето, и после да освободиш колоната и да въртиш с нея. Ако колоната ти е вече вдигната - проблем. Голям.


Всяка малко по-скъпа ябълковидна глава си има отделна врътка, която освобождава само хоризонталното въртене. И тогава си правиш панорамите без проблеми...

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: itilien   
Дата:   02-12-07 22:59

Напълно възможно, моята си е евтина и няма такава джаджа :) Но така или иначе панорами не правя, така че ми върши идеална работа и на бих я сменил с нормална глава.

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод и Трипод
Автор: tangratannakra   
Дата:   02-12-07 23:22

Жалко... тази която съм си збрала се води Китова и едва ли го има това освобождаване... :(

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »