Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: bmafiaw   
Дата:   24-09-07 16:34

Здравейте прочетох доста неща и инфото от книжката но не ми стана ясно какви настройки да направя на апарата за да прави HDR снимки.
Ако може някой да ми каже кви настройки трябва да промена или да даде някаде кадето е показано с снимки няма да е зле.
Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: ludokuche   
Дата:   24-09-07 16:39

http://www.hdrsoft.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: bmafiaw   
Дата:   24-09-07 16:46

Software за обработване сигорно ще го има на дисковете на апарата, мен лично ми трябва да знам какви настройки да промена на апарата за да прави 3 една след друга с различни настройки за да стане HDR.

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: Davidoff   
Дата:   24-09-07 16:55

RTFM Auto bracket
що не и мануал [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: bmafiaw   
Дата:   24-09-07 17:01

Ух никой ли няма желание да помогне?

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: neptun61   
Дата:   24-09-07 17:09

Казали са ти го-Аутабракет.Виж си в книжката за този режим.



Публикацията е редактирана (24-09-07 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: Synthy   
Дата:   24-09-07 17:09

е казаха ти бе - Auto Bracket / Bracketing

хем питаш, хем не четеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: tjman   
Дата:   24-09-07 17:13

Някой май няма желание да чете :)

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: bmafiaw   
Дата:   24-09-07 17:20

И като наглася ауто бракет , какво после?

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: bmafiaw   
Дата:   24-09-07 17:24

Като го сетна това и настроя апарата да е на режим P или М , и почна да снимам не прави 3 снимки ми само 1!

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: Synthy   
Дата:   24-09-07 17:26

мда.. RTFM

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: neptun61   
Дата:   24-09-07 18:14

За да направи 3 снимки трябва да му зададеш серийно снимане.Иначе може,но една по една.И ще ги разместиш така,че после трудно ще се сглобят.А защо не вземеш да си прочетеш книжката?

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: nsirakov   
Дата:   24-09-07 18:44

значи отиваш на М

нагласяш бленда 8 и скорост такава че ЕVто да е +2/3 ( примерно 1/200)

снимаш

без да ппаш блендата отиваш на скоростта и е намаляш така че ЕVто да е 0 ( примерно 1/100)

снимаш

без да пипаш блендата сменяш скоростта така че EVто да стане -2/3 (примерно 1/60)

снимаш

имаш 3 снимки коиото после смесшваш за ХДР


готово


за урока - преведи 5 лева по сметката на Маркишки

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: doca   
Дата:   24-09-07 18:53

Ами като си направиш bracketing-a след това обработваш 3-те, но може и повече последователни кадъра направени с различна експозиция/обикновено-1-недоекспониран, 1-нормално експониран и 1-преекспониран/. Обработката можеш да извършиш с разнообразен специализиран софтуер, но аз лично използвам Photomatix Pro. Ако ми дадеш е-mail ще ти го пратя, но не зная дали можеш да кракваш софтуер, защото тогава не мога да ти помогна.
Ето и материал по въпроса за HDR. За да използваш HDR- статив, трипод.



Публикацията е редактирана (24-09-07 18:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: bmafiaw   
Дата:   24-09-07 19:12

Това е сам да го правя а апарата поддържа ХДР, интересува ме как да го накарам сам да си ги направи тея снимки с промените.

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: Synthy   
Дата:   24-09-07 19:15

сигурен ли си? май само на фуджи С про серията може да се каже, че има нещо като ХДР.

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: chris73   
Дата:   24-09-07 19:18

Еми от настройките си нагласяш bracketing-a да ти е на 2.0 EV

После от Fn слагаш drive mode на bracketing, купуваш си статив, дистанционен спусък(кабелен, не IR) и гърмиш 3 кадъра(задържаш спусъка по-дълго)...

Най-лесно става в режим A - приоритет на блендата...

Другото е Photomatix/HDRSoft... Софтуера събира трите снимки и ти прави HDR...

http://www.hdrsoft.com/




Публикацията е редактирана (24-09-07 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: asahi   
Дата:   24-09-07 19:18

Абе ти или се правиш на луд, или ти е съвсем рано за ДСЛР. Къде прочете, че апарата поддържа ХДР?

Смисълът на ХДР е да направиш 3,4,5 кадъра без да мърдаш апарата (от статив) с различни нива на експонация, после да ги събереш с някаква ХДР програмка. Ама, чудя се, защо ти е това след като едва ли си наясно какво е експонация и как тя влияе на файла.

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: doca   
Дата:   24-09-07 19:33

Приятелю bmafiaw, by the way, разпознаваш ли знака на аутобракетинга- това са три квадратчета на твоя апарат, които са едно зад друго, полускрити. Отиваш на функциите и си го избери и тогава ще правиш 3 последователни кадъра, за които толкова много се изписа, че направо започнах да се ядосвам.
ДСЛР-а е за хора, които знаят английски. Ако нямаш представа от този език, продавай апарата и не ни губи времето[smilie9] .



Публикацията е редактирана (24-09-07 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: neptun61   
Дата:   24-09-07 19:58

Може и без статив-от ръка.После в стак скрипта на CS3 и изрязваш разминатите участъци,сейваш всеки слой като отделен файл и след това Фотоматикс Про.Ако искаш просто комбиниране,ако не HDR.

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: baddimo   
Дата:   24-09-07 20:10

asahi...това е диагноза...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: w00xer   
Дата:   24-09-07 20:23

"ДСЛР-а е за хора, които знаят английски. Ако нямаш представа от този език, продавай апарата и не ни губи времето"

doca, а тая простотия от къде ти дойде на акъла? Че не е за такъв апарат не е, ама тва дето го каза е пълна глупост.

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: ptizelov   
Дата:   24-09-07 20:39

вууксър на апарата пише фстоп ав, бракет моуд и всичко по принцип е на международния - английски език, ако незнаеш кое какво е ...как ще снимаш , шътър спийд и т.н. плей, дилийт, та дори и думата експозиция идва от експоуз, я ти ако не разбираш английски он/офф как си го превеждаш или някой ти показва, кое, как защо и има реплики от типа: "тва не го пипай, че става мазно" По многото настройки и не авторежима, хора които незнаят английски и не им се гледа във визьора и не им излизат добре снимките ДСЛР-а е кошмар, повярвай ми...или ти не си такъв, а си се родил научен на английски?

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: baddimo   
Дата:   24-09-07 20:59

вууксър на апарата пише фстоп ав, бракет моуд и всичко по принцип е на международния - английски език, а.!!!..Дръжки.!!!..то ако беше английския международен език ,нямаше да го има и фото форум...снимаш-казваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Настройки HDR Снимка - Pentax K100D Super
Автор: doca   
Дата:   25-09-07 01:48

w00xer с ограничения си български само преписваш чуждите изрази. Вложи малко свои и пресъздай това, което съм написал, но със свои думи.
Че и аз да науча нещо ново[smilie18]
Е, малко попресилих нещата, но за английския и цифровата фотография не можеш да ме убедиш, че не се намират в доста тясна корелация.
Защото цифровите фотоапарати са пряко свързани с развитието на изчислителната техника, а в нея всичко е на официалния за тази наука английски език.
Например- фърмуера, т.е. софтуера за апарата е написан на един език който се нарича "макроасемблер", предназначен да управлява процесора, регистри, вътр.памет, изпълнителни устройства като оптична стабилизация, затвор, контрол на експонацията и за твое съжаление при писането му се използва "проклетия" английски и то с абревиатури. Е, аз съм дотук, с извинение към питащия, надявам се да съм му бил полезен с нещо.



Публикацията е редактирана (25-09-07 03:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »