Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кой е по-добър?
Автор: allehandro   
Дата:   29-11-07 00:02

Здравейте, форумци! Нуждая се от мнение на хора, които разбират от цифрови фотоапарати... Искам да си купя нов апарат, но много се колебая между тези три модела: Canon PowerShot S5 IS, Olympus SP-560 UZ, Panasonic Lumix DMC-FZ50. Те са горе-долу в една ценова категория, но с различни характеристики. Бих жела да чуя вашите мнения, тъй като сам не мога да преценя кой да избера. Ето линк с описанието и на трите модела, само че на руски: http://magazinfoto.ru/compare.php

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: vga   
Дата:   29-11-07 00:29

Nikon D200

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: darksorrow   
Дата:   29-11-07 00:31

vga изкърти чартовете [smilie5] [smilie5]

аз казвам Алпа [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: djogata   
Дата:   29-11-07 00:38

Не знам колко струват тези апарати в момента, струва ми се че Панасоника е по-скъп от другите, и е по-добър. Но си мисля че Олимпус Е-410 с двоен кит или Никон Д40 кит ще бият Пана-та на 20-30% по-висока цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: elmaduro   
Дата:   29-11-07 09:25

Аз предлагам Хаси, може и мамия, скромно и прилично, на добра цена....почти без пари[smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: elmaduro   
Дата:   29-11-07 09:29

А сега сериозно.По добре виж офертите в павилиона и после погледни ревютата в dpreview.com.Рзрови се в Бай гугъл много има по въпроса.Като изчетеш цялата информация пак ни попитай ако нещо не ти е ясно.Ние сме тук, хайде почвай да четеш че то така се почва...после снимаш няколко хиляди кадъра за отскок и така...[smilie7] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: prism   
Дата:   29-11-07 10:00

FZ50.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: milenmarinov   
Дата:   29-11-07 17:35

Автор: prism
Дата: 29-11-07 10:00

FZ50.

Като за начало..!!!...догодина едно Никонче например.....!!!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: dimaldim   
Дата:   29-11-07 17:39

Canon PowerShot S5 IS, Olympus SP-560 UZ, Panasonic Lumix DMC-FZ50

И трите модела ти предлагат мощен зуум със стабилизатор. Въпроса е кой ще ти даде по-добро качество на картината. Въпреки , че не съм привърженик на Панасоник , си давам гласа за него , защото съм снимал с другите два модела и мога да кажа - УЖАСТ !

Матрицата на панасоника - СПОРЕД МЕН по-добра, т.е. шума ще е доста по-малко отколкото на другите модели. Панасоника също така ти предлага ръчен зуум и РИНГ(ПРЪСТЕН) за ръчно фокусиране.


Най-добре: ОТИВАШ, ТЕСТВАШ, ВЗИМАШ. [smilie24] [smilie18]



Публикацията е редактирана (29-11-07 17:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   29-11-07 19:03

Матрицата на панасоника - СПОРЕД МЕН по-добра, т.е. шума ще е доста по-малко отколкото на другите модели. Панасоника също така ти предлага ръчен зуум и РИНГ(ПРЪСТЕН) за ръчно фокусиране.


Ръчнити фокусиране при панасоника си е чист маркртинг....дори и ръ4но да фикусираш, пак върти мотора на апарата..за визиьора не коментирам..трагедия..зтво изобщо не си струва дасе говоти за ръчен фокус при панасоника. Всеизвестен факт е матриците на панасоник шумят като за светожно което е и нормална за този малък размер...

Погледни конкурентните решения на ФУДЖИ..... ЗА ОЛИМПУС наблюдения нямам..........

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   29-11-07 19:10

остави ги тия, вече има евтини дслр-ки [smilie24] , така или иначе пак дслр-ка шше си купиш един ден[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: kaic   
Дата:   29-11-07 20:40

Към dimaldim
Колко време си снимал с Canon PowerShot S5 IS за да си установил, че са "мога да кажа - УЖАСТ"
Би ли постнал някоя от тия "ужасните" снимки с S5 за да видим и ние как снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: Matheya   
Дата:   29-11-07 20:47

Олито или ДСЛР направо- Канон тогава, че са приемливи като цена/качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: surg   
Дата:   29-11-07 21:05

1. трябва да решиш дали искаш ДСЛР с обективи, такъми и чанти...с мъкненето им....
ако еда...отивай там....

2. ако няма да е дслр...ТО ИМА СМИСЪЛ ИМЕННО 10-12 ЗООМ АПАРАТ ДА СЕ КОПУВА ПО МНОГО ПРИЧИНИ....
3. КЪМ МОМЕНТА ИМА ТЕСЕН ИЗБОР на технологии качества и цени...
- Панасоник ФЗ 18
- КАнон С3/С5


категорично забрави за Олитата зоом, има мнооого писано тук и из нета за тях
ФЗ50 е една малко по друга история....
от една страна е голям, тежък, малко стар модел вече, бе много скъп....говори се много за него...но някак не стана масов модел
толкоз сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: BotsRevenge   
Дата:   30-11-07 02:20

На панасоника може да върти мотора при ръчно фокусиране, но дори в този случай фокусирането е много по-приятно, лесно и прецизно, отколкото с джойстик.

Визьор - един от най-добрите в класа на компактните апарати.
На твое място бих се колебал между FZ50 и FZ18. В единия случай най-широкото на обектива ти е 35мм, а в другия е 28мм. Разликата е Сериозна. По-широкоъгълната и по-дългофокусната оптика на FZ18 идва за сметка на въртящия се дисплей и размера на матрицата (и липсата на гривна за фокуса и зуума).

Наблюдава се тенденцията притежателите на FZ50 не след дълго да минават на dSLR. Бих определил това негово качество за положително.



Публикацията е редактирана (30-11-07 02:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: darksorrow   
Дата:   30-11-07 02:25

(минават преди да им е притрябвал реално. ма то това не е грешка на апарата [smilie5] )

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: allehandro   
Дата:   30-11-07 23:23

Ама за канона нищо не казвате! Тука, в Москвата, каноните и никоните ги имат за полу-божества в снимачната техника, независимо съпунерка ли си взимаш или зеркало... До колкото и руснаци, разбиращи и не толкова, се посъветвах, всички единогласно твърдят, че канонеско - "это самое лучшее решение!". А виж, BotsRevenge направо си позна - наистина вече взех повече да се колебая между FZ50 и FZ18, отколкото между останалите апарати от началто на темата... Но все пак, ако за себе си вече съм отписал олимпуса, то за канона ми се ще да чуя поне нещичко, ако ще и лошо да е...! За едно евала - готини сте и помагате!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: kaic   
Дата:   01-12-07 00:25

Що не вземеш да се поразтърсиш из търсачката на форума, смятам ще намериш доста мнения за въпросния канон. Просто на мен лично ми омръзна да обяснявам едно и също нещо по сто пъти и накрая да излизам виновен, че видите ли панасоника по-добър. А що се отнася до мен, бих послушал братята руси, поне за това че те са над двеста милиона, а ни е си се знаем колко сме така, че процентно някак си изглежда те да имат повечко умни глави. Ти си знаеш де.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: serjy   
Дата:   01-12-07 01:22

Панасоник... излиза, че и ФЗ18 няма синхронизация по задно перде, няма зуум по време на филмчето. Кво ли няма още? Я по-добре послушай руснаците или се огледай за някое сони или фуджи.



Публикацията е редактирана (01-12-07 01:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: lumix   
Дата:   01-12-07 01:28

ФЗ 50[thankyou]Най-вече че новото си ново! :-)



Публикацията е редактирана (01-12-07 01:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: kaic   
Дата:   01-12-07 09:23

serjy, бих допълнил, че и въртящият дисплей си е минус, а и стерео звука на клипа му липсва.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: allehandro   
Дата:   01-12-07 13:54

А защо е минус въртящият дисплей?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: pstoev   
Дата:   01-12-07 14:28

в бг панасоника е по-скъп,за същите пари можеш да си вземе6 pentax 100d ili nikon 40d..те са заркала:)но ако си решил да е сапунер4е забрави тези canon i olypmus.матриците са им доста малки..аз ти препоръчвам да някой от тези три
fuji,това според мен са наи-добрите сапунери от последните 2 г.
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Fujifilm/fuji_finepixis1.asp

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Fujifilm/fuji_finepixs9100.asp

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Fujifilm/fuji_finepixs6000.asp

големи матрици,нисък шум,ка4ествена оптика,невероятно ергономочни...най-добре да пипнеш някой от вариантите които си избрал и те ше ти проговоря:)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: allehandro   
Дата:   02-12-07 15:43

За съжаление тук зеркалата са по-скъпи, ако панасоника и канона са по 12-13 000 рубли, то никона и пентакса, за които говориш са по 17-20 000 р., а това вече ми идва малко нагоре... За това май ще взема панасоника, само дето вече незнам фз18 ли да е или фз50 )))

Отговори на това съобщение
 Re: Кой е по-добър?
Автор: surg   
Дата:   02-12-07 19:48

allehandro



за много пореден път ще се наложи да кажа ,че апарата не е механичен списък от качества....(какъвто лош пример са Олитата серия 5ХХ)
най добре е ако се каже , че е компромис от най ралични параметри, като тук абс. брой пиксели изобшо не е най важното нещо, важни са неща като обша изработка, сензор, оптика, софтваре, ергономика, тегло размер, цена и т.н....
в това отношение Канон си остават не надминати..
серията Канон С2/3/5/ си остава едно от най доброто в класа....
така, че отново, изобора ти се свежда до КАнон С3/5 или Панасоник ФЗ 18

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »