Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Покупка на ново тяло през 2022г.
Автор: petrov88   
Дата:   08-04-22 22:36

Здравейте, не съм писал тук от доста време, но след дълги колебания, реших да пусна въпрос...
Време е да сменям един от апаратите и се чудя какво да взема.
Основно снимам с канон, но това което те предлагат в по- ниския ценови клас като RP и R не знам дали си струва да се купува през 2022, а r6 май малко ми бяга от планираната инвестиция.
Някакви мнения по темата?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на ново тяло през 2022г.
Автор: demiman   
Дата:   09-04-22 09:59

Интересно е какво не ти достига, че да сменяш ... кое ще сменяш ... защо ще го сменяш ... [smile] Иначе веднага ще ти пишат, че ако не става въпрос поне за R3 няма смисъл да ги занимаваш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на ново тяло през 2022г.
Автор: quazimodo   
Дата:   09-04-22 10:53

Най-вероятно не му достига капацитет на затвора[smilie18][beer] А защо не смениш пак с ДСЛР? Както обичат да казват - Втора ръка от чужбина на малко кадри [smilie5][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на ново тяло през 2022г.
Автор: Yog   
Дата:   09-04-22 13:21

Такъв въпрос практически няма еднозначен отговор. Една и съща камера е СУПЕР! за един и БОКЛУК! за друг. Видовете употреба, личните предпочитания, очакванията спрямо реалността - все индивидуални неща, заради които едва ли някой може да ти отговори.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на ново тяло през 2022г.
Автор: geobg   
Дата:   09-04-22 15:13

r6 изобщо алтернатива ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на ново тяло през 2022г.
Автор: AsahiPentax   
Дата:   09-04-22 19:09

petrov88 поне напиши бюджет и най-малкото с какво точни си сега, за да има адеквани кометари?! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на ново тяло през 2022г.
Автор: kvakioh   
Дата:   09-04-22 19:20

От огледален на RP/R е добра идея, автофокус, екстри и т.н. се запазват, само батериите трябва да са повечко. Ако обаче огледалният е кроп- няма толкова смисъл.
Примерно аз лично предпочетох, след 6 години с една марка с 4 букви за втори сериозен апарат да не е същото, а Канон и съм предоволен.
Да си кажа, че спестих за 1 достатъчно добър обектив като не предпочетох четирите букви с 24 мпикс пред 26 Мпикс, с единствен кусур, че се носят поне 3 батерии, които пак идват от спестяването. Без да има разлика като картинка и т.н, като основия апарат е с четири букви.
За сравнение- адапторът на обективи Канонски байонет към безогледалка е 80-90 евро, за да адаптирам със същата скорост и точност към четирите букви са ми поне 220-250 евро.
Примерно 6D-> RP/R преходът е съвсем нормален и естествен, единствено адаптор и батерии трябват. 6D mark II-> R, R6 донякъде.



Публикацията е редактирана (09-04-22 19:40)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »