Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Никон ме зарадваха:)
Автор: matasel   
Дата:   22-10-07 14:34

Днес се сдобих със светкавичка NIKON speedlight SB-24. Стара, но съвсем не за изхвърляне TTL светкавица. Разбира се работеща по старата ТТЛ ситема за мерене. Но на NIKON не им се е досвидяло да сложат и един фотодатчик на самата светкавица, така че тя да може да работи и в автоматичен, макар и не TTL режим.
И понеже аз имам КМ 5D реших да изпробвам съвместното им съществуване.....
и съм много приятно изненадан. Явно апаратът въобще не разбира, че е натоварен със светкавица и може да му се задава произволна скорост. Така установих, че се синхронизира идеално до 160 с включена стаилизация, докато когато се сложи каквато и да е минолтенска светкавица не позволява по-висока скорост от 1/125 (при включена стабилизация). Оказа се дори, че и при 1/200с кадъра е почти изцяло експониран - забелязва се съвсем леко засенчване в долния край. Т.е. КМ са се презастраховали в ограничението си за максималната скорост на синхронизация.
Но дотук май хвалих КМ-тата. А темата беше като че ли за Nikon?
Та наличието на автоматичен НЕ TTL режим дава възможност тази светкавица да се сложи на всякакъв апарат, с който не може да работи коректно в ТТL режим.
И на края, за да бъда усмиван с мярка искам да уведомя присмехулниците, че ми е добре известно, че автоматичните не TTL светкавици предхождат тези с TTL мерене, но измежду не малкото TTL светкавици на
Minolta, които съм пробвал не съм попадал на такава, която има И НЕ TTL автоматичен режим.
Та [beer] за NIKON[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон ме зарадваха:)
Автор: navy   
Дата:   22-10-07 14:35

Хайде сега си вземи и тяло към светкавицата [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон ме зарадваха:)
Автор: matasel   
Дата:   22-10-07 14:50

Не съм рекъл не съм си взел - всъщност си имам - е филмово, но никак не лошо[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон ме зарадваха:)
Автор: didesignbg   
Дата:   22-10-07 15:08

с едно д50 има да си синхронизираш докъм 1/2000 и да си свиркаш

Отговори на това съобщение
 Re: Никон ме зарадваха:)
Автор: navy   
Дата:   22-10-07 15:12

[smilie18]
то като си на първо перде какво ти пука хо хо хо, само дето разбираш ли си мислиш, че става далаверата... друго на слоу синк може да бичиш, ама все тая [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »