Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обективи с мета лещи от Канон?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-10-23 22:44

канон ще прави мета лещи скоро

Идеята до колкото разбирам е с нано технологии да правят плоски лещи дебели няколко нанометра които фокусират светлината подобно на стъклените лещи, които познаваме.

Нещо подобно на френелова леща ама на супер малък мащаб и много висока прецизност.

Интересно е, че май скоро ще се появят на пазара. Вероятно за телефони?

Дали ще видим и нови супер леки телефото обективи подобрение на идеята на никор 500/5.6?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи с мета лещи от Канон?
Автор: novi4ok   
Дата:   28-10-23 00:33

Френелът е неупотребим в оптически системи за наблюдение или фотография поради принципа си на действие. Така че в случая няма нищо общо. Колкото до глупостите изписани в статията от прост журналист, а не от специалист - повярвай ми, скоро тази "технология" няма да я видиш нито в лещите на телефоните, още по-малко пък в тези на фотоапаратите и камерите. Дори МИТ не могат да бият физичните закони...


Отговори на това съобщение
 Re: Обективи с мета лещи от Канон?
Автор: lamerko   
Дата:   28-10-23 00:55

тъй де [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи с мета лещи от Канон?
Автор: hotsnail   
Дата:   29-10-23 00:57

Да цялата DO серия на канон. На мен лично Никона много ми допада. Бих си взел едно тяло само за този обектив.

Nikkor 500mm f/5.6E PF ED VR


Ето какво пише на страницата на Никон буквално

For nearly two centuries, Fresnel lenses were used in lighthouses to project a strong beam of light. By harnessing the idea in reverse—for gathering light instead of projecting it—Nikon engineers can create lenses that are shorter and lighter, with the same image quality and zoom power of much larger lenses.

...и превод от Гугъл ако някой не е фен на английския

"В продължение на почти два века лещите на Френел са били използвани във фарове за прожектиране на силен лъч светлина. Като използват идеята наобратно – за събиране на светлина, вместо за прожектиране – инженерите на Nikon могат да създадат обективи, които са по-къси и по-леки, със същото качество на изображението и мощност на увеличение като много по-големи обективи."

А когато е направено на нано ниво с технологията която Канон показаха преди седмица за правене на чипове т.е. детайли с размер от 4-5нм.....


ПП гугъл преводача много е напреднал. Направо съм удивен.



Публикацията е редактирана (29-10-23 01:01)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »