Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно времето за реагиране на IS при Canon EF 28-135 IS USM
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-10-07 23:50

Наскоро се бях замислил сериозно за придобиване на този обектив - second hand за около 400 долара - една доста приемлива цена, за ползване с Canon 350D. Представете си учудването ми, като на Photo-Cult намерих една доста интересна полемика [http://photo-cult.com/forum.php?c=9&t=33810]
От нея излиза, че за да се задействува IS на обектива, трябва след фокусиране да се задържи полунатиснат бутонът на спусъка най-малкото една секунда, и чак след това може да се заснеме обектът. ВЕрно ли е това? Или са само зли козни никонски? Ако наистина това е вярно, обектът трябва да е извънредно много неподвижен и човек трябва да има много голямо търпение, за да се възползва от стабилизацията. Абстрахирам се от всички останали достойнства и недостатъци на оптиката на обектива и т.н. Моля да споделите непосредствени впечатления за стабилизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно времето за реагиране на IS при Canon EF 28-135 IS USM
Автор: neuromancer   
Дата:   02-10-07 02:16

Така, аз снимам основно с този обектив на филм и доста си ми харесва като качества. ИСто рядко го изключвам, защото съм му свикнал. Общо взето наистина трябва да се изчака около половин секунда с полунатиснат бутон, но това не е голямо неудобство, защо - ако снимаш движещи се обекти, стабилизацията така или иначе няма да ти свърши работа, защото пак снимаш на малка скорост, и обекта пак ще се размаже. Затова е добре да преценяваш според това какво снимаш има ли смисъл от стабилизация или не.
Освен това, въпреки че няма специален режим на стабилизация при следене, може да се снима, като започнеш следенето преди да натиснеш спусъка наполовина, в този случай естествено пак си трябва някакво време. Пример:
http://212.36.3.59/site_pics/158/neuromancer_1071234600_Knight.jpg


скорост над 1/20, 120мм
От друга страна съм чувал че този обектив не се представя добре на цифрово тяло, обаче в това ще се убедя след около 1 месец като си купя такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно времето за реагиране на IS при Canon EF 28-135 IS USM
Автор: mihajlov2   
Дата:   02-10-07 08:54

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Относно времето за реагиране на IS при Canon EF 28-135 IS USM
Автор: batdin   
Дата:   02-10-07 09:28

Споко,и моя никонския е така.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »