Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Качествен обектив?
Автор: jilt3d   
Дата:   30-11-07 13:07

Здравейте,

предстои ми да си закупя нов обектив. Често чета из Нет-а, че две различни бройки от един и същ обектив се различават осезаемо в своето качество. Все пак "грозна да е, бройка да е" най-малко важи за фотографията и най-вече при условие, че ще се разделя с немалка сума, как мога да разбера, че съм попаднал на нещо, което поне си заслужава парите. Все още нямам опит и трудно бих различил "много остро" от "много много остро", разбирате ме. В магазините в България тестват ли ги? Какво става ако реша да пазарувам онлайн? Всякакви съвети са добре дошли!

Става въпрос за канонски 70-200 f/4 L.

Отговори на това съобщение
 Re: Качествен обектив?
Автор: elmaduro   
Дата:   30-11-07 14:13

Взимай и не питай.Предполагам другия е 70-300 ИС УСМ? Втория е много по бавен от Л-ката.Снимал съм и с двата и има разлика определено.Имам 70-200/4 Л. Не ти трябва стабилизация чак толкова на 200мм, ако беше повече,пр.300 и нагоре, да, но за този си е ОК.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Качествен обектив?
Автор: 35mm   
Дата:   30-11-07 14:30

Може да се тества в магазин ама тежък статив, магазина ако е на горен етаж може да трепти сградата, може да минават тежки камиони по улицата навън - все трептения. А и магазина трябва да има няколко от които да си избереш. Иначе снимаш с 2-3, записваш им номерата и вкъщи на спокойствие гледаш резултатите. Продавачите в магазина същ трябва да спрат да дишат докато натискаш спусъка.
И мен са ме тормозили подобни съмнения когато си взимам обектив.
Намерих решение като минах на Никон и Цайс.

Отговори на това съобщение
 Re: Качествен обектив?
Автор: praetorian   
Дата:   30-11-07 14:52

35mm има дабро чувство за хумор.
70-200 4л е перфектен обектив за парите си. Нямя да съжаляваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Качествен обектив?
Автор: jilt3d   
Дата:   30-11-07 15:19

@elmaduro: да, прав си, другият е 70-300 IS USM, но вече категорично съм го отписал от сметките. Чувствам, че фотографията ме обсебва всеки изминал ден и искам нещо наистина качествено, така че - L ще е. Парите, които ще спестя за IS, ще ги използвам за качествен статив.

@35mm: [smilie18] Оценявам високо чувството ти за ирония. Единствено ме притеснява ограничения избор за тестовите снимки, бих искал да направя снимки на различни обекти в различни светлинни условия, а това едва ли би било възможно в магазина. А иначе той е на първия етаж в зона с ниска сеизмична активност, в това отношение не мисля, че бих имал проблем [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Качествен обектив?
Автор: navy   
Дата:   30-11-07 15:21

Екобо беше сменил 4-5 такива докато попадне на остра бройка [smilie7]

После си взе на 2.8 ис май... питайте него [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Качествен обектив?
Автор: jilt3d   
Дата:   30-11-07 15:28

@navy: 2.8 ис - човече, не ме отчайвай [smilie8]. За такова нещо мога само да мечтая, комбинацията ф/4 - качествен статив мисля че е приемлива [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Качествен обектив?
Автор: Canon   
Дата:   30-11-07 15:34

jilt3d написа:



> Става въпрос за канонски 70-200 f/4 L.

Моята подредба на 70-200
1. 4 L ИС [smilie24]
2. 2.8 Л ИС
3. 2.8 Л
4. 4 L



Публикацията е редактирана (30-11-07 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Качествен обектив?
Автор: navy   
Дата:   30-11-07 15:40

Джилт, казах, че после, след като смени няколко на 4 докато открие читав, си взе на 2.8 ис, има и 1-ца тяло и рахатяса [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Качествен обектив?
Автор: Canon   
Дата:   30-11-07 15:43

70-200 f/4 L ИС - от първи път, онлайн

Отговори на това съобщение
 Re: Качествен обектив?
Автор: digitalgab   
Дата:   30-11-07 19:12

Различават се по маниащина да.

Отговори на това съобщение
 Re: Качествен обектив?
Автор: otvorenia   
Дата:   01-12-07 00:45

Качеството на Канонските обективи 70-200 са подредени от по високо към по ниско :
1. 4 L IS
2. 2.8 L IS
3. 2.8 L
4. 4 L (точно както "Canon" отбеляза по горе)
Теста визира най вече обективите на макс отворена бленда и най широко където всичко се вижда.
Разликата се вижда най вече по ъглите на ФФ.
При стабилизираните разликата е очевидна, докато при нестабилизираните е минимална.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »